Trwa silny ostrzał rakietowy na Ukrainie - znowu ginie ludność cywilna

Kategorie: 

Zestaw rakietwy GRAD - Źródło: wikipedia.org

Sytuacja na Ukrainie nadal jest bardzo trudna. Armia ukraińska usiłuje zdobyć Donieck i w okolicach miasta dochodzi do licznych przypadków ciężkich walk z wykorzystaniem broni rakietowej.

 

Separatyści są w poważnych opałach i bardzo możliwe, że będą musieli się wkrótce wycofać, co pogrzebie projekt polityczny zwany Noworosją. Aby tego uniknąć z terytorium Rosji napływa stały strumień broni, sprzętu wojskowego i najemników. Według ostatnich informacji Rosja nadal gromadzi w okolicy granicy z Ukrainą spore siły gotowe do wejścia do walki.

Źródło: twitter

Poinformowano, że widziano transport systemów OTR-21 Toczka. Są to rakiety ziemia-ziemia, które nadają się do niszczenia celów w odległości do 120km. Systemy te są zdolne do wystrzeliwania rakiet balistycznych zdolnych do przenoszenia broni jądrowej. Bardzo możliwe, że wkrótce użyją ich separatyści.

Źródło: twitter

Cały czas w użyciu są zestawy rakietowe BM-21 Grad. Skutki wykorzystania takiej artylerii rakietowej potrafią być bardzo poważne. Wiadomo, że z rakiet tego typu strzelają zarówno Ukraińcy jak i separatyści. Zwykle ostrzał jest wykonywany salwami. Niestety dochodzi do licznych ataków na cele cywilne. Dzisiaj tą bronią zniszczona została duża część 72 ukraińskiej brygady zmechanizowanej

Źródło: twitter

Organizacja Human Rights Watch oskarżyła o jeden z takich zabójczych dla cywilów ataków, stronę ukraińską. Ich zdaniem w wyniku ostrzału 21 lipca zginęło przynajmniej 16 osób. Wygląda na to, że ze strony powstańców jest dużo więcej precyzji w wykorzystaniu tej broni, bo nie ma doniesień, aby po jej wykorzystaniu ucierpiał ktoś inny niż atakujący ich ukraińscy wojskowi.

Źródło: twitter

Trudno też uwierzyć w oficjalne dane na temat ofiar po stronie Ukrainy. Kijów twierdzi, że dotychczas na wojnie zwanej "operacją antyterrorystyczną" zginęło 340 żołnierzy. Wszyscy obserwatorzy przyznają, że dane te są zupełnie nierealistyczne i prawdopodobnie kilkukrotnie zaniżone.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika koles

Wszędzie, gdzie jest

Wszędzie, gdzie jest poruszany temat obecnej sytuacji na Ukrainie, Rosja jest stawiana w roli głównego i jedynego agresora. Czy aby na pewno jest to zgodne z prawdą? Zwróćmy uwagę, że od czasów rozpadu ZSRR to NATO stale zwiększa swoje wpływy na arenie międzynarodowej. Rosja aktualnie stara się "przeciągnąć" na swoją strefę wpływów Ukrainę - ok, zgadzam się z tym w 100%. Ale idąc takim tokiem rozumowania czemu nie mówimy o NATO jako o agresorze? W ciągu ostatnich kilu lat NATO przeprowadziło inwazję w Afganistanie, Iraku, Mali, Libii, oraz szkoli bojowników z Syrii. Ukraina jest strategicznym punktem na mapie dzisiejszej Europy pod względem wpływów Wschodu i Zachodu. Polecam fajny artykuł pozwalający spojrzeć na ten temat z innej strony niż we wszystkich popularnych portalach: http://independenttrader.pl/198,ukraina_-_kto_jest_agresorem_rosja_czy_nato.html

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika achiles38

Trochę to sprzeczny artykuł w

Trochę to sprzeczny artykuł w odniesieniu z innymi wiadomościami z linii frontu, na wschodzie Ukrainy. Rząd tam się sypie tego żeżnika Jaceniuka, Jarosz już jest oficjalnie ścigany listem gończym Interpolu, a ponoć jak wychodzi na jaw że za przyczyną zdjęć satelitarnych iż to Junta Kijowska stoi za zestrzeleniem samolotu Malezyjskiego, to i wielki brat zza oceanu wpada w popłoch, " co z tym bagnem, które sam rozbebrał, robić dalej". Niemcy już kazały ewakuować się dla Kliczki i jego paziów, by nie spalał się dalej w oczach coraz bardziej wściekłego Narodu Ukraińskiego i to też tego na zachodzie. A kasy w skarbcu i bankach, jak nie było, tak i nie ma. Oto prawda o tym co się tam obecnie dzieje, a nie bajki z TVNU .

