Trwają przygotowania do pierwszej modyfikacji genetycznej człowieka

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Amerykańska firma biotechnologiczna Editas Medicine przygotowuje się do wielkiego eksperymentu - chce wykorzystać specjalną technikę genetyczną aby edytować ludzkie DNA. Uczeni mają nadzieję, że dzięki specjalnej terapii uda się wyleczyć choroby genetyczne, lecz niesie to ze sobą także wielkie niebezpieczeństwo oraz konsekwencje, których do końca jeszcze nie znamy.

 

Genetycy chcą skorzystać z techniki umożliwiającej edycję genów, zwanej CRISPR/Cas9. Przypomina ona edycję zwykłego tekstu - pozwala na odnalezienie i usunięcie wybranego fragmentu DNA oraz wstawienie w jego miejsce dowolnego kodu. Jest to ta sama technika, którą wykorzystali chińscy naukowcy w celu dokonania modyfikacji genetycznej ludzkiego zarodka. Badacze z Uniwersytetu Sun Yat-sena w Guangzhou przyznali jednak, że metoda ta jest bardzo nieefektywna.

 

Firma Editas Medicine chce prowadzić swoje zabiegi na osobach cierpiących na wrodzoną ślepotę Lebera - dziedziczną chorobę o podłożu genetycznym, która powoduje stopniową utratę wzroku. Przyczyną tej dolegliwości jest wadliwe działanie genu kodującego białko, które jest niezbędne do prawidłowego przeprowadzania procesu widzenia.

 

Pierwsza w historii edycja ludzkiego DNA ma nastąpić w 2017 roku. Zanim do tego dojdzie, uczeni powinni upewnić się że wszystko pójdzie zgodnie z ich planem i nie dojdzie do niepożądanych skutków ubocznych. Niestety na dzień dzisiejszy nie wiemy w jaki sposób można byłoby cofać niepożądane zmiany - nie wiemy nawet jakie to mogą być zmiany i czy zdołamy je w ogóle wykryć.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/genetycy-chca-po-raz-pierwszy-zmodyfikowac-geny-czlowieka

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika ekscelencja

Chcę zwrócic uwagę wszystkich

Chcę zwrócic uwagę wszystkich zagladających na tę stronę internautów, na bardzo interesujący temat "Trzeciego Testamentu". Obecnie koniecznie trzeba go czytać. Bardzo interesujaca jest jego historia. Wywodzi się z Meksyku, z drugiej połowy 19 wieku. W tamtym okresie czasu wielu  ludzi jednoczesnie otrzymało objawienia tej samej treści które zostały zebrane i zapisane. Tak powstał Trzeci Testament. Wiedzę i naukę którą przekazuje należy poznać. Uważam że porządkuje ona historię Chrześcijaństwa poprzez podzielenie Go na etapy Pierwszego Czasu (Stary Testament), Drugiego Czasu (Nowy Testament), Oraz Trzeci Testament dotyczacy współczesnych czasów. Jest to ogromna Księga częściowo już przetłumaczona na j.polski.  Czytajcie na www.Trzeci Testament.com. Pozdrawiam. E.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Bez złudzeń... Te prace mają

Bez złudzeń... Te prace mają w pierwszej kolejności wyeliminować choroby pochodzenia genetycznego.
Etap 2, to nieśmiertelność a właściwie wydłużenie życia do 1000 lat, lub ile się da...
Etap 3 to masowa depopulacja do 500 mln..
To nie teoria spiskowa, tylko prosta logiczna konsekwencja:
1. Wydłużenie życia i wyeliminowanie chorób, w dobie rozszczekanego "naukowo" "przeludnienia" jest logicznym nosnsensem.
2. Elity, które to finansują ( wspomniana wyżej firma to przecież prywatny kołchoz), są zainteresowane takimi pracami wyłącznie we własnym interesie.
Logiczne, że (z obiektywnego punktu widzenia), ładowanie miliardów $$ w takie badania, bynajmniej nie wynika z filantropiii...
3. Czym miałaby służyć owa "filantropia" w kontekście owego "przeludnienia?? Ludzie będą zbędni i nie nadający się do niczego...
Logicznym jest, że długie życie eliminuje ludzki lęk przed śmiercią, więc wydłużenie długości życia całej populacji nie jest w interesie Inwestorów tych badań.
Narzędzie lęku jest istotnym atrybutem władzy.
Trzeba zacząć się bać...
Inna, pomyślna informacja jest taka, że nie jest możliwa modyfikacja genomu, który został uszkodzony i zmodyfikowany obecnymi warunkami życia na Ziemi po Potopie. Aby modyfikacja się udała, niezbędnym byłoby przywrócenie stanu Ziemi sprzed Potopu, czyli uzyskanie śr. temperatury planety 25 st C, zwiększenie pola magnetycznego 20x oraz ilości tlenu w atmosferze do ok. 40%
Koniec - Kropka

