Trwa ofensywa separatystów - otwarcie nowego frontu w okolicy Morza Azowskiego

Kategorie: 

Źródło: twitter

Od rana docierają liczne informacje na temat trwającej kontrofensywy prorosyjskich separatystów, którzy zaczęli nacierać w kierunku Mariupola, portu nad Morzem Azowskim. O walkach donoszą żołnierze ochotniczych ukraińskich batalionów "Dniepr-1" i "Donbas".

 

Natarcie rozpoczęło się jeszcze wczoraj w godzinach wieczornych. Ukraińcy twierdzą, że nadciągnęły przegrupowane siły separatystów z tak zwanej Donieckiej Republiki Ludowej. Zostały one wzmocnione przez około 30 czołgów, które wjechały od strony Rosji. Ukraińcy twierdzą, że zniszczyli kilka z nich, ale jest to informacja nie do zweryfikowania.

 

Wygląda na to, że nastąpi atak na Mariupol, miasto, od którego zaczęła się rebelia, która przeistoczyła się w Noworosję. Tam jednak Ukraińcy szybko poradzili sobie z odzyskaniem kontroli nad terytorium. Teraz miałoby dojść do ponownej próby zdobycia tego miasta.

 

Separatyści oświadczyli, że rozpoczęli operację, której celem jest okrążenie ukraińskiej Gwardii Narodowej walczącej pod Iłowajskiem. Ich przedstawiciele oświadczyli, że mają świadomość o złej kondycji żołnierzy Gwardii, którzy są słabo zaopatrzeni i wyczerpani walką o Donieck, z której nic nie wynikło. Na dodatek są dowody na to, że w rękach separatystów jest przynajmniej kilka kolejnych zestawów rakietowych BUK, co w praktyce wyłączyło z operowania ukraińskie lotnictwo.

 

Najbliższe godziny będą kluczowe dla tej ofensywy. Jeśli armia ukraińska jest rzeczywiście w kłopotach, a separatyści zyskują nieograniczone wsparcie ze wschodu to mają szansę dokonać istotnych postępów i zamknąć kolejne ukraińskie oddziały w kotle bez szans na pomoc.

 

Możliwe, że uda się jakoś porozumieć w kwestii tego konfliktu, ponieważ jutro mają się spotkać w Mińsku, Władimir Putin i Petro Poroszenko. Wygląda na to, że w najbliższych dniach nasze media zaczną popierać federalizację Ukrainy, co de facto oznacza zgodę na wyłuskiwanie kolejnych "republik" przez Rosję. Takie wytyczne przywiozła do Kijowa kanclerz Niemiec, Angela Merkel. Teraz to ona wraz ze swoim protektorem Władimirem Putinem, rozdaje karty w naszej części Europy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wlodi

Putin i Lawrow - krzewiciele

Putin i Lawrow - krzewiciele pokoju i humanitaryzmu! Trzeba ich nominowac do pokojowej nagrody nobla haha

Nazwijmy rzeczy po imieniu - rosja jest agresorem ktory zaatakowal Ukraine, Ukraina walczy o swoja niepodleglosc. Wnioski sa jasne.
O calej reszcie mozna sobie gdybac i filozofowac - tylko po co?

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Wlodi napisał: Rosja jest

Wlodi wrote:
Rosja jest agresorem ktory zaatakowal Ukraine, Ukraina walczy o swoja niepodleglosc

