Trwa szturm na miasto Debalcewe

Kategorie: 

Źródło: mil.ru

Według najnowszych informacji pierścień okrążenia wojsk ukraińskich przez prorosyjskich separatystów pod Debalcewem domknął się ostatecznie. Nawet Ukraińcy oficjalnie przyznają, że utracili kontrolę nad drogami prowadzącymi do strategicznie położonego miasta. Pojawiają się też informacje wskazujące do tego, że zaczęły się już walki w mieście.

 

W wyniku ataku doszło też dzisiaj do ostrzału i w konsekwencji eksplozji gazociągu w miejscowości Switlodarsk na drodze M03 prowadzącej z Artemiwska do Debalcewe. Pojawiają się już pierwsze nagrania przedstawiające rozbrojonych ukraińskich żołnierzy schwytanych pod Debalcewem.

 

Separatyści wdarli się też do samego miasta i doszło do zaciętych walk z wojskiem ukraińskim. Stosuje się między innymi ostrzał moździerzowy. Nie jest jasne kto kontroluje obecnie okolice dworca kolejowego, który stanowi bardzo ważny punkt strategiczny. Separatyści twierdza, że dworzec jest w ich rękach, a Ukraińcy to zdementowali. Przedstawiciele Donieckiej Republiki Ludowej twierdzą z kolei, że kontrolują 80% miasta i do jutra Debalcewe powinno być już w rękach DNR.

 

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w kotle debalcewskim znajdowało się w okrążeniu około 8 tysięcy żołnierzy ukraińskich i walczących wraz z nimi najemników. Nie wiadomo co się z nimi stało, czy wycofali się, czy zdołali się przebić do swoich oddziałów. Tak czy inaczej najbliższe godziny będą decydujące dla rozstrzygnięcia tej bitwy

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Witold37

Czy walczyć w obronie

Czy walczyć w obronie Polski?
 
Kiedy otrzymasz kartę mobilizacyjną z wezwaniem do jednostki, aby w dalszej perspektywie  zginąć gdzieś w syfie i błocie będąc rozerwanym przez pocisk, w trakcie obrony swojej ojczyzny, pamiętaj – Twoja ojczyzna nie istnieje już od dawna!
Nie ma więc za co ginąć!
Nie ma czego bronić!
Twoja ojczyzna to iluzja, szyld, napis na mapie!
Twoja ojczyzna żyje jedynie w Twoim sercu, jak za czasów zaborów.
Dbaj o swoje serce, o swoje życie, w ten sposób ojczyzna przetrwa i kiedyś się odrodzi – dzięki Tobie!
 
Twoja dzisiejsza ojczyzna to kraj kolonialny, należący do zachodnich rządów, banków i korporacji.
Oni to czerpią zysk z Polski, nie zaś Ty jako obywatel.
Ogromne pieniądze, jak wielka rzeka, wypływają rok w rok z Polski do jej zachodnich właścicieli. Polak jest jedynie niewolnikiem, mającym na nich ciężko pracować.
 
Dodatkowo niewielka grupa, garstka Polaków, w naszym krajowym rządzie, administracji, w służbach specjalnych, w mediach, oraz niektórzy biznesmeni – są tymi, którzy nadzorują, aby w polskiej kolonii panował porządek, aby tubylcy polscy się nie buntowali, aby strumień pieniędzy płynął bez zakłóceń.
 
Nim więc chwycisz za karabin, zastanów się za czyje interesy zamierzasz walczyć, tracić zdrowie i życie!
 
KTO więc powinien bronić Polski?!
 
W czasie okupacji Polski, w latach 1939 – 1945, naszym krajem rządził niemiecki generalny gubernator, zbrodniarz Hans Frank. Polska znajdowała się pod całkowitą kontrolą niemieckiego aparatu władzy, codziennością był masowy terror, mordy, łapanki.
Polacy znajdowali się w gigantycznym ucisku ekonomicznym, kiedy całą możliwą produkcję przemysłową i rolną wywożono do Niemiec, gdyby nie czarny rynek naród wymarłby z głodu.
 
W 1944 roku do Warszawy zbliżał się front, nadchodziła armia radziecka, Niemcy cofali się. Wyobraźmy sobie, że jeszcze przed wybuchem Powstania Warszawskiego niemieckie władze okupacyjne zwracają się z odezwą do Polaków, aby stanęli w obronie kraju i bronili Polski przed bolszewikami!
Czy to nie byłoby groteskowe?
 
