Trwa specjalna operacja fiskalna przeciwko Polakom

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Od kilku miesięcy w Polsce trwa "Specjalna Operacja" fiskalna. Jest ona prowadzona skrytobójczo na naszych portfelach, w sposób tak perfidny, że większość nawet nie ma świadomości, że są bezczelnie okradani, a będą bardziej. Urząd Skarbowy w Polsce zyskał ważnych sprzymierzeńców. 

Specjalna operacja fiskalna, czyli wojna z narodem, jest wymierzona w majątek Polaków. Zgromadzone przez Polaków oszczędności były solą w oku byłego już ministra finansów, kumpla premiera, Tadeusza Kościńskiego. Publicznie ubolewał, że Polacy trzymają je w skarpetach i domagał się wydania tych środków. Nic takiego jednak nie nastąpiło i dlatego cała na biało weszła inflacja, będąca skutkiem wenezuelskiej szkoły ekonomii zaprezentowanej przez socjalistów z PiS. 

 

Inflacja jest de facto ukrytym podatkiem, który ludzie płacą nie zdając sobie z tego sprawy. Winny inflacji jest rząd i jego działania a nie Putin czy Covid. To reakcja rządu na Covida i na wojnę na Ukrainie spowodowała to nagłe uszczuplenie tych denerwujących rządzących oszczędności Polaków. 

 

Wszystko dzieje się przy aktywnej współpracy NBP i wybranego na kolejną kadencję prezesa tej instytucji, dziwnego pana opowiadającego czerstwe dowcipy i robiącego żarty z pogrzebu, Adama Glapińskiego. Manipulacje stopami procentowymi spowodowały, że w pułapkę kredytową wpadły setki tysięcy Polaków, którzy nagle zaczęli płacić wielokrotnie wyższe raty. 

 

Okazało się, że bzdurą jest gadanie tzw. ekspertów o tym, że kredyt bierze się w walucie w której się zarabia. Polacy wyleszczeni kredytami frankowymi jeszcze się nie pozbierali a tu już mamy całą rzeszę nabitych w zmienną stopę procentową. Na końcu zawsze są gigantyczne zyski banków i nie inaczej stało się za czasów rządów premiera-bankstera. 

 

Poza tym, specjalna operacja fiskalna jest prowadzona na ulubionych dawcach kapitału czyli na kierowcach. Na tym froncie prowadzone są działania dwutorowo. Przede wszystkim sposobem na dodatkowe opodatkowanie Polaków są ceny paliw, które są nijak skorelowane z cenami ropy naftowej na świecie. Wygląda na to, że premier-bankster wprowadził w ten sposób dodatkowy podatek stosując metodę "zarządzania oczekiwaniami", wyrażoną w trakcie jednej z podsłuchanych rozmów w Restauracji Sowa i Przyjaciele. Wyznał wtedy, że ludzie mają za duże oczekiwania i trzeba coś z tym zrobić, sugerując, że wojna zmienia oczekiwania w 5 minut.

 

Zatem skoro banksterowi trafiła się wojna to wykorzystał ją windując ceny paliw i tłumacząc ludziom, że to wina Putina. Dodatkowo wzmocniono to przekazem propagandowym, że benzyna może być i po 10 zł ale przynajmniej nie spadają ruskie bomby. Mistrzowski management od expectations, jak to nazwał Morawiecki i przestraszony motłoch daje się okradać nawet nie piszcząc słówkiem w obawieo ogłoszenie go ruską onucą.
 

Dowodem na to, że Orlen rżnie nas na kasę na niewyobrażalną skalę są dane finansowe samego Orlenu. Na przerobie tony benzyny grupa Orlen zarabiała w pierwszym kwartale tego roku 187 dol., czyli o 363 proc. więcej rok do roku i 76% więcej niż w 4 kwartale 2021 r., a na tonie diesla 148 dol., czyli o 80% więcej rok do roku i o 5 proc. więcej kwartał do kwartału. Z cenami oleju napędowego dzieją się zresztą ostatnio dziwne rzeczy, bo gwałtownie rośnie cena paliwa PB95 i PB98 a zaskakująco tanieje ON.

