Trwają ciężkie walki na wschodzie Ukrainy - w lasach pojawili się partyzanci

Kategorie: 

Miejsce zasadzki na ukraiński konwój - źródło: twitter/@MiddleEast_BRK

Mimo trwającej tak zwanej "operacji antyterrorystycznej", którą prowadzą na wschodzie kraju władze z Kijowa, udało się przeprowadzić referendum, którego rezultatem jest proklamowanie nowego bytu państwowego, Republiki Donieckiej.

 

Wygląda na to, że wyniki głosowania bardzo ucieszyły donieckich górników, którzy są siłą przeważającą w tej okolicy. Gdyby górnicy wspierali Kijów separatyści nie mieliby możliwości operowania w taki sposób. Fakt poparcia kierunku prowadzącego do wejścia w skład Federacji Rosyjskiej ostatecznie przesądza o przyszłości tego regionu.

Źródło: Youtube

Pod wielkim znakiem zapytania stoją wybory, które, tak się złożyło, odbędą się w tym samym czasie co głosowanie w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Strona rosyjska twierdzi, że nie da się przeprowadzić wyborów w sytuacji, gdy prowadzi się operacje militarną z wykorzystaniem broni dużego kalibru. Jednak referendum udało się przeprowadzić.

 

Na wschodzie Ukrainy wciąż dochodzi do licznych starć. Walki trwają w okolicach Słowiańska i Kramatorska. Obie strony konfliktu zwalczają się wzajemnie. Wczoraj separatyści wykonali udaną zasadzkę, w której zabito 7 żołnierzy ukraińskich. Podobno bojownicy dobijali rannych. W odpowiedzi na ten atak siły ukraińskie, w skład których już oficjalnie wchodzi 500 najemników z amerykańskiej firmy Blackwater, dokonały ataku na leśną bazę separatystów.

 

Chyba można bez przesady stwierdzić, że konflikt ukraiński zmienia się w formę wojny partyzanckiej. Świadczy o tym fakt, że las znowu stał się domem dla bojowników, których wypada nazywać partyzantami.

Banderowskie "czarne ludziki" gotowe do walki z prorosyjskimi "zielonymi ludzikami" - źródło: twitter/@KyivPost

Rosja domaga się też wyjasnień, ponieważ Ukraińcy prowadzili podobno ostrzał za pomocą śmigłowców z emblematami ONZ. Strona ukraińska nie komentuje tych oskarżeń.

Na szczęście w polskiej przestrzeni medialnej coraz częściej zaczyna się dostrzegać to, kto przejął władzę w Kijowie. Polscy politycy, tacy jak Janusz Korwin Mikke czy Jacek Kurski mówią w końcu otwarcie o "banderowskim problemie" i potrzebie oczyszczenia władzy ukraińskiej z nacjonalistów. Wydaje się, że to w pewnym stopniu legitymizuje to, co mówią ludzie na wschodniej Ukrainie, którzy zwyczajnie nie chcą żyć w kraju, rządzonym przez spadkobierców ideologii pokrewnych z nazistowską.

Żródło: Twitter/@LandDestroyer

Dotrwaliśmy zatem do tego momentu konfliktu, w którym obie strony wyzywają się od faszystów i wszystko jest możliwe, z wielkim konfliktem militarnym w naszej części świata włącznie.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Jak putin pozwoli ukrainie by

Jak putin pozwoli ukrainie by sie zintegrowala z zachodem to rosjanie zobacza ze w takim samym panstwie jak rosja mozna zyc inaczej, lepiej a cale zlo wynika z rzadow starego kgbowca totalitarowca i mielibysmy majdan w rosji.

Portret użytkownika polakk

Sześć ofiar zamieszek w

Sześć ofiar zamieszek w Odessie zginęło od ran postrzałowych, 32 udusiło się, 10 zmarło z powodu obrażeń odniesionych w wyniku wyskoczenia przez okno - poinformował przedstawiciel MSW Ukrainy.

Urzędnik oświadczył, że na dzień dzisiejszy potwierdzono śmierć 48 osób w wyniku tragicznych wydarzeń z 2 maja. Niezidentyfikowane pozostają ciała 3 osób.

Kilkudziesięciu aktywistów AntyMajdanu zginęło podczas pożaru w Domu Związków Zawodowych w Odessie. Niektórzy ukraińscy politycy twierdzą, że ofiar było kilka razy więcej.

A gdzie liczba osób które po wyskoczeniu z okna byli dobijani przez upowców????? towarzyszu Turczyn?????

Portret użytkownika Dedal

Panie Admin, czy to już

Panie Admin, czy to już schizofrenia? Rozumiem, że (wg Pana) wypowiedzi Mikkego i innych o konieczności tępienia 'bandery' to dobrze - tak wynika z tekstu.  A więc Admin popiera tępienie nacjonalistów.
W innych tekstach zaś mamy ...wystąpienia Admina przeciwko Unii, a wiec Admin robi za polskiego nacjonalistę - rozumiem, że to też dobrze?
 
I tu pojawia się zgrzyt, bo jak to pogodzić? Admin chce mieć na ukrainie ludzi prounijnych (lub prorosyjskich) i potulnych, a w Polsce antyunijnych i nastawionych na obronę godności narodowej Lol
 
To się tak proszę Pana nie da. Dlatego domniemam, że te artykuliki i wszelakie "dąsy" imćmościa są na pokaz ...i dla klikania.
... i żeś imćpan tak "szczery" wobec czytelników, bo to generuje kochane pieniążki.
 
...no, albo to schiza w rozkwicie. Innej opcji nie ma.

Portret użytkownika Ewiak Ryszard

To jest już wojna domowa. Nie

To jest już wojna domowa. Nie jest ona przypadkowa. Dokąd zmierzamy? Biblia zapowiada: "W czasie wyznaczonym [król północy] powróci z powrotem [powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji]. I wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [2014 - Ukraina. Tu też będzie sukces], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [ten szczegół w tym kontekście wskazuje, że Amerykanie uderzą bez Brytyjczyków. Oni włączą się do tej wojny później] i będzie utrapiony i zawróci" (Daniela 11:29,30a, przekład dosłowny). 
Według tego scenariusza dopiero późniejsze, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4). Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus - "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8). 
Nieprzypadkowo prezydentem Stanów Zjednoczonych jest obecnie Obama. Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową. Dzięki temu też Putin bez większych przeszkód zrealizuje plan odbudowy imperium (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1). 

Portret użytkownika Dedal

te stare teksty

te stare teksty astrologiczne, ktore tu cytujesz nie sugerują nawet że Król Północy, to Rosja.
Ona mowią to samo, co stare teksty Ved i tabliczek asyryjskich i kronik skandynawskich.
Król Północy nie pochodzi w tych tekstach z Ziemi. Poczytaj, porównaj, pomyśl.

Strony

Skomentuj