Każdy normalny Polak mocno by się puknął w głowę i zapytał sam siebie – z kogo ci Niemcy chcą zrobić idiotów? Przecież nie istnieje coś takiego jak Polska, bo jesteśmy pod okupacją. To Niemcy są (tymczasowo) właścicielami Polski i czerpią z tego tytułu gigantyczne zyski, niech więc oni walczą z bolszewikami przelewając własną krew, a nie Polacy.
Czy dziś nie jest podobnie?
Jakiej Polski mielibyśmy dziś bronić?
Czyjej?
 
Cofnijmy się jeszcze dalej. Jak to było w czasach I Rzeczpospolitej?
Było o wiele bardziej uczciwie i rozsądnie!
Kiedy w tamtych czasach wybuchała wojna, to do walki stawała polska szlachta.
Szlachetnie urodzeni mości panowie zbierali się i ruszali na wroga.
Jak wiemy szlachta posiadała wtedy w kraju pełnię władzy - ekonomicznej i politycznej. Mniej więcej 10% społeczeństwa należało do stanu szlacheckiego, i to na ich barkach spoczywał obowiązek obrony kraju. Oni też czerpali zyski z pracy reszty społeczeństwa, czyli chłopów. Biednych chłopów nikt do wojaczki nie zmuszał. Oni mieli siedzieć na wsi na tyłkach i pracować na swoich panów. Panowie zaś ryzykowali swe tyłki w bitwie, broniąc swych majątków, a także w obronie swej siły roboczej, tj. chłopów. Przynajmniej pod tym względem było bardziej uczciwie niż jest dzisiaj.
 
Dziś nasi panowie znajdują się za granicą. A nasi krajowi nadzorcy, czyli rząd polski i administracja panstwowa – nas zwykłych ludzi chcieliby wysłać na wojnę, abyśmy ginęli za ich przywileje i ich majątki. A gdyby wojna źle poszła, to uciekliby samolotami za granicę, do swoich mocodawców i szefów.
 
Dziś chcą obarczyć Polaków obowiązkami zarówno dawnego chłopstwa, jak i szlachty.
Dziś mamy być jak dawni chłopi – czyli pracować na swych panów, a także jako chłopi, tych panów bronić w walce.
Czy "panom” dzisiejszym, aby nie poprzewracało się już zupełnie w głowach?
Jakiej więc Polski mamy bronić – czyjej?
 
Cofnijmy się jeszcze dalej. Jak to było w starożytnym Rzymie?
Jak wiemy w czasach rzymskich, ogromną część tamtego społeczeństwa stanowili niewolnicy.
Kiedy Rzymianie, w czasach czy to Republiki czy Cesarstwa, prowadzili jakąś ciężką wojnę, która nie szła im najlepiej – to w sytuacjach szczególnie dramatycznych powoływali pod broń niewolników, aby walczyli w ich armii.
Jednak zawsze niewolnicy chwytali za broń dopiero wtedy, gdy ich wpierw wyzwolono. Nawet niewolnik, nawet dwa tysiące lat temu, nie zamierzał walczyć i ginąć na wojnie za swojego pana, za swojego właściciela, za system z którego kompletnie nic nie miał!
I Rzymianie też wiedzieli, że aby niewolnik walczył, to musi wiedzieć za co walczy, w przeciwnym razie, przy pierwszej okazji rzuci broń, podda się, zdezerteruje.
Czy zamierzasz ginąć za system z którego nic nie masz? Czy jesteś głupszy niż niewolnicy dwa tysiące lat temu?
 
Wróćmy do naszych czasów.
Dziś za Polskę, w jej obronie, walczyć powinni ludzie znajdujący się poza granicami naszego kraju, oraz garstka znajdujących się w Polsce.
 
W obronie Polski, czyli gigantycznej kolonii, walczyć powinni jej zachodni właściciele, czyli: zachodnie rządy, zachodnie banki, zachodnie korporacje, i ich akcjonariusze.
Zapraszamy ludzi zasiadających w wyżej wymienionych ciałach - aby opuścili swe piękne gabinety i luksusowe posiadłości i ruszyli aby stanąć w pierwszym szeregu, z karabinem w ręku i cygarem w ustach – aby bronić swej polskiej własności.
 
