Trwa znaczne ochłodzenie w części Egiptu

Kategorie: 

Niebo nad Szarm el-Szejk - źródło: gismeteo.ru

 

 

Egipt zwykle jawi się jako kraj tropikalny, w którym wszystko może być problemem, tylko nie temperatura. Okazuje się, że i z tym może być kłopot. Od kilku tygodni notowana jest tam bardzo nietypowa pogoda. Dość wspomnieć, że nawet sfinks i piramidy zostały pokryte śniegiem. Problemy pogodowe dotykają tez popularnych kurortów.

 

Szczególnie niekorzystnie wygląda sytuacja w Szarm el-Szejk. Niebo nad Półwyspem Synaj pokrywają gęste chmury, a temperatura zamiast zwyczajowych około 30 stopni spadła do mniej niż 20C. Słońce przedostaje się gdzieniegdzie w nielicznych prześwitach. Uczucie chłodu potęguje też silny porywisty wiatr wiejący z północy.

 

Ostatnia fala ochłodzenia w Egipcie ma związek z kolejną już burzą, która nawiedziła region Morza Śródziemnego. W jej wyniku doszło do dużych opadów śniegu w Alpach i powodzi w Wenecji. Część tego frontu pogodowego znowu dosięgła Bliskiego Wschodu, w tym Izraela i Egiptu

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika greani11

powiem tak w polsce macie

powiem tak w polsce macie totalne ochlodzenie nadchodzi bowiem od lutego wiec grzejcie w kieszeni kase ceny ida w gore  to nazywa sie ociepleniem he he .wydaje mnie sie ze sami na nich glosujecie wiec macie co chcecie  bez jaj .

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika pomyśl

głosy oddaja ci którzy do

głosy oddaja ci którzy do wyborów nie idą !!!!  bo tych co   sa przy korycie  wraz  z rodzinami panstwowe posadki jest 20%  sami na siebie głosują 10% lemingów 20% na inne partie i 50%  nie idze do wyborów wiec jaki chcesz wynik  tumanie !

Portret użytkownika Kapitalista

Zawracacie sobie głowę. Nie

Zawracacie sobie głowę. Nie macie czymś się zająć a Kaczor was okrada.
Z prognozy pogody Bing (Windows 8):
Styczeń (Warszawa):
Średnia temp. maks. 0
Średnia temp. min. -5
Najwyższa zanotowana 14 (1993)
Najniższa zanotowana -31 (1987)
 
Czyli według waszych rozważań w 1993 było głobalne pocieplenie a w 1987 roku było głobalne oziębienie?
 
Zajmicie się lepiej pożytecznymi sprawami.

Portret użytkownika CRUSADERS

powiem tak; może to i dobrze,

powiem tak; może to i dobrze, że nie ma mrozów i śniegów, gdyż jak wiadomo znika obowiązek ciągłego płacenia za opał, węgiel i inne materiały grzewczego, co zwalnia nie wiem czy większość czy 50% Polaków z większych wydatków przy katastrofalnym państwie Donka Tuska. Lecz patrząc na to z innej perspektywy, to brak śniegu pokazuje jakieś deformacje w klimacie, czyli coś się dzieję z naszą planetą.

Portret użytkownika barra barra

powiem tak: może to i dobrze,

powiem tak: może to i dobrze, że nie masz mózgu, gdyż jak wiadomo znika obowiązek myślenia, mówienia i składania pisania. Lecz patrząc na to z innej perspektywy, to brak synapsów pokazało jakieś deformacje w główce, czyli coś tam jednak się dzieje. Szare komóreczki żyją w pełnej anarchii;)

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika MONSTER

A co Crusaders żle napisał?

A co Crusaders żle napisał? Stan państwa jest katastrofalny. Węgla nie muszą dokupić ci co mają własne domy z własnym c.o.( nie wszyscy mieszkają w betonowej klatce). Deformacje klimatu są z powodu zmiany kierunków ( deformacji) prądów oceanicznych. A szarych komóreczek to się używa do zrozumienia tekstu i intencji autora.

Skomentuj