Trwa moda na budowę luksusowych schronów

Kategorie: 

Przekrój schrony - źródło: Larry Hall

W amerykańskim Kansas powstaje superluksusowy wielopiętrowy schron przeciwatomowy. Milionerzy mogą kupować kwatery, które przynajmniej teoretycznie pomogą w przetrwaniu ogólnoświatowego kataklizmu.

 

Struktura powstaje w dużym oddaleniu od skupisk ludzkich. Inwestor reklamuje schron, jako solidną ochronę przed wszelkimi możliwymi zagrożeniami takimi jak załamanie gospodarcze grożące anarchią, rozbłyski słoneczne, ataki terrorystyczne czy epidemie. Wśród udogodnień mają się znaleźć nawet takie zbytki jak biblioteka i basen.

Do tej pory czterej klienci zainwestowali w przedsięwzięcie około siedmiu milionów dolarów. Ma im to zapewnić schronienie na wypadek przysłowiowego końca świata. Deweloper. Larry Hall, planuje przebudowanie trzech silosów po rakietach z okresu zimnej wojny. Mają one zostać zaadaptowane na potrzeby stworzenia podziemnych budynków mieszkalnych.

Deweloper nie ukrywa, ze jego inicjatywa jest związana z przygotowaniami na nadchodzące zmiany. Przyznał, że groźba wystąpienia wielkiego rozbłysku słonecznego jest bardzo duża a zjawisko takie spowodowałoby chaos na świecie. Jego schron miałby pomóc przetrwać najtrudniejszy czas.

Siedem z 14 pięter kompleksu będzie zajmowała przestrzeń życiowa. Głębsze kondygnacje sprzedawane są po 2 miliony dolarów a płytsze po pół miliona. Na ten moment 3 kwatery sprzedano, dwie transakcje są w toku i pozostają wolne dwa mieszkania.

 

W tej chwili między kondygnacjami trzeba poruszać się po schodach, ale planowane jest wybudowanie windy. Deweloper planuje wyposażenie obiektu w duży zbiornik wodny, w którym będą żyły ryby. Mają one służyć za uzupełniające pożywienia dla 70 osób zamieszkujących ten schron.

Cała budowla jest projektowana tak, aby znajdujący się tam ludzie byli w stanie przetrwać około 5 lat w izolacji. Złożony system podtrzymywania życia zapewni energię elektryczną ze standardowych źródeł energii, a także wiatraków i generatorów.

 

Ogromne podziemne zbiorniki na wodę, będą zaopatrzone w filtry mechaniczne takie jak piasek i węgiel drzewny.  I, oczywiście, rozbudowany system bezpieczeństwa w celu ochrony przed intruzami.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika lingmulf

Niektóre konkstrukcje są aż

Niektóre konkstrukcje są aż niewiarygodne, taki drugi dom pod ziemią. Mi wystarczyłby schludny i bezpieczny schron. W sieci aż roi się od osósb, które myślą o samodzielnej budowie takiego schronu. Dla mnie to nieodpowiedzialne. Dlatego wiem, że kiedy dorobię się własnej ziemii, zatrudnię http://www.schron.biz/ z Kartuz, żeby stworzyli dla mnie taką konstrukcję.

Portret użytkownika ...

Ludzie Wy nawet nie zdążycie

Ludzie Wy nawet nie zdążycie się schować do tych schronów jeśli wystąpią burze słoneczne... Pozatym co Wy zdziałacie potem po tych 5 latach sami na ziemi która będzie zdewastowana doszczętnie? Ehh nie macie naprawdę na co pięniędzy wydawać to może zainwestuje w domu dziecka które potrzebują pomocy...

Portret użytkownika Legion - atheist

Haha, niektóre komentarze

Haha, niektóre komentarze katoli z cytatami z biblii mnie niszczą. Zrozumcie, że te opisy końca świata w biblii napisano tak, żeby powtarzały się cyklicznie tzn. żeby ludzie ciągle widzieli te znaki i myśleli, że koniec świata jest tuż tuż. To ma spowodować, że więcej ludzi będzie wierzyć, bo będą pewni, że nie będą musieli długo się męczyć ze swoją wiarą bo koniec jest bliski. Jeśli chodzi o artykuł to cóż. Oczywiste jest, że bogacze przetrwają a biedni zginą. Nie możemy nic na to poradzić. Nie wierzę w te całe nibiru i inne pierdoły, ale jeśli nadejdzie to myślę, że będziemy mieli parę dni, kiedy dowiemy się, że to już koniec na "dokończenie życia". Załatwienie spraw, poprawienie relacji z rodziną, przyjaciółmi. Chociaż pewnie nam nie powiedzą  bo wybuchłaby panika, więc zginiemy nagle. Pozostaje pytanie, w jakim kosmicie się zreinkarnujemy ;p oby koniec nie nadszedł i niech wasi bogowie mają was w swojej opiece Szczesliwy

Portret użytkownika lol

Chyba się tu wszystkim wydaję

Chyba się tu wszystkim wydaję że taki schron ma służyc czemukolwiek innemu niż ochronie życia. Jak się ma dwie wolne bańki dolców to co to za różnica w co są ulokowane no i pochwalić się można posiadaniem takowego przybytku i tu raczej chyba jest odpowiedź moi drodzy.

Strony

Skomentuj