Pisze Pan nieprawdę. To Zachód zorganizował secesję zachodniej "prounijnej" Ukrainy, a w zasadzie opłaconą przez siebie rewolucję, bo na Ukrainie nie było i nie będzie w najbliższej przyszłości wolności informacyjnej, swobody wypowiedzi i wolnych wyborów, w których świadomi obywatele mogliby wyrazić swoją niezmanipulowaną wolę i podjąć wspólną przemyślaną decyzję polityczną.
To Zachód jest więc agresorem, i to zarówno wobec Ukrainy jako całości (tj. przedrewolucyjnej), jak i wobec republik Ukrainy wschodniej, które dokonały PO REWOLUCJI I OBALENIU PRZEZ KONDOTIERÓW ZACHODU LEGALNYCH WŁADZ W KIJOWIE secesji, do której zresztą ludzie tam mieszkający mieli przyrodzone prawo.
Granice państw zmieniały się w historii i będą się zmieniać, i jedni współmieszkańcy (z Kijowa) nie mogą usprawiedliwiać zabijania innych (z Doniecka, z Ługańska) z powodu niechęci tych ostatnich do życia w postrewolucyjnej prozachodniej wspólnej państwowości ukraińskiej.
Gdybyśmy bowiem zgodzili się uznać prawo obecnych władz kijowskich do zabijania własnych obywateli z w/w powodu, to - per analogiam - przyznalibyśmy tym samym obecnym władzom warszawskim prawo do zabijania tych Polaków, którzy, daj Boże, dokonaliby ewentualnej secesji Polski (czy części Polski) z UE, którą dopuszczają przecież nawet oficjalne dokumenty założycielskie EWG/UE.
Tymczasem świat uznał niedawno secesję republik jugosłowiańskich i rozpad Jugosławii, a prym w niszczeniu państwa jugosłowiańskiego wiedli Amerykanie i ich satelici, którzy teraz najgłośniej "szczekają" z powodu secesji Donbasu.
Jest to wycie fałszywe, kompromitujące i żałosne.
 

Portret użytkownika achiles38

Prawda jest taka, że dla

Prawda jest taka, że dla poniektórych niestety, ale dla większości z nas tutaj stety BRATOBÓJCZA WOJNA NA WSCHODZIE UKRAINY dobiega końca, a wygranymi będą ci BOHATERSCY Ludzie którzy stawili skuteczny zbrojny opór względem bandytów, którzy w tym kraju siłą władzę przejęli. I sprawdza się tu stare i jakże mądre powiedzenie iż " PAN BÓG NIE RYCHLIWY, ALE SPRAWIEDLIWY " . Pomijając wszelkie inne i poboczne aspekty genezy tego co się tam stało, bo każdy rozumny wie o co w tym wszystkim chodziło i kto stał za tym, należy się głęboko zastanowić nad naszym obecnym i przyszłym losem za to wszystko, jak w tym wszystkim zamieszły nasze ŁŻO-elyty  zarówno POLITYCZNE, JAK MEDIALNE, TAK I INTELEKTUALNE. Należy się zastanowić i wyciągnąć wnioski, co nas za to czeka, a nie będzie to nic dobrego. Namieszaliśmy i nabruździliśmy w naszym gnieździe Europejskim psując relacje dla Europy ze Wschodem i na bank będziemy za to musieli ponieść karę, zarówno ze strony Unii Europejskiej, jak i z Rosyjskiej strony. Oczywiście wojny z tego już nie będzie takiej jak na wschodzie Ukrainy, ale wojna gospodarcza z pewnością będzie dotkliwa dla naszej gospodarki, co się mocno odbije na i tak nędznawym losem ekonomicznym większości naszych obywateli. 
Reasumując w najbliższych wyborach każdy z was i waszych rodzin powinien się dwa razy co najmniej zastanowić zanim znowu pójdzie na wybory, a jeżeli już się na to zdecyduje, to niech minimum trzy razy się zastanowi kogo w nich zakreśla i co może w przyszłości wynikać dla dobra naszego KRAJU z jego wyboru. Warto tu jedynie lekkie przypomnienie tego, że:
 
1. Mamy na dzień dzisiejszy kraj zadłużony na bilion Złotych długu oficjalnego, a z tym ukrytym trzy biliony, czego nie da się już spłacić w normalny sposób, nawet przez wasze wnuki.
 
2. Rządzą nami aferzyści, krętacze i złodzieje, którzy sami się z tym w swoich kręgach nie kryją, co zostało obnażone na nagraniach.
 