 

A przecież to nielogiczne, skoro trwa wojna. Słyszeliśmy zresztą, że słudzy narodu ukraińskiego z PiS przekazali za darmo Ukrainie 25 tysięcy ton oleju napędowego do prowadzenia wojny zatem paliwa brakuje a jego cena tajemniczo spada. Można to wytłumaczyć tylko tym, że zbliżają się wakacje i Orlen planuje "wyleszczyć na kasę" Polaków jadących na wakację.

 

A jak już Polacy pojadą na te wakacje, to na drogach zaczają sięna nich rabusie rządowi z radarami, laserami i dronami. Panowie w niebieskich ubraniach, którzy stracili szacunek w Covidzie, stali się teraz wyrobnikami Urzędu Skarbowego na pełną skalę. P{odwyższono ceny mandató i wysłano na drogi chordy poborców skarbowych udających stróżów prawa.

 

Oficjalnie wszyscy mają gęby pełne frazesów o tym jak to dobrze, że w 2021 r. podniesiono taryfikator mandatów. Okazało się jednak, że wypadków w zeszłym roku było i tak więcej tak jak i przychodów mandatowych. Bo jak wiadomo nie o bezpieczeństwo tu chodzi tylko o złupienie kierowców. W dawnych czasach na gościńcu można było zostać złupionym przez rabusiów a obecnie przez rządowych zbójcerzy drogowych.

 

Wszystko to prowadzi do konkluzji, że trwa specjalna operacja fiskalna wymierzona w Polaków i ci w większości nie są jej świadomoi i wierzą w kłamstwa rządu o tym, że ten obniża podatki i rozdaje cudsze pieniądze bez konsekwencji. Ludzie przekupieni przez rządzących stają się współwinni temu do czego doszło na skutek ich głupoty przy urnie wyborczej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (7 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika jano24

Dobrze,że pis nie rządzi na

Dobrze,że pis nie rządzi na saharze bo piasku by zabrakło . Bogactwem Polski jest węgiel a oni zamykaja polskie kopalnie i zalewają wodą ,wymyślili ,że miał z drugiej półkuli jest lepszy i nie truje oraz powrót do chrustu.