Portret użytkownika eloooahim

Hmm tak czytam te komentarze,

Hmm tak czytam te komentarze, zakładając, że gdyby tak śląsk stwierdził że chce być w rękach Niemiec.. Niemyoczywiścię troszczyli się o swoją ludność tak jak Rosja robi to skutecznie teraz. Polska straciłaby część ziemi, która od tak sobie stwierdziła że nie ma z nic wspólnego z Polską.. i co hmmm? Polska miałaby olać sprawe i dać sobie spokój?? Zapomnijcie o wyołuniu itp, nie myślcie w tych kategoriach, nie brońcie tak tych seperatystów, rosjan to jest po prostu zwyczajnie smieszne, nie myślcie o tym samolocie i tak sie pewnie nigdy nie dowiemy kto i dlaczego.. Rosja nejchała na suwerenne państwo!!! To nie istotne że jakaś tam część ludności czuje sięobywatelami innego kraju.!! To nie ma ZNACZENIA.. I tak jak wcześniej gdzieś tutaj napisałem, powtórze to jeszcze raz Polska jest "17 republiką" i to co część ludzi mówi o Ukrainie że jest ona wymysłem ludzkim równie dobrze można przypasować do Polski..  i co? Wtedy też tak będziecie "im" kibicować???

Portret użytkownika edmar

"gdyby tak Śląsk stwierdził

"gdyby tak Śląsk stwierdził że chce być w rękach Niemiec" - no to niech przyłączą się do Niemiec.
Żadne działanie na ziemi nie usprawiedliwia zabijanie innych. Jeżeli region zdoła się wyizolować i lub przyłączyć się do innego regionu to daj im pokój - nie strzelaj do nich bo nic Tobie do tego!
A Polacy tam mieszkający - cóż jeżeli byli bierni i przyzwoli na to aby stali się Niemcami to nic nam do tego!
Zbyt już dużo już ofiar z powodów przynależności do jakiegoś terenu.
Nie ważna jest własność ważne jest życie i wolność, w tym wolność wyboru w jakim państwie chce się żyć. Wolność od państwa, wolność od zależności narzucanej karabinami.

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika Wojox

Nie zrozumiałeś. Niektórzy

Nie zrozumiałeś. Niektórzy mają pustynię i ropę, inni mają gaz, diamenty itd...
Ukraina na wschodzie ma potężne złoża ropy, gazu, uranu i pierwiastków śladowych.
Na to nie ma lekarstwa. Jeżeli tam żyjesz to lepiej wyjedź, bo o to toczy sie bój... kasa, kasa i kasa...bożek Anglo-Amerykanów...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Pytia

Machina III wojny światowej

Machina III wojny światowej niestety wystartowała. Ukraina vs. Rosja, Izrael i Palestyna, allaho-fanatycy, którym się marzy islamizacja połowy świata. Pytanie teraz, w którym kraju syjońskie lucyfery zamierzają rozpętać następny konflikt.

niezalezna.pl/57680-holendrzy-i-australijczycy-wysylaja-komandosow-na-miejsce-katastrofy-malezyjskiego-boeinga-777

Portret użytkownika koń który mówi

Czyli wnioski takie, że banda

Czyli wnioski takie, że banda ukraińska to ludobójcy. W rzekomej "obronie" okręgu zabijają cywilów i niszczą mienie cywilne przeprowadzając beznadziejne, chaotyczne ostrzały rakietowe przeciwko rzekomym "terrorystom". Pomimo iż doskonale wiedzą, że 90% ludności na wschodzie ukrainy to Rosjanie. A może właśnie w tym rzecz - wiedzą, że nie wygrają i nie powstrzymają Noworosji, więc mordują i niszczą ile się da zanim wjedzie tam regularna armia rosyjska, żeby powstrzymać te żałosne ruchy pseudo armii ukraińskiej sterowanej przez samozwańczy pseudo rząd ukrainy.
Czy doczekamy się wiszących kliczków i tymoszenek? Tak sądzę.
 

Strony

Skomentuj