W drugim szeregu zapraszamy do walki naszych krajowych nadzorców polskiej kolonii, czyli rząd Polski, parlamentarzystów, polityków, urzędników, prokuratorów, sędziów, komorników, generalicję, ludzi tajnych służb, dziennikarzy i ludzi mediów, miliarderów i innych biznesmenów utuczonych na majątku ukradzionym narodowi, celebrytów, dawnych esbeków i komuchów na tłustych emeryturach, i wszystkich tych, którzy czerpią jakikolwiek zysk z dzisiejszego nienormalnego stanu państwa.
Którzy są bezpośrednimi beneficjentami obecnego systemu w Polsce!
Zapraszamy ich do drugiego szeregu!
 
Niech oni walczą, bo oni mają za co walczyć i czego bronić!
Przeciętny Polak – niewolnik - nie będzie walczył i ginął za tysiąc kilkaset złotych pensji, będąc zatrudnionym na śmieciowej umowie.
 
Przeciętny Polak – podobny jest do chłopa czy niewolnika opisanego wyżej, i nie będzie ryzykować swego życia za fortuny swych panów.
 
Oni jednak spróbują wysłać nas do walki.
Najpierw zrobili z Polaków naród żebraków, który za chlebem rozjechał się po świecie, a teraz z tych żebraków chcą uczynić mięso armatnie ginące za ich majątki.
 
Dla niech czy zginiecie w walce gdzieś w rowie na wschodzie, czy jako bezrobotni grzebiący po śmietnikach, czy bezdomni w kraju – to bez różnicy.
 
Byleby tylko im żyło się bardzo dobrze i bogato, i byleby tylko ktoś inny tego ich stylu życia bronił za nich.
 
Bo czy warto umierać, gdy na jedną kolację wydaje się tyle pieniędzy ile mnóstwo Polaków ma na przeżycie całego miesiąca?
Gdy żyje się słodko i cudownie na koszt innych?
Oczywiście że nie!
 
Oni pragną aby to inni umierali za nich i ich bizantyjskie życie, oni chcą żyć dalej i dalej okradać naród i wydawać pieniądze. Reszta jest bez znaczenia!
 
Twoim zadaniem Polaku jest przetrwać, przeczekać, przeżyć!
A nie zginąć, dać się wciągnąć w wojnę, nie za swoje interesy!
 
A gdy przyjdzie czas – zrobimy porządek!
Z nimi wszystkimi!

Portret użytkownika achiles

Najpierw KŁAMSTWA, obecnego

Najpierw KŁAMSTWA, obecnego złodziejskiego układu dzierżącego CHWILOWO, STER WŁADZY W NASZYM KRAJU, czyli SPRZEDAWCZYKOM POLITYCZNYM I MEDIALNYM, po tym co się odbyło na UPADLINIE udawało na jakiś 95% SPOŁECZEŃSTWA NASZEGO. Po tym co się stało w ODESSIE odsetek tych ZMANIPULOWANYCH, nagle spadł, do 80% ogółu SPOŁECZEŃSTWA. Następnie po zestrzeleniu Malezyjskiego samolotu, mimo oczywistych oczywistości, czyli, że to robota PUCZYSTÓW Z KIJOWA I ICH PROTEKTORÓW, odsetek dobrze myślących i łączących trafnie, nie mylić z trefnie, utrzymał się na podobnym poziomie, jak po majdanie, czyli 80%. Następnie, po tym jak nagłe spekulacje ucichły odnośne w ten zestrzał wrabianie Putina, powstanie coraz więcej pytań, bez odpowiedzi ze strony ZACHODU, odsetek zmanipulowanych spadł, o 5% i wynosił 75%. Następnie zaraz po zamknięciu pierwszego kotła, czyli IWOŁAŃSKIEGO i ciągłych kłamliwych przekazach ZACHODNICH KLAKIERÓW, W TYM I NASZYCH, iż nie ma rzadnego KOTŁA i nic SEPARATYŚCI-POWSTAŃCY, zamknąć, nie mogli, odsetek zmanipulowanych podskoczył, do 78%, czyli wzrosła sztuka MANIPULOWANIA PRZEKAZEM. Ale gdy LOTNISKO W DONIECKU, bronione niby tak bohatersko przez UPADLIŃSKICH CYBORGÓW padło całkowicie, chociaż wiele razy i wcześniej padało, oraz biorąc pod uwagę fakt, że ich CYBORGOŚĆ, polegała na ciągłym chowaniu się w ATOMOWYCH SCHRONACH i co jakiś czas w chwili wytchnienia zarzucanie GRANATNIKAMI, różnych dzielnic DONIECKA, w tym i bazarów, odsetek UŚWIADOMIONYCH pierwszy raz od dawna nagle skoczył, do góry i wynosił 70%. A kiedy Powstańcy ruszyli na MIRIAPOL i tylko zatrzymali się, na rogatkach, bo ich o to grzecznie poproszono, odsetek powędrował pierwszy raz na magiczną liczbę 68%. Stało się tak dlatego, że już większość INTELIGENTNA ILOŚĆ MASS się połapała, że z tymi MEDIALNYMI PRZEKAZAMI, jest coś, NIE TAK. Bo niby mówią, że to już KONIEC, że zaraz PADNIE TO CAŁE POWSTANIE, to jednak fakty prawdziwe, zdają się temu przeczyć CAŁKOWICIE. Ale to mało, bo kiedy się okazuje w ubiegłym tygodniu, że to ZACHÓD w postaci KANCLERZ NIEMIEC I PREZYDENTA FRANCJI, jadą do MIŃSKA, ( który to jeszcze nie dawno podobnie chcieli podbić, ale się im to nie udało ) błagać SEPARATYSTÓW-POWSTAŃCÓW, bo przecież PREZYDENT PUTIN BYŁ TYLKO POŚREDNIKIEM, o zaprzestanie DAWANIA ŁUPNIA SWOIM BANDEROWSKIM ODDZIAŁOM ilość uświadomionych wzrosła, do poziomu 65%. 
 