Portret użytkownika kosiar

Odnośnie cen mandatów - kwoty

Odnośnie cen mandatów - kwoty to za mało. Kierowcy niczym szlachta chleje i prowadzi się jak jakaś burżuazja, łamiąc nagannie przepisy ruchu drogowego. Przerabiam to na co dzień jako użytkownik ścieżki rowerowej. POdniesienie kwoty mandatów uważam za niskie. Druga sprawa odnośnie cen paliw. Przynajmniej skąpe szwaby zarabiające w jewro trzykrotnie więcej od nas nie tankują u nas, osuszając na potęgę zbiorniki z paliwem. Ten medal ma dwie strony. Stopy procentowe ? Zycie na kredyt nie jest wyjściem ale łatwym kąskiem dla idiotów, którym się wydaje, że złapali srokę za ogon ale nie zdają sobie sprawy że do usranej śmierci spłacając nawet nisko oprocetnowany kredyt nic nie jest ich własnością a jedynie banku który dał im kase. I gdzie tu logika ? Spłacają raty...łatwizna dla idiotów. Jest tyle możliwości zarobienia w żywej gotówce na dom, tylko trzeba chcieć ale po co skoro można wziąć kredyt i szpanować nowym autem albo wypasionym domem za prawie frajer. A teraz larum, bo stopy procentowe. Głupota kosztuje. Jaka Karma Taka Pasza. W tym wymiarze jak i innych pośrednich, alternatywnych rzeczywistości  elementem energetycznej daniny jest piniondz. Pazerność kosztuje. Idąc dalej tym tropem, sytacja wymaga myślenia. Ludzie stali się wygodni i leniwi. mogący wesprzećsystem bezgotówkowy tylko z włąsnego lenistwa. Obecna wojna na Ukrainie jest wodą na łby niczym zimny prysznic. Obecna rzeczywistość daje wiele możliwości. Socjale ? NIe tylko bieda rżnie socjale ale i patola, nie wspomne o zarabiających grube tysiaki i też biorą 500+ bo kasa się liczy no bo kto cwaniakowi odmówi. Ilu jest takich socjalsów ? Od zaje...nia ! 500+ było elementem korzyści przystąpienia do UE. Tylko że te 500+ szło do kieszeni ówczesnej władzuni a głupi lud o niczym nie wiedział. 500+ zostało odblokowane po 2014, niejako kiełbasa wyborcza, ale mniejsza z tym. COfnijcie się w czasie bo coś widzę że z historią u was jest na bakier. Obecną włądzunie też tża obserwować i łoić po dupie kijem wyborczym. Każdy kto jest u władzy zapomina PO co jest. Polska jest siedliskiem trolli. Czy to u władzy czy po za władzą. Dziel i rządź to zasada putinowskiej Rosji, która była stosowana od kiedy włodek dorwał sie do koryta...chociaż tak było zawsze...łubianka nie próżnuje. Sprawuje władzę wszędzie gdzie tylko się da...piniondz. Temat rusiej rzeki... Tak że nie siejta fermentu na korzyść kacaperii. Obecni czynią błędy, owszem tak jak każda włądzunia.

Portret użytkownika euklide⁣s

Polska jest siedliskiem

Polska jest siedliskiem trolli

Ty pisowski zjebie jesteś tego dowodem. Z tych haraczy finansują debili twojego pokroju, więc trzeba nie tylko zlikwidować podatki, ale skonfiskować wam to co przy ich pomocy ukradliście. Ot taka prawdziwa sprawiedliwość, a nie pisowska.

Portret użytkownika :D

specjalna operacja fiskalna

specjalna operacja fiskalna jest prowadzona na ulubionych dawcach kapitału czyli na kierowcach

To akurat oczywiste, bo przecież skoro ktoś używa samochodu, to znaczy, że ma na ubezpieczenie, na badanie techniczne, na mechanika, na kosztowne mandaty — a przede wszystkim: na stale drożejące paliwo! A więc ktoś taki ujawnił się, że finansowo „jeszcze zipie”!

Kogo więc skubać, jeśli nie właśnie kogoś takiego, co sam się odkrył, że jeszcze jakieś „zaskórniaki” do wydania posiada? Lepiej niech odda czym prędzej, bo jak (nie)rząd się tymi pieniędzmi nie zaopiekuje, to taki kierowca z pewnością wyda je na głupoty jakieś. A tu przecież Ukraińcy mają potrzeby!

Portret użytkownika ARTUR

Na pewno nikomu nie jest

Na pewno nikomu nie jest dobrze w obecnych czasach i zastanawia się co to za system gospodarczy jest obecnie na świecie że wszystkiego brakuje . Otóż ten system można rozpoznać po wypowiedziach polityków w których pada słowo " SPEKULANT " ,  występuje to słowo jedynie w systemie socjalistycznym i komunistycznym gdyż w kapitaliżmie taki człowiek jest zaradny i świadomy ekonomicznie . 

Portret użytkownika Q

Spekulant - to ktoś kto kupił

Spekulant - to ktoś kto kupił tanio a sprzedał z dużym zyskiem , nie wykonał żadnej pracy , nic do systemu nie dołożył ale wyciągnął z niego pieniądze ... a Ty nazywasz kogoś takiego "zaradnym". 

Przykładowo rolnik posadził kartofle , pielegnował je , nawoził , zebrał , zwiózł a potem sprzedał spekulantowi który następnego dnia je odsprzedał ze 100...200 % marżą . To ma być ktoś "zaradny" ??? Kto wykonał całą pracę , kto poświęcił czas i siły , kto to wyprodukował ??? Ten SPEKULANT ?! Czy rolnik . 

