Trwa gwałtowna erupcja wulkanu Etna!

Kategorie: 

Źródło: INGVvulcani

Silna erupcja wulkaniczna rozpoczęła się wczoraj w nocy i wstrząsnęła okolicami wulkanu Etna. Kolumna popiołu, sięgała 4,8 km nad poziomem morza. Alert lotniczy został podniesiony do poziomu czerwonego. Wulkanolodzy obserwują rozwój sytuacji z niepokojem.

 

Sieci monitorujące zaobserwowały zwiększoną aktywność i erupcję typu stromboliańskiego w kraterze południowo wschodnim. W tym samym czasie nastąpił nagły wstrząsu wulkaniczny, który wzrósł z poziomu średniego do wysokiego. Zaobserwowano również znaczny wzrost aktywności infradźwiękowej, zarówno pod względem liczby, jak i amplitudy.

 

Kamery monitorujące wykazały znaczny spadek aktywności wybuchowej o 22:50 UTC, ze zmiennymi poziomami w ciągu następnych 4 godzin. Aktywność wulkanu zmniejszyła się o 07:05 UTC 14 grudnia, przy niewielkiej emisji popiołu. Kod koloru lotniczego został obniżony do pomarańczowego o 07:06 UTC. Etna, jest jednak stale monitorowana w obawie przed wznowieniem aktywności.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Max 1983

Tak tak kara za grzechy!

Tak tak kara za grzechy!!Módlmy się i nawracajmy bo Etna dymi ,zapewne pierwszy raz w historii::)

Przygotowania do ukarania świata grzechu trwają już kilka tysięcy lat.Krążą plotki że prędzej Tupolewa z Rosji odzyskamy niż zobaczymy tą straszną kare.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Skomentuj