Trwają przygotowania do usunięcia Grecji ze strefy Euro

Kategorie: 

sxc.hu

Po wyborach prezydenckich we Francji nastąpiło swoiste przemodelowanie sytuacji politycznej w Europie. Powoduje to, że radykalne kroki wobec bankrutującej Grecji wydają się być przesądzone. Rynki finansowe rozprawiają jak dokonać operacji usunięcia Grecji ze strefy Euro najbardziej bezboleśnie a według plotek w Atenach drukowane są już Drachmy.

 

Skomplikowana siec powiązań biznesowych i politycznych utrzymująca do tej pory jedność Unii Europejskiej trzeszczy. Biorąc pod uwagę fakt, że ludność Grecji w ostatnich wyborach opowiedziała się za ograniczeniem oszczędności należy to odbierać, jako deklarację, ze Grecy oczekują, iż Niemcy i Francja będą finansować ich egzystencję.

 

W Londynie w tym tygodniu dojdzie do tajnego spotkania największych graczy światowej finansjery. Nie wiadomo, jaka jest agenda spotkania, ale wiadomo, że jest ono traktowane jak prywatne i nie przewiduje się informowania o ustaleniach. Nieoficjalnie dochodzą informacje, że celem spotkania jest problem Grecki.

 

Zresztą nazywanie tego kłopotem Grecji jest nieco nieprecyzyjne, bo jest to mały kraj a w kolejce po pomoc czeka już Hiszpania czy Portugalia. Narody południowe zakładają, że Niemcy sfinansują ich rozrzutność, ale to wcale nie jest pewne.

 

W każdym przypadku powrót do walut narodowych skończyłby się dewaluacją i dramatycznym zubożeniem społeczeństw. Głównie z tego powodu Wielka Brytania już zapowiedziała zaostrzenie polityki imigracyjnej. Spodziewane jest, że masowe bezrobocie zmusi ludzi do szukania pracy poza swoim krajem tak jak nastąpiło w przypadku Polski.

 

Zresztą warto nadmienić, że kłopoty strefy Euro to też kłopoty Złotówki, która już teraz traci na wartości a to dopiero początek. Finansowy armagedon nadciąga wielkimi krokami.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Rafik4389

Elementem tego przewrotu

Elementem tego przewrotu będzie III wojna światowa. W temacie III wojny światowej zastanawia mnie jednak jedno. Jaki będzie wzajemny stosunek do siebie dwóch krajów, a mianowicie Rosji i Chin? Czy oni są i będą sobie przyjaciółmi, czy wrogami?

Portret użytkownika Cosiek

No to się zaczyna prawdziwy

No to się zaczyna prawdziwy Kryzys. A już jasnowidzowie przepowiadali jak i inni ludzie dostali się do konkretnych informacji, że Grecja zbankrutuje, wyjdzie z Unii i zapoczątkuje łańcuch kryzysu w Europie. Że będą rewolucje. Teraz czekać na rewolucję we Francji. Hiszpania, Włochy, być może Francja... następne. A po czasie rozpad Unii.Wszystko jest zaplanowane.

Portret użytkownika zuuza

I TO FORUM SCHODZI NA

I TO FORUM SCHODZI NA PSY!!!DLACZEGO BLOKUJE SIĘ PROMOWANIE NIEKTURYCH WYPOWIEDZI???np."Tata buk" czy "dąb "-ich wypowiedzi można tylko zminusować.TO ZWYKŁAMA MANIPULACJA SWIADCZACA O WALAŚCICIELU TEGO GFORUM  I O JEGO POGLADACH.BARDZO SIE ZAWIODŁAM

Strony

Skomentuj