Trwa burza magnetyczna z powodu działalności Słońca

Kategorie: 

Indeks K osiąga wartość K=5 co oznacza sztorm magnetyczny

We wtorek na powierzchni Słońca utworzyła się nowa grupa plam oznaczona numerem 1195. Plama przemieściła się na południową cześć tarczy, lecz była w stanie wyprodukować wyłącznie słaby rozbłysk klasy B.

 

Duża plama 1193 kontynuuje przejście na północną półkulę i jest 15% szans, że wyprodukuje rozbłysk klasy M. Wszystkie eksplozje z tego punktu mogą być skierowane w stronę Ziemi ze względu na ich centralne położenie.

Plama 1190 przenosi się na zachodnią część tarczy i wkrótce będzie poza zasięgiem Ziemi.

W tej chwili trwa burza magnetyczna powodowana przez strumień cząstek z dziury koronalnej. Współczynnik K osiąga wartość 5.

 

Wiatr słoneczny

prędkość: 548.7  km/sec

gęstość: 1.9  protons/cm3

 

Planetarny indeks-K

Teraz: Kp= 5 burza

24g maksimum:  Kp= 5 burza

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika largo

a czy ktos patrzyl dzis na

a czy ktos patrzyl dzis na slonce przez lornetke i musze powiediec ze jak sie patrzy jak juz slonce prawie zachodzi to widac male plamy wczoraj widzialem dwie a dis byla jedna po lewej stronie slonca oczywiscie patrzac z wschodu na zachud najlepiej patrzyc przez ielone szklo no i miec troche leprza lornetke  chcialem zrobic zdiecie ale niestety niemam zbyt dobrego obiektywu

Portret użytkownika cezary5

Hehe, ładnie to brzmi

Hehe, ładnie to brzmi nieprawdaż: SŁABY ROZBŁYSK KLASY B. Hollywodzkie gwiazdy reżyserki wymyśliły ten opis? Nawet jeśli nie oni, to jak siedzę teraz na kanapie i jestem tego pewien, takim samym pewniakiem jest dla mnie wymyślenie takiego nazewnictwa przez anglojęzycznych jajogłowych;)

Skomentuj