Zmodyfikowane istoty umrą w kilka miesięcy po skolnowaniu, lub urodzeniu...
To samo dotyczy klonowania ludzi.
Nigdy bowiem klon nie będzie posiadał takich warunków zewnętrznych, jakie posiadał oryginał. ( orientacja kosmiczna, klimatyczna i magnetyczna, jak i sposób odzywiania zmienny w czasie... ) Dlatego też szybko odchodzą z tego świata..
Oryginał w ciągu swego zycia ma możliwośc mikro-adaptacji do mikro-zmieniających się warunków...
Koniec zabawy żydowskie matoły..
To się nie uda...!! Smile

Portret użytkownika bolo

1 Etap Depopulacja czas do 50

1 Etap Depopulacja czas do 50 lat z różnym tempem.
a .fokushima
b.chemstrels
c.pakiet onkologiczny (dla wybranych)
2. III WŚ
2a Rozbudowa pakietu (medialna)
 
3.Opanowanie ale nie wyeleminowanie chorób a to jet różnica (jeśli będziesz miał zachorować to na pewno zachorujesz)
4.Wydłużenie życia (wybrańcom)
5.Wyprostowanie osi ziemi do (0 ) st.( CERN) tak aby tem.wynosiła srednio 25st.( a jak nadmial ludzi przeżyje zrobimy tsunami a potem epokę lodowcową) sterując ziemią co do orbitacji
6 Rozwój roślinności aby wzrosło stężenie tlenu do 40%
Po III WŚ brak większości miast oraz ludności rozwój roślinności (Czarnobyl)
6.Bezpłodność społeczeństaw (kontrola)event za kash invitro.
7. Długowieczność za mld$ nie dla ludu.
Cytat z inego postu "Grzebanie w genach skończy się niebawem.Bóg nie pozwoli ludziom na grzebanie w [,,drzewie życia,,]
To nie miłosierny Bóg,to Elity wytłuką motłoch z powodu obawy utraty kontroli nad społeczeństwem a że głupiemu ludowi wmówią jak w poprzednich cywilizacjach że to kara Boża.Dzisiaj Ufo to poprzednia cywilizacja, a Elita przejdzie do poziomu wyżej a obecna cywilizacja zostanie cofnięta do epoki kamienia łupanego po 100 latach od zagłady nuklearnej.Miasta w bunkrach będą sie rozwijać technologicznie a na powierzchni bęą cofać się .Po 100 latach ci co wylecą z bunkrów helikopterami ,samolotami lub bardziej rozwiniętą techniką będą odbierani jak "bogowie" dla ludu kamienia lupanego. Po 100 czy 200 latach ci co przeżyją nie będą pisać, czytać,nie będzie prądu,internetu itp. bedziemy jak ludzie na planecie małp.Jeśli małpą wszczepią inteligencję to będą nasi nadzorcy.
Poprzednia cywilizacja wzniesie sie na wyższy poziomów być może zamieszka na Księżycu  a nasze Elyty będą "bogami" a pewnym okresie istotami Ufo dla nowej cywilizacji.
Potem Kowalskiemu na Sowiej Górze zostaną przekazane tablice kamienne z przykazaniami od Jahve i znajdzie się kilku kiecuchów którzy będą nieśli wiarę i demokrację na mieczach dla pospólstwa i tak po kolejnych tysiącach  lat nastąpi regres cywilizacji.

