Trwa najzimniejszy marzec w Wielkiej Brytanii od ponad 50 lat

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Meteorolodzy brytyjscy informują, że marzec 2013 jest najzimniejszy w ciągu ostatnich 50 lat. Świadczy to o tym, że potężne opady śniegu i arktyczne mrozy w czasie, gdy powinna zawitać wiosna świadczą o tym, że z pewnością nie jest to normalna sprawa.

 

W północno-zachodniej Anglii sytuacja jest najgorsza. Spadło tam nawet 20 centymetrów białego puchu. W regionach podgórskich mogło spaść nawet do pół metra śniegu. Tysiące młodych ludzi nie poszło do szkół, ponieważ z powodu trudnych warunków pogodowych zamknięto kilkaset szkół.

Zazwyczaj średnia temperatura powietrza o tej porze roku to przynajmniej 6 stopni Celsjusza. W tym roku jest znacznie zimniej, bo średnia wynosi około 3,8 stopnia, czyli jest 2,2 stopnia poniżej normy. Dla przypomnienia, w zeszłym roku o tej porze doświadczaliśmy rekordowego ciepła i notowano średnio 8,1 stopnia Celsiusza. Anomalie te, bez względu na to zimne, czy ciepłe pozostają anomaliami i dlatego należy im się bacznie przyglądać.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika dockx

Aktywność słońca się

Aktywność słońca się zatrzymała to i temperatura jest niższa. W 2012 roku miały miejsce 3 czy 4 wybuchy na słońcu, które dotarły do ziemi. Nikt mi nie powie, że nie miały one wpływu na ocieplenie górnych części atmosfery.
Ten rok niestety nie jest już wspomagany słońcem i temperatura nie wzrosła.

Portret użytkownika Grze

A może po prostu nastąpiło

A może po prostu nastąpiło przesunięcie pór roku. Zwróćcie uwagę na relatywnie ciepły grudzień-styczeń, przynajmniej u nas.
Fakt, sypie śniegiem, ale mrozów wielkich nie ma. Kiedyś były stałe po 20-30 st i jakoś nikt się nie przejmował...

Strony

Skomentuj