Trwa niezwykła seria obserwacji jasnych meteorów. Czy nad naszymi głowami dzieje się coś niebezpiecznego?

Kategorie: 

Źródło: American Meteor Society

Od początku listopada obserwuje się znaczny wzrost aktywności na nocnym niebie. Zgłoszenia olbrzymich ognistych kul, zaczęły nadchodzić już 2 listopada i w dalszym ciągu nie ustały. Czy obecna sytuacja jest spowodowana jakimś kosmicznym czynnikiem? Wiele zdaje się na to wskazywać.


W samych Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich tygodni zgłoszono dziesiątki obserwacji meteorytów, a kilka z nich zdołano nawet nagrać. Warte szczególnej wzmianki są to obserwacje z 2, 13 i 14 listopada. Poza tym, ogniste kule były również widziane nad Puerto Rico, Kanadą, Hiszpanią, Francją, Niemcami, Wielką Brytanią i Holandią.

 

Wiele z tych zgłoszeń można zobaczyć na oficjalnej stronie internetowej American Meteor Society, które rejestruje zgłoszenia o obserwacjach meteorytów, na całym świecie. Patrząc na zawarte tam dane, należy zauważyć, że zgłoszeń w listopadzie było znacznie więcej niż chociażby w październiku, jednak różnica między obydwojgiem miesięcy nie jest kolosalna. Wygląda na to, iż do wielu z tych zjawisk dochodzi w gęsto zaludnionych obszarach, co zwiększa szansę na zaobserwowanie oraz zarejestrowanie na filmie płonącego meteora.


Wzrost w ilości obserwowanych zjawisk, można jednak spróbować wytłumaczyć znajdującym się właśnie w okolicy Ziemi rojem Leonidów. Dziś wieczorem, przypada szczyt ich aktywności co może tłumaczyć wydarzenia ostatnich dwóch tygodni. Ten deszcz meteorytów,  jest znany z towarzyszących mu spektakularnych pokazów świetlnych. Według relacji z 1833 roku, podczas ich aktywności, na niebie widać było 14 000 meteorów na godzinę. Niebo było wówczas tak jasne, że ludzie mogli czytać w środku nocy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Ruskieimienab

Objawienie 12:(3) I ukazał

Objawienie 12:(3) I ukazał się drugi znak na niebie: Oto ogromny rudy smok, mający siedem głów i dziesięć rogów, a na jego głowach siedem diademów; (4) A ogon jego zmiótł trzecią część gwiazd z nieba i strącił je na ziemię. I stanął smok przed niewiastą, która miała porodzić, aby, skoro tylko porodzi, pożreć jej dziecię.

Mateusza 14:(21) Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie. (22) A gdyby nie były skrócone owe dni, nie ocalałaby żadna istota, lecz ze względu na wybranych będą skrócone owe dni.

Mateusza 24:(29) A zaraz po udręce owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie zajaśnieje swoim blaskiem, i gwiazdy spadać będą z nieba, i moce niebios zostaną wstrząśnięte.

Mateusza 24:(12) A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie. (13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

Izajasza 43:(8) Wyprowadźcie lud ślepy, chociaż ma oczy, i głuchych, chociaż mają uszy.

​​​​​​Patrzycie i nie widzicie, Słuchacie a nie słyszycie!!

Portret użytkownika maniek 21

Czasy ostateczne. Przychodzi

Czasy ostateczne. Przychodzi Antychryst i świat go przyjmnie. Ludzie Boży jednak będą wiedzieć kim on jest. Potem potem nadejdzie długo oczekiwany Yachusza Mesjasz po swój końciół. Ale to po ucisku który nam luceferiańska elita razem z Szatanem szykują. 

Strony

Skomentuj