Trwa załamanie pogody w Europie, może być groźnie również w Polsce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Czerwcowe upały już powoli się kończą, ale ich konsekwencją będą groźne zjawiska atmosferyczne. Kilka dni temu donosiliśmy o potężnym gradobiciu w Belgii, podobne zdarzenia miały też miejsce we Francji w Niemczech, gdzie śmierć poniosło 6 osób. Teraz ta zła pogoda dotrze do Polski.

 

Najbardziej poszkodowani są mieszkańcy Dusseldorfu w Niemczech. To tam doszło do największej ilości incydentów związanych z gradobiciem i potężną burzą. Wstrzymano operacje na miejscowym lotnisku, zatrzymano równiez pociągi. Wiele drzew zostało powalonych a grad wielkości piłek tenisowych zniszczyły tysiące samochodów.

Burze nad Niemcami - 11 czerwca 2014r.

Synoptycy nie są pewni na co się nastawić w naszym kraju, ale w Polsce temperatury również są od kilku dni bardzo wysokie. Może zatem dojśc do burz konwekcyjnych, które zwykle są bardzo gwałtowne w przebiegu. Oczekiwane załamanie pogody może zatem sprowadzić liczne burze, które będą dolegliwe dla mieszkańców województw zachodnich. Należy oczekiwać wielu wyładowań atmosferycznych i czegoś podobnego co spotkało Niemców. 

Trzeba się nastawić na to, że w ciągu najbliższych godzin może dojść do licznych gradobić, wichur o wietrze do 100 km/h oraz obfitych ulew, które znowu wywołają sporo podtopień. Trzeba pamiętać o tym, aby na wypadek wystąpienia takich zjawisk przede wszystkim unikać okolicy drzew, które mogą zostać powalone, lub trafione piorunem. W ciągu najbliższych dni warto parkować swoje auto rozważniej.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ekoprzewodnik.pl

Fale upałów i związane z nimi

Fale upałów i związane z nimi susze, na zmianę z gwałtownymi burzami i powodziami, będą stopniowo stawać się nową normą. Wynika to ze zmian klimatycznych i wszystko wskazuje na to, że wraz z ociepleniem klimatu ich ilość i siła będzie się zwiększać. Zawartość CO2 w atmosferze stale rośnie. Od końca lat 50-tych XX wieku koncentracja CO2 w atmosferze wzrosła z poziomu 315 ppm do około 400 ppm i proces ten przyspiesza (Nauka o klimacie.pl). Po prostu stale wydobywamy węgiel i ropę i w ogromnych ilościach spalamy. Tym, co możemy robić to: 1. zmniejszanie własnego śladu węglowego 2. popieranie polityków, którzy poważnie podchodzą do problemu 3. włączanie się w akcje na rzecz środowiska.

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

jak widzisz mi też próbowali

jak widzisz mi też próbowali zamykac usta ,ośmieszać itd ale dzieki temu że Góra mnie prowadzi i dzieki temu że mówilem o tym juz 3 miesiące wcześniej ,teraz juz nic nie musimy mówić ,wystarczy poczekać aż sami zaczną sie pytać co nas jeszcze czeka ludzi którymi gardzili i wysmiewali ,a czeka nas wiele ale na pewno nie to co myslicie ,nie bedzie worka z pieniędzmi dla każdego bo będzie reset systemu i jeżeli Góra pozwoli to nowe juz bez pieniędzy ,każdy pracuje dla każdego i dla siebie ,każdemu jest dane to co potrzebuje do zycia i każdy daje drugiemu to co sam może dać ,ale to dopiero za kilkanaście miesięcy ,teraz odbierana będzie własnośc w taki sposób aby znow Stwórca został Stwórcą a pieniądz środkiem ,na razie jest odwrotnie Bogiem jest pieniądz a bóg tylko godzine w niedziele na mszy a potem zło rządzi ---hulaj dusza nie ma boga ,nie ma diabła wiec moge robić co chce byle nie trafic za kratki ,ale wałsnie to się zmieni bo nawet ci w co nic nie wierzą jak zobacza to co im przygotuje pogoda ,zaczną sie modlic i prosić Stwórce ,żródło o przebaczenie ,przekaz dla ludzi od istot z którymi mam kontak i juz nie tylko ja ,przyjdzie po odizolowaniu usa ,wówczas dowiemy sie co nas czeka dalej ,kto się boi o dom ,samochód ,prace ,nie istnieje w nowym ,ten kto sie nie boi bo wie że to idzie z samej Góry będzie tworzył nowe .pozdrawiam tych co się smiali i wszystkich tych którzy wiedzą co się dzieje Smile

Portret użytkownika aron jasnowidz-diagnosta

nie że zostanie 5%populacji

nie że zostanie 5%populacji ludzkiej do konca wakacji ,zadowlony i zostaną tylko ci co mają czyste serca a nie zatruty mózg ,po komentarzu wnosze że nie masz nic w spólnego z sercem wiec żegnaj ......................................................................................................................................................................................................
poszukaj przekazów a zrozumiesz o co chodzi zamiast ironicznie określać siebie ,oczywiscie to zart co napsiałem ale jak nie masz pojęcia o czymś to nie kpij bo co siejesz to zbierasz ,ty kpisz i z ciebie kpią ,a co nas czeka masz na grupie nasz nowy świat na faceboku .

Strony

Skomentuj