Taki sposób myślenia można streścić tak : aby mnie było dobrze a reszta mnie nie obchodzi .. Dlatego rolnictwo podupada , stąd się biorą nowobogatcy i ogromna przepaść majątkowa .. z CHCIWOŚCI i braku świadomości ekonomicznej.

Portret użytkownika Q

Czepiasz się zwykłej

Czepiasz się zwykłej "literówki" jak tonąca brzytwy (gdybym ja to robił , na nic innego nie starczyłoby miejsca) .. odpowiem Ci pewnym aforyzmem: potknięcia szlachetnego są jak księżyc w pełni - wszyscy je widzą . 

Portret użytkownika Q

Zamiana litery , bo taka

Zamiana litery , bo taka sytuacja tam zaistniała to "literówka" a nie błąd ortograficzny. Popełniłem błąd polegający na użyciu litery "fonetycznej" zamiast pisanej - czyli wstawiłem niewłaściwą literkę. Powiem wiecej , wogóle nie powinno być potrzeby aby tłumaczyć owe podstawy dorosłej osobie posiadającej pewne wykształcenie. A już wytykanie takich drobnych potknięć to zwyczajna małoskowość nie przystająca osobie kulturalnej. 

Portret użytkownika N

może i nie wniósł ale jeśli

może i nie wniósł ale jeśli banki nas lupą i politycy tez a płacimy podatki % i im więcej zarabiasz tym większy %... wiec ten tzw spekulant hipotetycznie to człowiek który akurat miał wiedzę lub cynk i udało mu się zarobić a jeśli nie udało mu się jeszcze pokombinować to Państwo się upomina o te pieniążki.  Takich ludzi którzy starali się poniekąd robić to co banki ja nazywam zaradnymi. Ale bankom i politykom się nie do końca podobają bo sobie popijając ze źródeł ka i % w podatkach to za mało. Każdy z nas powinien być zaradny i tez twardy oraz umieć się łączyć w społeczności i współpracować w świecie który ewidentnie jest przeciwko ludziom. A to widać na wielu płaszczyznach ... takim blachym przykładem ale  w punkt i dobitnym jest to ze nasz prezydent witał się i gościł takiego pana z usraela czy z tamtych okolic który napisał książkęksiążkę dość popularna w której jasno stawia tezę ze ludzie są zbędne a wręcz szkodliwe i juz można a nawet ttzeba się ich pozbyć. Sam jest ten koleś gejem i nie ukrywa. 

teraz jak widzę ludzkie barany które dają się manipulować przez media, szkolnictwo czy też zmanipukowane osoby z otoczenia by nie wypadać z grupy i cisną po tych którzy doskonale widzą consie dzieje to naprawdę znają ze tak dajecie się mamic. Poczytajcie wiec słowa wielkich i/lub znanych ludzi jak Margaret Thatcher, Linkoln itp. Te słowa są dla tych którzy jeszcze potrafią je zrozumieć.  A ta inscenizacja co dzieje się na wschodzie o której każdy mówi ze dość nietypowy konflikt który o dziwo egzekucję to co planowano m in na forum ekonomicznym, plus fit for 55 itp... no przecież to jakiś cyrk.

 

Aha znów majstrowano przy poborach  do wojska i coraz więcej ludzi mówi ze dostało powołania. To nie przypadek wiec radze Wam poczyyac wyciągnąć wnioski i zadecydować.  Podpowiem ze wile gazet mówi ze w konflikcie na wschodzi giną głównie poborowi... bo poborowych ma rozakaz iść na przodzie i jak to się mówi zwiad bojem ... miesonarmstnie poborowi są wysyłanie przodem przez wojskowych zawodowych. Bo ja zginie poborowy to oddział i tam ma dalej wysoka sprawnosc

Strony

Skomentuj