3. Mamy fałszywe, zakłamane i całkowicie zeszmacone media, których zadaniem jest ciągłe i propagandowe łganie i wymyślanie tematów zastępczych, tak by jeszcze bardziej zaciemniać obraz rzeczywisty tego wszystkiego, co się tak naprawdę dzieje .
 
4. Rządzący nie liczą się z opinią społeczeństwa a nawet nieraz dawały wyraźny znak, że mają tą opinię głęboko w du...pie, jak przy okazji zbierania podpisów o referenda obywatelskie w ważnym dla społeczeństwa sprawach.
 
5. Autorytety, "tak zwani" współcześni celebryci, naukowcy i inne tym podobne szumowiny wypowiadający się publicznie udowadniają, że tak naprawdę są od świata realnego oderwani i żyją w zupełnie innym świecie, jak reszta obywateli tego KRAJU. A wszystko to w zamian za sowicie opłacane wypowiedzi i wywiady, na życzenie zamawiającego i bez własnego przekazu.
 
6. Armię mamy jaką można było zobaczyć na ostatniej paradzie chaotyczną, starą w sprzęcie i bazującą na wypożyczonym sprzęcie, a realnych wojsk w sile gotowej stanąć do obrony naszych granic mamy tyle ile zdołałoby obronić obszar jednego z naszych województw, a nie długości naszych granic.
 
7. Opozycję mamy teoretyczną we władzach, która przyklepuje wszystko co złe dla narodu wymyślone przez obecne władze, a jedynie tworzy pozory opozycji na pokaz, zamiast obnażać to co jest czynione w złejintencji, dla NARODU NASZEGO.
 
8. Szkolnictwo mamy na takim poziomie, jak by się miało zatrzymać na szóstej klasie w szkole podstawowej w latach 90, licząc poziom obecny na wyższej uczelni, obojętnie jakiego profilu, no może poza tymi na uczelniach technicznych i informatycznych.
 
9. Wymiar sprawiedliwości mamy całkowicie skorumpowany, a skazuje się ludzi do więzienia za błahe wykroczenia, podczas gdy prawdziwi przestępcy z kasą i układami chodzą na wolności wyśmiewając się z obecnego systemu.
 
10. Służba zdrowia, która zapisana jest w KONSTYTUCJI NASZEGO KRAJU jako darmowa, jest taka tylko teoretyczna, bo obywatele nieubezpieczeni umierają w poczekalniach nie doczekawszy się udzielenia pomocy. A starsi ludzie schorowani, którzy w dawnym i obecnym systemie ciężko tyrali, dla obecnego dobra ogółu NARODU, dostają marne Emerytury z których to jeszcze muszą kupować często bardzo drogie leki, tak by mogli jeszcze trochę popatrzeć przed śmiercią na ten padół za który w przeszłości ich bliscy, a często też i oni miliony litrów KRWI przelewali i życie swoje oddawali. 
 
11. Miliony obywateli głównie młodych zostało zmuszonych do emigracji zarobkowej, często jako tania siła robocza w najmniej atrakcyjnych pracach, dla gospodarek bogatych Zachodnich Krajów.
 
Patrząc na to wszystko co powyżej napisałem nie jeden z was tutaj się zburzy, bo nawet już nie wiecie jak było i co się musiał ten kraj wycierpieć na to co obecnie niby macie. Ale czas zasięgnąć prawdziwej wiedzy historycznej  odnoszącej się do naszego KRAJU i uświadomić sobie, że ładne samochody, na ulicach, ładne te ulice, ładne domy, dla wybranych, to NIE JEST TO CZYM JEST JEDNOŚĆ I DOBRO CAŁEGO KRAJU I WSZYSTKICH W NIM URODZONYCH I ŻYJĄCYCH OBYWATEL, bo siła i dobrobyt danego kraju nigdy nie jest i nie bedzie liczona siłą wysokiego poziomu życia dla wybranych, a tych mniej zaradnych skazywanie na w zapomnieniu zdychanieI  !!!

