Trwa silna erupcja wulkanu Anak Krakatau

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W dniu 29 marca 2023 roku wulkan Anak Krakatau ponownie wybuchł, tworząc pióropusz gazu i pyłu, który doszedł do 1500 metrów nad kraterem. Obecnie sytuacja jest monitorowana przez władze, aby ocenić potencjalne zagrożenie dla okolicznych społeczności.

 

Wulkan Anak Krakatau czyli Dziecko Krakatau, jest aktywnym wulkanem położonym na indonezyjskiej wyspie Krakatau, na północ od Javy. Wulkan ten powstał w wyniku erupcji wulkanu Krakatau, który wybuchł w 1883 roku, spowodując jedną z największych erupcji w historii, która zniszczyła całą wyspę i zabiła ponad 36 tysięcy ludzi.

 

Wystający nad poziom morza stożek wulkanu Anak Krakatau powstał na skutek erupcji wulkanu Krakatau, które miały miejsce w latach 1927-1930. Od tego czasu wulkan wykazuje aktywność, z wieloma erupcjami, w tym kilkoma większymi wybuchami, które miały miejsce w 1952, 1972, 1992, 2007 i 2018 roku.

 

W ostatniej, bardzo silnej erupcji w 2018 roku, wulkan Anak Krakatau wybuchł i spowodował ogromną falę tsunami, która zabiła ponad 400 osób i zniszczyła wiele domów i infrastruktury w okolicznych regionach.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika oswiecony77

kolego internet jest

kolego internet jest przepelniony ta trescia typu co wymieniasz wyzej Prawda jes bardziej skomplikowana Zastąp słowo anioł słowem kosmita i mamy całkiem inną opowieść.  Koniec swiata jest po to azeby te istoty niewidzialne dla was zostaly przeniesione razem z ludzmi co z nimi wspolpracuja na kazdym poziomie  w jedno miejsce 

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Skomentuj