Portret użytkownika Mojeimię44

System zdrowotny w

System zdrowotny w Archekracji
Jak pisałem we wcześniejszych postach będę stopniowo ujawniał główne struktury archekracji. Dziś postaram się opisać po chłopsku system zdrowotny i opieke medyczną właśnie w ustroju Archekracja.
Przede wszystkim Archekracja oparta jest o technologię i wszystkie odkrycia w niej będą bardzo szybko wprowadzane w życie. Robione to będzie po to żeby pobudzać wzrost gospodarczy a co za tym idzie żeby mieć na kolejne odkrycia i wdrażanie ich w życie. 
Minister zdrowia- osoba wybrana na podstawie 3 różnych testów (egzaminów) z zakresu medycyny, ekonomi oraz histori kraju. Każdy z pełnoletnich obywateli będzie mógł brać udział w konkursie na ministra zdrowia. Wyjątkiem będą osoby karane z paragrafów powiązanych z medycyną i technologią. Minister będzie wybierany raz na 4 lata przez kolegium egzaminacyjne złożone z zasłużonych osób z zakresu medycyny, ekonomi i histori. To te osoby wybiorą ministra pod którego po wyborach będą bezpośrednio podlegać. Pytania egzaminacyjne ustalone będą przez te kolegium i każdy obywatel będzie miał do nich dostęp przez co będzie mógł wysyłać ewentualne pomysły na poprawki. Wszystkie pytania będą ukazane na stronie internetowej a będzie ich ponad 900 z czego na egzaminie głównym wybranych będzie 30. Egzamin główny odbywać się będzie w Warszawie. 
Pieniądze trafiające do ministerstwa zdrowia w głównym celu będą poświęcane na naukę dzięki czemu będziemy ściągać do naszego kraju fachowców z całego świata oraz szkolić nowych inżynierów którzy odkrywać będą nowe technologie leczenia chorób itd. Następnie odkrycia te dokonane na naszych uczelniach będą przekształcane bardzo szybko w produkt końcowy w celu sprzedaży. Powstawać będą państwowe zakłady produkujące nowe leki i nową technologię leczenia. Z pieniędzy ze sprzedaży nowych lekarstw oraz urządzeń do leczenia i diagnozy za granicą reformowane będą szpitale i refundowane będą leki i urządzenia leczące obywatelom naszego kraju. Dzięki temu leki będą bardzo tanie i dostępne nawet dla najuboższych.
To będzie się działo bardzo szybko i już po pięciu latach od zmiany ustroju nasze szpitale będą najnowocześniejsze w Europie. Zmieni się też pojęcie pacjent- lekarz. Ponieważ lekarze otrzymają samochody energooszczędne i będą częściej jeżdzić z wizytami do mieszkań obywateli. Więc lekarze traktować będą pacjentów nie ilościowo a jakościowo a poprzez wizyty u klienta nawiążą się stosunki przyjazne między lekarzem a pacjentem. Lekarzy będzie nam potrzeba więcej więc i uczelnie zyskają nowych studentów. Poza tym lekarze będą wozić ze sobą specjalne urządzenia do leczenia bo system medycyny opartej o tabletki zmieni się na system oparty o technologię. Oczywiście tabletki dalej będą istaniały ale będzie ich dużo miej niż obecnie i prawie wszystkie z nich będą produkowane przez firmy w których udział będzie miał skarb państwa. To samo z technologią też będzie wytwarzana przez zakłady z udziałem skarbu państwa. Będzie to gwarantem zysków naszego państwa czyli obywateli maszego kraju.

Portret użytkownika Maximus Rex Angelus

Dobrze robisz, bo jak nie

Dobrze robisz, bo jak nie wiesz, tzn, żeś mało kumaty... Zrób tak jak ja: naubliżaj, powulagaryzuj, ściągnij uwagę konfidentów od nienawiści rasowej i służb ( czytaj antysemityzm) i sami ci zliwkidują...:)

Strony

Skomentuj