Portret użytkownika Wlodi

Wzgledem ostatniego zdania

Wzgledem ostatniego zdania ktore napisales - taka jest wlasnie rosja, ten kraj to wielka bieda poza garstka oligarchow plawiaca sie w ogromnym luksusie a wszystko kosztem calego narodu. A wszystko ubrane w patetyczne hasla Putina. Ulica w rosji pokazuje prawde i znacznie rozni sie od ulicy na Zachodzie.

Tzw zachod wszem i wobec na tym forum krytykowany daje duzo mniejsze podzialy spoleczne. Porownujac ubostwo spoleczenstwa na "Zachodzie" a w rosji chyba tylko ktos kto zna swiat z dziwnych opowiesci bedzie dazyl do wzorca rosyjskiego.

A twoje podsumowanie w punktach zawiera duzo prawdy ale tez duzo przerysowan i niesprawiedliwej oceny (6,8,11)

Portret użytkownika jarek

Ukraiński huntovikov wysokie

Ukraiński huntovikov wysokie straty w operacjach represyjnych w Donbasu, bo ranny ukropovoyaki stosowany jako dawców narządów, powiedział Portal Ves.lv Łotewski lekarza, który zastrzegł sobie anonimowość. "B / Ukraina - drugi kraj w Europie po Kosowie, która stała się dostawcą dawców dla" cywilizowanego "Zachodu. Śmiertelność wśród rannych funkcjonariuszy bezpieczeństwa Ukraińska niewspółmiernie wysoki, to jest trzykrotnie śmiertelność wśród rannych Armii Czerwonej w czasie II wojny światowej. I to pomimo faktu, że broń używane w wojnie domowej na B / Ukrainie nie różni się zasadniczo od tego, co zostało wykorzystane w Wielkiej Wojny Ojczyźnianej "- powiedział student. Z kolei bloger El Murid zwraca uwagę na stosunek rannych do zabitych Ukropov, który nawet nie do stosunku 2: 1, który kojarzy się z ohydną organizacji usług medycznych, ewakuacji, pełne niewykwalifikowany personel w podstawowej opiece zdrowotnej. Według strony http://antifashist.com, według przecieków z posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, realne straty ukraopoarmii od początku operacji karnej wyniosły 12 tysięcy osób, a 19000 zostało rannych.

Portret użytkownika klrmf

I to tłumaczy dlaczego polska

I to tłumaczy dlaczego polska dziennikarka Zalewska przywieziona do szpitala w Starobielsku była na żywca !!!! rozcinana w okolicach brzucha, mimo, że miała wyłamany obojczyk! Mówiła, że nie straciła jeszcze przytomności i zaczęła sie szarpać i wyc na cały korytarz, pomogli jej jacyc znajomi zołnierze ukraińscy i arbrali do Charkowa, tam juz była obsłuzona jak pacjent a nie żywy dwaca organów. Ukraina to dziki kraj.

Portret użytkownika trew

sporo jadu w artykuliku -

sporo jadu w artykuliku - rusofoby mają problem. Za to powstańcy mają coraz lepszą sytuację, bo wysyłanie przeciwko nim dobrze uzbrojonych ale zdemoralizowanych Ukraińców skutkuje duuuużą ilością broni do wzięcia. W ten sposób putin nie musi się wysilać - powstańców zbroi kijów.

Portret użytkownika antoni pustelnik

Dajecie sobie wmawiać

Dajecie sobie wmawiać żydowską propagandę. Jak to mawiał pewien znamienity rabin: "Njalepiej jest mieć wszystkich graczy po swojej stronie, wtedy zna się wynik rozgrywki.". To wielka żydowska gra, dlatego reakcje mocarstw są tak powściągliwe. Żydzi wykonują wielkiego geszefta, ich ostatecznym celem jest sprowadzenie na ziemię "mesjasza", czyli antychrysta. Putin, Merkel, Obama a nawet Xi Jinping to żydowskie pionki. Niestety w tej koszernej grze zginie wielu dobrych ludzi i goje dalej będą się zabijać nawzajem o jakieś "idee i cele".

Strony

Skomentuj