Trwa imponujący postęp w dziedzinie tworzenia robotów humanoidalnych

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Współczesna technologia, rozwijając się z zawrotną prędkością, coraz bardziej przesuwa granice możliwości w wielu dziedzinach. Jednym z najbardziej fascynujących obszarów postępu jest robotyka humanoidalna. Firma Fourier Intelligence z siedzibą w Singapurze stanęła na czele tego postępu, prezentując swój innowacyjny robot humanoidalny GR-1, który zdobywa uznanie w dziedzinie rehabilitacji.

 

GR-1, skonstruowany z myślą o wsparciu terapii rehabilitacyjnej, wykazuje zdolność do podnoszenia ciężaru do 50 kg. Jednak to nie sama siła robota, lecz zastosowane w nim technologie, takie jak siłowniki biodrowe o wysokim momencie obrotowym, wyróżniają go na tle konkurencji. Fourier Intelligence, dążąc do perfekcji w każdym aspekcie GR-1, wskazuje na potencjał tego robota w pomocy pacjentom podczas procesu rehabilitacji, w tym w asystowaniu przy wstawaniu z wózków inwalidzkich czy łóżek.

 

Gdy Fourier Intelligence skupia się na masowej produkcji humanoidalnych robotów, Tesla również prezentuje swoje osiągnięcia w tej dziedzinie. Ich robot, Optimus, wykazuje zdolności zręcznościowe i równowagi, które mogą mieć szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach. Wykorzystując technologię komputerów wizyjnych, Optimus może samodzielnie dostosowywać swoje działania, co czyni go idealnym kandydatem do autonomicznych operacji.

Obie firmy, Fourier Intelligence i Tesla, stawiają na innowacje w robotyce humanoidalnej. Ich roboty, GR-1 i Optimus, oferują różne możliwości zastosowań, które mogą być kluczowe dla przyszłości wielu dziedzin. W miarę dalszego postępu technologicznego i badań w tej dziedzinie roboty humanoidalne mogą stać się nieodłączną częścią naszej codzienności, wspierając ludzi w różnorodnych zadaniach.

 

Choć Fourier Intelligence i Tesla są obecnie liderami w robotyce humanoidalnej, rynek ten jest wciąż otwarty na innowacje. W miarę jak technologia będzie się rozwijać, możemy spodziewać się dalszych przełomów w tej dziedzinie, które przyniosą jeszcze więcej korzyści dla ludzi. Analiza postępów tych firm w robotyce humanoidalnej ukazuje obiecującą przyszłość, w której roboty będą mogły skutecznie wspierać ludzi w różnych aspektach życia, od rehabilitacji po produkcję i automatyzację. W obliczu tych postępów, naukowcy i inżynierowie na całym świecie będą kontynuować prace nad udoskonaleniem tych technologii, aby zapewnić lepszą jakość życia dla wszystkich.

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

"O ileż łatwiej jest odrzucić rzeczywistość, niż wyzbyć się marzeń".

Portret użytkownika Endymion

Medium, wczoraj Ci

Medium, wczoraj Ci odpowiadałem i wywaliło ZnZ, więc tutaj:

Jeśli masz trochę Bitcoinów, to jesteś bogata, jeden kosztuje prawie 200.000zł. Ja w tym temacie nie siedzę, ale ktoś tutaj na ZnZ naganiał na Bitcoiny, to do niego kieruj pytania. Ja uważam, że bańka jest pompowana i kiedyś pęknie, ale kiedy, trudno powiedzieć. Ja bym spieniężył i cieszył się emeryturą na Twoim miejscu. Bańka to jedno, a upadek giełdy kryptowalut jest największym zagrożeniem, bo wtedy zerują portfele naiwnych. Nie ma zysku bez pracy w ogólnym rozliczeniu, kilku zawsze zyska, a całe masy tracą, co pokazuje historia kryzysów Światowych. Polecam film Chciwość w temacie lewarowania giełdowego inwestycji, mega dobry z gwiazdorską obsadą i za darmo na YT. To się zawsze tak kończy.

https://www.youtube.com/watch?v=K2MjKUXSFOA&t=607s

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Medium

No właśnie była dziwna

No właśnie była dziwna "zwiecha" witryny i w razie czego usunęłam swoje posty. Potem dopiero doszłam, że przyczyną mogło być wrzucenie niemal od razu chyba czterech nowych artykułów.

ktoś tutaj na ZnZ naganiał na Bitcoiny, to do niego kieruj pytania

No i nie pamietam, kto... Sad Myślałam, że mnie ktoś chce naciągnąć, no ale wygląda, że nie. Ale dzięki!

