Trwają prace nad samolotem, który będzie posiadał skórę niczym człowiek

Kategorie: 

Źródło: BAE Systems
Inżynierowie z Zaawansowanego Centrum Technologicznego, należącego do koncernu BAE Systems, pracują nad projektem samolotu, który będzie posiadał inteligentną skórę. Będzie ona funkcjonowała niczym ta od człowieka i pozwoli odczuć temperaturę, wiatr oraz ewentualne uszkodzenia.

 

Głównym powodem dla opracowania inteligentnej skóry jest możliwość umieszczenia w niej tysięcy mikroskopijnych sensorów. Materiał będzie funkcjonował podobnie do ludzkiej skóry, pozwoli monitorować stan maszyny i wykrywać potencjalne uszkodzenia. Inteligentna skóra może mieć bardzo wiele zastosowań.

 

Przede wszystkim, dzięki tej technologii nie trzeba będzie regularnie sprawdzać w jakim stanie jest maszyna, ponieważ sensory same będą to robić, gdy samolot będzie w powietrzu. Niewielkie urządzenia mogą również posiadać własne źródło zasilania a w połączeniu z pozostałymi, mogą funkcjonować i komunikować się ze sobą podobnie jak ludzka skóra, która wysyła wygnały do mózgu.

 

Koncepcja inteligentnej skóry określana jest na miarę rewolucji. Każdy umieszczony w niej sensor może mieć wielkość nawet jednego milimetra. Są więc tak małe, że BAE Systems bada możliwość umieszczenia ich na obecnych samolotach a nawet rozpylania ich na powierzchnie za pomocą sprayu.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika ascendant 149

Green .... od razu nasuwa się

Green .... od razu nasuwa się pytanie: "dla których z ludzi ?". Dla tych najbogatszych ? A może dla tych "poprawnych ideowo" ? Czy tez dla "znajomków" ? Wchodzi elektryzacja przemysłu samochodowego - pewnie już sobie taki kupiłeś .... . Drugie nasuwające się pytanie: "w zamian za co, gdy nie za pieniądze" ? Ciekawą odpowiedź podsunął mi narrator w filmie "Akta Ridicka" (w części o nekromantach), który wypowiedział mniej więcej nst. zdanie: "Gdy Zło pokona Dobro, wybiera za przciwnika inne zło". Czy to oznacza, że mamy uznać pierwsze Zło za dobro ?

Portret użytkownika czepialski

"skóra od człowieka" - to

"skóra od człowieka" - to jakaś nowa gramatyka, której nie znam? Odmiana na zasadzie "ucho od śledzia", tak? Hahaha Smile Ehhh... Cóż, pisać [w necie] każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej... Pozdrawiam

Portret użytkownika lolo

Co jest bez

Co jest bez sensu?

  • tendencje w zbrojeniach
  • artykuł jako sposób przekazu treści
  • czy Twój sposób myślenia ew. Twoje życie (ale to na jedno w zasadzie wychodzi)?

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika lolo

Dlaczego tak uważasz? Ale

Dlaczego tak uważasz? Ale "biegnę Cię uspokoić". Zwykłem jeszcze samodzielnie konstruować zdania, a "programu Ivona" nie znam, wobec czego nie wiem czy Twój wpis nie jest przypadkiem jakąś prowokacją.

 
Jacy ludzie - takie czasy.

Portret użytkownika GreenhauseESP

Technologia wojskowa daje nam

Technologia wojskowa daje nam naprawde wiele ! Tylu ludzi dzieki temu ma szanse na lepsze zycie, tyle ludzi dzieki temu zdobedzie wyksztalcenie , tylu ludzi zostanie wyleczonych z groznych chorob , tyle narodow zjedna ! Eh a zeby to wszystko spelnic wystarczyloby zmienic system polityczny , ekonomiczny itd.  Zaznacze TYLKO zmienic a nie szukac nowych technologi . No ale lepiej pracowac nad nowymi technologiami zastraszania i zabijania.

Skomentuj