Trwa przebiegunowanie Ziemi - Biegun północny migruje szybko w kierunku Syberii

Kategorie: 

Źródło: Internet

Coraz więcej naukowców zwraca uwagę na to, że obserwowane są ewidentne symptomy nadchodzącego przebiegunowania ziemskiego pola magnetycznego. Zanim to jednak nastąpi specjaliści spodziewają się zjawiska szybkiego przemieszczania się magnetycznych biegunów. Coś takiego właśnie następuje.

 

Siła ziemskiego pola magnetycznego ciągle się zmienia. Czasami jest silniejsze a czasami słabsze. Jego intensywność zależy też od miejsca i są obszary zdecydowanie słabnącego pola jak i miejsca, w których następuje wręcz wzrost jego siły.

 

Niektórzy uczeni twierdzą, że przebiegunowanie już trwa, ale ich zdaniem będzie to trwało przynajmniej kilka tysięcy lat. Mają tego dowodzić zmiany orientacji magnetycznej skał powstałych na skutek erupcji wulkanicznych. Należy jednak zaznaczyć, że to tylko hipotezy, które mogą być błędne i przebiegunowanie może trwać tysiące lat, albo nawet kilkanaście dni.

 

Nikt jednak nie neguje tego, że konsekwencją przebiegunowania będzie to, że biegun północny znajdzie się tam gdzie południowy a ten przemieści się na północ. Proces ten cały czas zresztą trwa i tak jak początkowo migracja bieguna magnetycznego wynosiła kilkadziesiąt metrów rocznie tak teraz przemieszcza się w tym samym czasie aż o 40 km.

 

Oznacza to, że przy tej prędkości ruchu, w ciągu kilku dekad jego lokalizacja zmieni się z obszaru polarnego w Ameryce Północnej na Azję, a konkretnie Syberię. Naukowcy przyznają jednak, że nie wiedza dlaczego dryf bieguna północnego przyspieszył, aż tak bardzo, ale dodają, że to zjawisko naturalne, które nie jest żadną anomalią.

 

Pozycja biegunów zależy od tego, co dzieje się w wewnętrznym jądrze Ziemi, które jest rodzajem gigantycznego dynama. Jeśli zachodzą tam zmiany nie jesteśmy ich w stanie wykryć inaczej niż poprzez badanie poziomu intensywności pola. Ono jednak słabnie i to wskazuje na to, że dzieje się tam coś niezwykłego.

 

Niepokoi również gorliwość, z jaką naukowcy zapewniają nas, że nic nam z tego powodu nie grozi, podczas gdy każdy, kto chociaż troszeczkę wie na ten temat, musi mieć świadomość tego, że słabnące pole magnetyczne to potencjalny kłopot dla wszystkich organizmów żywych, ponieważ oznacza większą ekspozycję na promieniowanie słoneczne i kosmiczne, co w konsekwencji doprowadzi do masowych zachorowań na raka. Zaraz, a czy przypadkiem nie obserwujemy właśnie pandemii chorób onkologicznych?

 

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Viktor Zdupcejewicz

Od 27 lat mieszkam na

Od 27 lat mieszkam na południu w terenie górskim i zawsze słońce w okresie przesilenia zimowego, zachodzi między dwiema górami które tworzą klin. A słońce chowa się dokładnie w tym klinie. Dziękuję za przybycie na mój wyczerpujący wykład.  dr. hab. mgr. inż. wszystkiego Viktor Zdupcejewicz

Portret użytkownika andrzej1952

A może anomalie magnetyczne

A może anomalie magnetyczne ziemi mają związek z efektem cieplarnianym. Podwyższenie o 1 stopień temperatury na powierzchni powinno dać w głębi kuli ziemskiej skok temperatury o dużej wartości, ciepło słabiej ucieka ze środka i w konsekwencji rdzeń jest bardziej płynny.

Portret użytkownika True

Cały czas widzę, że podawana

Cały czas widzę, że podawana jest tylko półprawda. Wszędzie można przeczytać o przyspieszającym północnym biegunie magnetycznym, a jednocześnie nikt nie zauważa tego, co dzieje się z biegunem południowym.
Otóż biegun południowy od ponad 7 lat zmienił kierunek i podąża w kierunku bieguna północnego!  Przy odrobinie wysiłku można znaleźć oficjalne informacje na temat trajektorii tego bieguna do 2010 roku, a po tym roku nie ma żadnych informacji, jak by w ogóle nie istniał.
Dlaczego stara się ukrywać fakt przesuwania się biegunów w tym samym kierunku ? Bo jest to niepodważalny dowód na to, że ziemia nie posiada jądra. Pola magnetycznego nie można naginać i między skrajnymi biegunami zawsze jest linia prosta. To oznacza, że pole magnetyczne przesuwa się w stronę jednego boku, oddalając sę przy tym od środka ziemi.
Dlaczego przy podawaniu informacji o przyspieszaniu północnego bieguna magnetycznego nie ma żadnej wzmianki o przyspieszaniu bieguna południowego i jego KIERUNKU ?
Z oficjalnej strony NASA wszystkie informacje w tym temacie zniknęły i pozostały jeszcze niektóre linki do usuniętych materiałów. Pozostała tylko strona z 2003 roku:
science1.nasa.gov/science-news/science-at-nasa/2003/29dec_magneticfield/
 
 

Portret użytkownika ojeju...

No to włączajmy stopery i

No to włączajmy stopery i mierzrmy czas tego "szybkiego" przemieszczania bieguna magnetycznego Ziemi.. Jak na mój gust, to kuźwa mój  kompas od co najmniej 30 lat wciąz wskazuje to samo drzewo na horyzoncie...

Portret użytkownika Anna D.

I jeszcze praez kilkaset

I jeszcze praez kilkaset 30-leci będzie widać to drzewo na horyzoncie, ponieważ proces ten miał trwać 4 000 tysiące lat, ale w związku z tym, że bradzo przyśpieszył, będzie trwał 3.000 lat, to w jakim tempie to biedne drzewo ma się przesuwać.

Portret użytkownika ojeju...

Masz rację, to oczywiste, ale

Masz rację, to oczywiste, ale i tego magnetycznego też nie ma... Zadaję sobie uporczywe pytanie dlaczego wciska sie ludziom tą ciemnotę z przebiegunowaniem. Jaki to ma cel???
Mój kompas od 30 lat wskauje to samo drzewo na północnym horyzoncie i wcale sie to nie zmienia...
 Acha... Kompas dobry bo sie sprawdza w lesie... Smile

Portret użytkownika Fasfs

To naprawdę jest żenujące...

To naprawdę jest żenujące... Piszemy i mówimy "przebiegunowienie". Jak już silicie się na stronę internetową, w zamierzeniu inną niż wszystkie i podającą bardziej wiarygodne informacje, to przynajmniej piszcie poprawnie.

Strony

Skomentuj