Trwa pierwsza w nowym roku erupcja Etny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wulkan Etna znajdujący się na Sycylii, przyzwyczaił nas do licznych erupcji. W tym roku jednak pozostawał względnie spokojny, aż do wczoraj. Jest to pierwsza erupcja tego wulkanu w 2014 r.

 

Obecna faza erupcji nie ma charakteru wybuchowego, ale emisja lawy jest całkiem spora. Obecnie spływa ona w dół zboczy, co zwłaszcza w godzinach wieczornych wygląda szczególnie spektakularnie.

 

Etna to najaktywniejszy wulkan Europy i jeden z najbardziej aktywnych wulkanów świata. Zwykle kilkanaście razy w roku wulkan doprowadza do czasowego zamknięcia lotniska w Katanii.

 

Podobnie stało się i tym razem, port lotniczy zamknięto już po sporej emisji popiołu, która poprzedzała erupcję. Ostatecznie otworzono go z powrotem już w niedzielę w godzinach południowych.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika marczaj

to napewno wywołane sztucznie

to napewno wywołane sztucznie przez nwo na czele którego siedzi franciszek i włącza pilotem harap a chemitral rozsiewa za pomocą kruków i mew, a tak w ogóle to jest obcym do którego przemówiło w tym tęczu.
dziękuje i powiadam otwórzcie umysły bo nie mówią wam prawdy.

Skomentuj