Trwa erupcja wulkanu Semeru w Indonezji

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Do erupcji wulkanu Semeru doszło w niedzielę w indonezyjskiej prowincji Jawa Wschodnia (wyspa Jawa). Poinformowała o tym indonezyjska Narodowa Agencja ds. Łagodzenia Skutków Katastrof.

 

 

Zaznaczono, że wulkan wyrzucił kolumnę popiołu i dymu na wysokość 1,5 tysiąca metrów. Zabrania się zbliżania do wulkanu bliżej niż 5 km. Nie podano informacji o jakichkolwiek konsekwencjach erupcji.

 

Tymczasem japońska Narodowa Administracja Meteorologiczna wydała ostrzeżenie, że obecnie analizuje otrzymane dane ze względu na możliwe ryzyko tsunami. Zaznaczono, że jeśli tak się stanie, fale mogą dotrzeć do odległych wysp w południowej prefekturze Okinawa.

 

Wulkan Semeru wybuchł dokładnie rok temu, 4 grudnia. Z jej powodu zginęło ponad 50 osób. Semeru to najwyższy szczyt na wyspie Jawa. W Indonezji jest prawie 130 aktywnych wulkanów. 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj