Trwa erupcja ekwadorskiego wulkanu Sangay

Kategorie: 

Źródło: @eluniversocom (Twitter)

Ekwadorskie prowincje Chimborazo, Guayas, Bolivar, Los Ríos i Cañar zostały dotknięte skutkami erupcji wulkanu Sangay. Smuga popiołu wulkanicznego, wyemitowanego przez wulkan, osiągnęła szacunkową wysokość 4 kilometrów. Władze kraju, apelują do obywateli aby zachowali spokój i nie opuszczali swoich domów i mieszkań bez wyraźnej przyczyny.

 

Ekwadorskie dzielnice, które mierzą się z tym problemem, usiłują oczyścić ulice z materiału wulkanicznego. Zdjęcia i nagrania z bezpośrednich okolic wulkanu, ukazują budynki, samochody i ulice przykryte warstwą popiołu. Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego Ekwadoru była zmuszona zamknąć lotnisko Guayaquil, które otwarto dopiero po wielokrotnym oczyszczeniu pasa startowego z popiołu.

 

Ministerstwo Zdrowia Ekwadoru rozmieściło brygady medyczne, w dotkniętych obszarach w celu ustalenia ewentualnych szkód i  pomocy mieszkańcom. Władze apelują do mieszkańców, aby w razie potrzeby wyjścia z domu, zakrywali oni usta i nos maseczką aby nie wdychać pyłu wulkanicznego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Komentarze

Portret użytkownika Quark

No i tamtejszy apel władz o

No i tamtejszy apel władz o używanie maseczek jest jak najbardziej uzasadniony ! Niemniej jednak nie zazdroszczę sytuacji , tragedia jakby nie patrzeć , nie dość że sucho i gorąco to jeszcze pył wulkaniczny wszędzie i na wszystkim.

Skomentuj