Ale co będzie, jak się teraz okazało, że:
1. KOCIOŁ DOBALCZEWSKI BYŁ, a dotychczasowe, temu zaprzeczanie przez ZACHÓD, TO JEDNA WIELKA ŚCIEMA?
2. POWSTAŃCY zdobyli DOBALCEWO, chociaż niby to było nie możliwe?
3.  Czy to powstańcy obecnie decydują, kto tam ZGINIE, A KTO PRZEŻYJE?
4. Gdzie są filmy, lub jakieś inne dowody, na to, że UPADLIŃCY, dostali ŁUPNIA, od ROSYJSKICH KOMANDOSÓW, skoro ciągle twierdzą, że mają przewagę i pojmują tyle jeńców, w sile ŻYWEJ ( gdzie ci ROSJANIE)? 
NAPRAWDĘ CIEKAWI MNIE SAMEGO ODSETEK LUDZI UŚWIADOMIONYCH WRESZCIE PRAWDZIWIE .

Portret użytkownika Zenek :)

  Kiedy wy wreście

 
Kiedy wy wreście zrozumiecie iż slogan "DOBRE ŻYDKI kontra ZŁE ZYDKI" to taki ogłupiacz na głupie goje. ŻYDKI MYŚLĄ TYLKO O SWOIM PRYWATNYM INTERESIE I NICZYM WIĘCEJ. NIE MA "DOBRYCH ŻYDKÓW" są TCHÓRZLIWE ŻYDKI CZEKAJĄCE AŻ "ZŁE ŻYDKI" WYBUDUJĄ IM JERUZALEM BY WTEDY MOGLI ZRZUCIĆ MASKI I ROZPROSTOWAĆ SKRZYDEŁKA RELIGIJNEJ NIENAWIŚCI. TE CHWILOWO TŁUMIONE SKRZYDEŁKA strachem - "CO GOJE POWIEDZA", "CO BĘDZIE JAK SIĘ OBURZĄ I NAS ZA RELIGIJNE MORDY ZNOWU PRECZ WYGNAJĄ".
 
Syjoniści to MOTŁOCH, to takie kibolstwo jakie walczy o interesy UDAJĄCYCH DOBRYCH ortodoksów. Są tych ortodoksów tylko zbrojnymi bojówkami. I niczym więcej. Wygrają wojnę to ich ortodoksi jako pierwszych popalą na ołtarzach. Ze strachu by nie zaczeli wojować ze swoimi panami. Żeby nie przejęli władzy.
 
