Trwa ekspansja nowego bardziej zaraźliwego szczepu koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wyjaśnił brytyjski minister zdrowia, nowy wariant COVID-19 może doprowadzić do szybkiego rozprzestrzeniania się wirusa w południowo - wschodniej Anglii. Przypadki odnotowano w prawie sześćdziesięciu regionach kraju. Eksperci są jednak przekonani, że szczepionka prawdopodobnie będzie w stanie pokonać tę mutację.

 

Brytyjski minister zdrowia Matt Hancock ogłosił trzeci poziom alarmu w większości hrabstwa Essex i kilku obszarach Hertfordshire z powodu wykładniczego wzrostu liczby infekcji.

 

Zwracając się do przedstawicieli Izby Gmin, powiedział: „W ciągu ostatnich kilku dni, dzięki naszym pierwszorzędnym osiągnięciom w dziedzinie genomiki, zidentyfikowaliśmy nowy wariant koronawirusa, który jest powiązany z przyspieszonym rozprzestrzenianiem się wirusa w południowo - wschodniej Anglii. Wstępna analiza wykazała, że ta odmiana rośnie w siłę szybciej niż istniejące odmiany."

 

Zidentyfikowano już ponad tysiąc przypadków, głównie w południowej Anglii, ale także w prawie sześćdziesięciu innych lokalizacjach, a liczba przypadków szybko rośnie. Ministerstwo Zdrowia powiadomiło WHO.

 

„Muszę podkreślić, że na tym etapie nic nie wskazuje na to, aby ten wariant mógł powodować poważniejszą chorobę, a według najnowszych dowodów medycznych jest wysoce nieprawdopodobne, że mutacja ta nie zareaguje na szczepionkę. Okazuje się, że musimy być czujni i przestrzegać zasad, a każdy musi wziąć osobistą odpowiedzialność za powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa”.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Wirusy non-stop mutują. I

Wirusy non-stop mutują. I znowu jadą na ignorancji totalnie ciemnych mas zupełnie niezdolnych do myślenia. Masy nie zdają sobie sprawy, ze są ciemne, mają wgrany program przez państwowy system edukacj, który mówi im, że są "wykształcone". Oczywiście będąc pozbawionym jakiejkolwiek krytycznej analizy, a zwłaszcza możliwości poddania krytyce siebie samego, nie zadają sobie pytania w co się wykształcili. Wykształcona jest też np. główka kapusty.

Portret użytkownika ...... . . .

Zmutowany covid-21.Wszystko

Zmutowany covid-21.Wszystko zgodnie z planem.

 1. Faza dodatkowych ograniczeń „lockdown” będzie odbywć się w sposób ciągły, zaczynając od głównych miast, obszarów metropolitalnych i na zewnątrz. Przewidywany termin: listopad 2020 r.  2. Rozpoczęcie przejęcia i budowy obiektów/obozów izolacyjnych – w każdej prowincji Kanady, szczególnie w stanach i na terenach mniej zaludnionych. Termin – do grudnia 2020 r.  3. Codzienna ilość nowych przypadków COVID-19, musi przekroczyć możliwości testowania – wskazany jest też, ciągły wzrost liczby zgonów związanych z COVID. Termin koniec 2020 r.  4. Całkowita i kolejna blokada kraju (bardziej surowa niż ograniczenia pierwszej i drugiej fali). Przewidywany termin realizacji: koniec grudnia 2020 – początek stycznia 2021.  5. Przewidywana mutacja COVID-19 (określanym jako COVID-21); koinfekcja wtórnym wirusem prowadząca do trzeciej fali, o znacznie wyższej śmiertelności i dużo wyższym wskaźniku zakażeń. Przewidywany termin – do lutego 2021 r.  6a. Reforma i rozszerzenie programu dla bezrobotnych (docelowo wszystkich obywateli) – w celu przejścia do Programu Powszechnego Dochodu Podstawowego (PPDP). Przewidywany termin – I kwartał 2021 r.  6b. Plan przejścia większości ludzi do Powszechnego Programu Dochodu Podstawowego. (PPDP) Większość ludzi – bezrobotni na PPDP. Planowany termin połowa drugiego kwartału 2021 r.   7. Codzienny wzrost nowych przypadków hospitalizacji z powodu C-19/C-21 i zgonów związanych z tymi wirusami przekroczą możliwości placówek medycznych. Przewidywany I/II kwartał 2021 r.  8. Zastosowanie nowych, rozszerzonych ograniczeń/blokowania (określane jako trzecia blokada). Nałożone zostaną pełne ograniczenia w podróżowaniu (w tym między prowincjami i miastami). Przewidywany termin – II kwartał 2021 r.  9. Zaplanowanie różnych awarii łańcucha dostaw towarów na rynek spożywczy, np. niedobory zapasów, duża niestabilność gospodarcza. Przewidywany koniec drugiego kwartału 2021 r.  10. Rozmieszczenie służb wojskowych, w głównych obszarach metropolitalnych oraz na wszystkich głównych drogach – w celu ustanowienia punktów kontroli podróży. Ograniczy to podróż i ruch. Organizacja koniecznego wsparcia logistycznego w całym państwie. Termin – III kwartał 2021 r.   *Podczas pobytu w Obozach Izolacji – zawsze będą mieć do dyspozycji dwie możliwości:  A) . Mogą wyrazić zgodę na harmonogram szczepienny oraz uczestnictwo w programie umorzenia długów – wtedy natychmiast zostaną zwolnieni. Jeżeli nie…  Dirol . Będą przebywać na czas nieokreślony w izolatce.   Państwo skonfiskuje cały ich majątek, ponieważ zgodnie z prawem będą sklasyfikowani jako przestępcy stanowiący zagrożenie dla zdrowia publicznego i obywateli państwa.

https://wolnemedia.net/globalne-plany-na-przyszlosc-ludzkosci/?fbclid=IwAR3DdIEwPCpfMUdF3t-b2j5jn2W7aunoZzd4hwH6eEIOBkLiHldY4LTwRhw

Portret użytkownika Lommo

Za to w Polsce będziemy mieli

Za to w Polsce będziemy mieli obostrzenia, blokady, katastrofę gospodarczą ( wg  tarocistów - ale to głównie efekt 30 lat konsekwentnego budowania republiki bananowej czyli prywatyzacji zysków i upubliczniania strat) i jako jak zwykle po polsku czyli wzory zerżnięte skądś ale połowicznie nie będzie u nas nie tylko dochodu podstawowego ale nawet nie ma i nie będzie zasiłków dla bezrobotnych. 

 

 

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Skomentuj