P.S. Aktualny kurs Bitcoina: 119 252,95 PLN

Portret użytkownika Endymion

Prawie 120.000zł, wczoraj

Prawie 120.000zł, wczoraj wiedziałem, a dzisiaj napisałem z rozpędu. Też nie pamiętam kto naganiał i nie chcę strzelać aby nie obrazić Wink ale jest to stały tubylec portalowy.

"Myślałam, że mnie ktoś chce naciągnąć, no ale wygląda, że nie." jeśli chcesz kupić, to naciągają Cię w piramidę finansową, bo tak postrzegam Bitcoina, jak dostałaś za darmo, to rozmawiaj z fachowcem w temacie, aby to spieniężyć. Niezbyt interesuję się kryptowalutami. Wiem, że Bitcoin jest ograniczony ilościowo, ale zaczęlo mnie zastanawiać, co dzieje się z tymi Bitcoinami z giełdy, która "upadła"? Pieniądze ukradzione, ale podług zasady chyba wracają do puli z możliwością "wykopania", teoretycznie tak to powinno działać, ale praktycznie nie mam pojęcia. Przyłączam się do Medium, aby ktoś w temacie opowiedział. 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika Endymion

Masz kilka Bitcoinów, a tutaj

Masz kilka Bitcoinów, a tutaj piszesz o starym telefonie, WTF?? Nie ogarniasz tematu, bo jesteś zbyt głupia w temacie, albo ściemniasz. Powiedziałem Ci, znasz się na wróżkarstwie i lepieniu pierogów. O wróżkarstwie możemy porozmawiać, ale chyba tylko o tym, ponieważ w innych tematach wykazujesz się indolencją. Może jesteś lepsza od mojej babci w lepieniu pierogów, więc odpowiedz, proszę jaka proporcja sera do ziemniaków w pierogach ruskich jest idealna? Moim zdaniem nawet na pierogach polegniesz..

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Imponująca technologia ktora

Imponująca technologia ktora tworzy antyludzkie istnienia lub ich prototypy.

Dojdzie dontego ,ze te roboty beda nas zniewalac, a wtedy nie będzie lekko.dla robota rozkaz to rozkaz.Cos mi tu smierdzi w tym wszystkim. Pewnym symbolem.Symbolem ze starożytności.Mysle ,ze wojna bogow nadal trwa,o nasza wolę. 

W apokalipsie jest napisane, ze ziemia należy do Pana powietrza,tzn ze te starozytne bóstwo z sumeru z symbolem powietrza być może nadal może rządzić. Ta ciągła walka o nas,o nasza wole jest męcząca dla nas samych.Ciekawym jest jednak to kim jest Szatan. Całe religie tego swiata są jakby natchnione ta nienawiscia ,nawet Jesus. Pytanie jest jedno,czy to nie jakas manipulacja.Wedlug starożytności byli dwaj bogowie ,jeden lubił ludzi,drugi chcial ich zagłady. Pytanie jest mianowicie, ktory z nich ma rację. Bo jezeli obaj nie maja,to nad nimi jest o wiele wieksza siła. Okazuja się wtedy nieważni,jednak panuje nad nami cos czego nie jesteśmy w stanie zrozumieć, nasza astralnosc daje czasami nam znać .

Musimy się głębiej zastanawiać nad tym co nas otacza i co nam za reguły nowe narzucają. 

Portret użytkownika Endymion

"Wedlug starożytności byli

"Wedlug starożytności byli dwaj bogowie ,jeden lubił ludzi,drugi chcial ich zagłady."

Nie do końca, podlug mitologii słowiańskiej był Perun, który pływając po bezkresie wody zobaczył swe odbicie w wodzie i to był Weles. Walczyli ze sobą za pomocą smoka i wężona, chociaż różne źródla podają różnie i nie wiem do końca, który był panem którego stwora. Wracając do tematu, Weles nie chciał zagłady ludzi. Podobnie jak Hades. Szatana stworzyli chrześcijanie.

Taki Lucyfer, to niosący światło, tak jak Prometeusz, zbuntowali się przeciw bogom na rzecz ludzkości. W mitologii słowiańskiej też jest odpowiednik, ale tak jestem nasiąknięty poprzez indoktrynację, że nie pamiętam, bo uczą nas mitów rzymsko/greckich oraz żydowskich. Mitologię słowian miałem pożyczoną i czytałem Synowi na dobranoc zamiast bajki, był zafascynowany.

Mam "księgę Welesa"; ale jest tak napisana, że łatwiej czytać Biblię, puściłem sobie audiobooka, a i tak dotrwałem do połowy tylko. 

Podług bibli taki Archanioł Gabriel wymordował Sodomę i Gomorę, zabił ludzi z powodu miłości do nich? Jest dobry czy zły?

 

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Strony

Skomentuj