Zło tego świata leży w IDEOLOGI, ZBRODNICZEJ UDAJĄCEJ WIARĘ IDEOLOGI zwanej judaizm. TO SĄ KORZENIE ZŁA. TO PLUS Z WIEDZĄ JAK ZA POMOCĄ MAGII (czy teraz i technologii) MOZNA NISZCZYĆ, ZABIJAĆ CZY MANIPULOWAĆ LUDŹMI. NISZCZYĆ ICH ŚWIADOMOŚĆ. ZOMBIC ICH. GOLEMIĆ.
 
Im dłużej będą ludzie czapkowali złu, im dłuzej będą zasilali demony nawołujące poprzez wizje z astralu do mordowania to dłużej świat będzie wyglądał jak rzeźnia. Wygladał jak TYPOWA ŻYDOWSKA ŚWIĄTYNIA z jakiej krew się strumieniami wylewała z jej wnętrza. Krew mordowanych NA OFIARĘ LUDZI a później z uwagi na podbicie żydów przez rzymian TYLKO zwierząt.
 
ICH RAJEM jest POWRÓT DO TYCH CZASÓW, Czasów gdzie się radośnie zarzynało kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy ludzi z okazji żydowskiego święta. To TAK ma być w post świecie. Wasza kaźń na jaką macie grzecznie czekać wierząc w bujdę i brednię o "DOBRYCH ŻYDKACH".
 
Teraz na te czasy te wasze "DOBRE ŻYDKI" czekają pędząc syjonistów do wytężonej pracy. Maskują się, kryją po zakamarkach bluźnic, i równocześnie w ich lochach SKŁADAJĄĆ OFIARY Z LUDZI, tych jakich coraz więcej ginie,  ŻEBY JAK NAJSZYBCIEJ mashiach i RAJ nadszedł. To jest "DOBRO" waszym zdaniem? Te rzeki świątynnej krwi gojów w jakiej kapłani tych wymyślonych bredni kochają się taplać (-> st) ?
 
No litości.... zmądrzejcie wreście....
 
 

Portret użytkownika Gościu

A Propos ucisku, moja stara

A Propos ucisku, moja stara to taka jędza, że ciągle mnie kontroluje. Zawsze o coś pyta, a jak nie odpowiem, już mówi, że nie da mi nawet na bilety do szukania stażu. Wyobraźcie sobie mieć taką starą chazarę, (mimo, że jest Polką), która by was trzymała w ucisku i niemoglibyscie zgiąć przysłowiowego paluszka przy niej.
Nie wspomnę, że ogląda mass media i TV oraz wchodzi na Fecebooka. Przynajmniej uważa, że kościół to mafia, niestety w tym przypadku ma rację.

Portret użytkownika jana

Wszystko na Ukrainie zaczeło

Wszystko na Ukrainie zaczeło sie od zmiany rzadu i prób wejścia do NATO.  A ze Rosji sie to nie spodobało to jest jak jest obecnie .  Wcale sie nie zdziwie jak Ruskie dojdą do Polskich granic i tam dopiero  wyhamują .

Portret użytkownika achiles

Przede wszystkim za to co

Przede wszystkim za to co dzieje się na Ukrainie odpowiedzialność ponoszą politycy. Ci siedzący daleko od strefy walk. Ci którzy wysyłają innych na śmierć. Ci którzy działają będąc na smyczy oligarchów i różnej maści psychopatów banderowskich. Bo nie jest prawdą to, że na Ukrainie nie ma banderowców. Zmiana nazwy, bez zmiany ideologii ludzi nie zmienia z potworów w owieczki. Wysłali żołnierzy i bandytów na "przemysł" tj. do grabienia i mordowania. Nie wiedzieli, że miejscowi zanim pozwolą się wymordować, to przystąpią do skutecznej obrony. Jak widać skutecznej na tyle, że ci, którzy wysłali wojsko i bandytów do mordów, sami wpadli w popłoch i chcą wprowadzić stan wojenny na całej Ukrainie. Bo jeśli tego nie zrobią, to ci którzy wracają, mogą chcieć "wymienić" polityków na drobne.

 I KTO, KTÓRĄ WYBIERA ???

Portret użytkownika jaron22

O 8:30 podano na Tvn24. że

O 8:30 podano na Tvn24. że Debalcewe padło. informację podał im Paweł Pieniążek znajdujący się na miejscu. Oczywiście poroszenko i reszta tej gromady w sztabie generalnym wszystkeimu zaprzecza i mówi ze sytuacja jest pod kontrolą:) Nie mówią tylko czyją:)

Strony

Skomentuj