Trwa wyjątkowo ciepła zima w Europie i ekstremalnie mroźna w Ameryce Północnej

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Podczas gdy mieszkańcy Europy mogą się cieszyć wyjątkowo ciepło zimą nawet dwucyfrowymi dodatnimi temperaturami jak obecnie w Polsce, po drugiej stronie Atlantyku panuje iście arktyczny krajobraz. Duża część kontynentu amerykańskiego została skuta lodem i od kilku tygodni występują tam rekordowe mrozy.

 

Ekstremalnie niskie temperatury w Ameryce Północnej doprowadziły już do ​​zamrożenia części wodospadu Niagara na granicy USA i Kanady. Turyści przyjeżdżają tam tłumnie, aby nacieszyć się wyjątkowym spektaklem.

W niektórych miejsca w Stanach Zjednoczonych, temperatur powietrza osiągnęła rekordowo niskie poziomy. W stanie Minnesota  temperatura spadła nawet do-40 ° C. Prognozy pogody wskazują, że ekstemalne zimno nie odpuści, a nawet rozszerzy się swoim oddziaływaniem na większą cześć Ameryki Północnej.

Synoptycy zwracają uwagę że obecny atak Mrozu jest niezwykły, ponieważ trwa nadzwyczajnie długo. Już teraz zwraca się uwagę że może to być rekordowo mroźny Sylwester i Nowy Rok w Stanach Zjednoczonych. w pobliżu Wielkich Jezior może dodatkowo spodziewać się śnieżyc.

 

Obecna ostra zima w Ameryce Północnej może być częścią pewnego cyklu pogodowego. Ostatnio zauważa się pewną przemienność w poziomie dolegliwości zimy w Europie i Ameryce Północnej. Gdy za oceanem jest ciepło Europa staje się skuta lodem i czasami cyklony potrafią się skutecznie blokować pozostając długo nad danym obszarem często skutecznie zmrażając.

 

Skoro większa część Ameryki Północnej doświadcza obecnie bezprecedensowa długo trwającego ataku zimy z siarczystym mrozem i obfitymi opadami śniegu to można podejrzewać, że zima w Europie będzie ciepła. Ale jeśli ten cykl rzeczywiście istnieje i nie jest tylko zbiegiem okoliczności, to przyszłoroczna zima w Europie może być podobna do tej jaką obserwujemy teraz w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika meteorolog

To robota Putina. Opyla

To robota Putina. Opyla chmury nad Moskwa celem uzyskania nawodnienia części europejskiej Rosji . jednak z  tego pwoodu wilgoć nie dociera do Sybnerii . A tam pokrywa  sniezna decyduje o ostrosci zimy w Europie.  Nie ma sniegu na Syberii Zachodniej - nie ma zimy w Europie. A gdzieś zima musi byc , wiec  z braku laku - jest w  USA ( co chyba Putina nie martwi ) .  

Portret użytkownika Monty

No i c#uj. Pasuje.

No i c#uj. Pasuje. Przynajmniej za ogrzewanie spółdzielnia odliczy... Może nawet nap!#%dalać słońcem jak w lipcu. Zima powinna być tak od Rabki na południe. Chcesz nart, sanek... jedź za Rabkę :) 

Portret użytkownika Anioł Prawdy

cały czas pisałem że będą

cały czas pisałem że będą występować od skażenia Fukushimskiego bardzo skrajne temperatury które będą się też szybciej zmieniać. Nie mam zamiaru tłumaczyć czemu - szkoda mojego czasu bo za dużo tu cholernych głupich i płatnych trolów.
A dziś u mnie było 10'C a w mieście 12'C - a pamiętam 1 stycznia w latach 90tych że było ponad -20'C - różnica ponad 30'C !
Wskazówkę dla myślących tylko mogę zostawić - pomyśl o kosmonautach kiedy są poza statkiem kosmicznym w kosmosie - jakie temperatury ma na zewnątrz w słońcu a jakie jak się schowa w cień statku. MYŚL !
https://www.cda.pl/PRAWDA_DLA_POLAKA

Portret użytkownika ronin

czy czekaja nas wzrosty cen

czy czekaja nas wzrosty cen zywnosci. prawdopodobnie tak w usa przemarzla cala zywnosc i panuje tam kleska nieurodzaju i brakuje tam teraz zywnosci. w polsce na pewno bo pewnie cala zywnosci zostanie tam wydrenowana tak jak kiedys do zssr wysylalismy tak teraz kolonia bedzie wysylac tam. ale ich jest ponad 250mln. i nie maja zywnosci by wyzywic tyle ludnosci wiec czeka nas wzrost cen zywnosci.

Portret użytkownika Anioł Prawdy

mamy globalne skażenie www

mamy globalne skażenie www.enenews.com - które zepsuło barierę ochronną ziemi zwaną atmosferą która nie spełnia już swojej roli jak przed 2011 rokiem. Będzie jeszcze gorzej - to są tylko początki huśtawek pogodowych - może być tak że będzie nawet problem z jedzeniem na ziemi. (jak myślisz po co były jelitom te bunkry poukrywane wszędzie ?)

Portret użytkownika Barbarzyniec

Manipulowanie pogodą, nawet

Manipulowanie pogodą, nawet bardziej niz większości się wydaje.

Z tym że komuś coś nie pykło w obliczeniach.

Gdyby w Europie były takie mrozy to w pewnym stopniu mogło by to spowolnić napływ, tych "magisterków","inżynierów" z afryki.

A całkiem możliwe że od początku był taki plan. 

Strony

Skomentuj