Trwa bezprecedensowy atak zimy w USA. Padło aż 2400 rekordów niskich temperatur

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Co najmniej 2 400 rekordów temperaturowych, padło niedawno na terenie Stanów Zjednoczonych. Wygląda na to, że patrząc na dane z ponad 75 lat badań, okres od 12-16 lutego 2021 roku, należy do najbardziej szczególnych w historii obserwacji. W wyniku niesprzyjającej pogody, niemal 70 osób straciło życie.

 

Znaczna część Stanów Zjednoczonych znajduje się pod wpływem rekordowego mrozu oraz niezwykle intensywnych opadów śniegu. Od północno-zachodniego Pacyfiku poprzez Góry Skaliste aż do południowych równin i środkowego zachodu, opady śniegu utworzyły metrowe zaspy. Wedle bazy danych NCEI, około 30% stacji badawczych w USA zarejestrowało rekordy zimna.

W szczytowym okresie zimna ponad 5 milionów domów było pozbawionych zasilania, większość z nich w stanie Teksas. Temperatury odbiegały od średniej nawet o około 22 do 28 ° C. Mrozy, były szczególnie dotkliwe w centralnej części kraju oraz na jego południowej części. Dochodziło tam nawet do sytuacji, w których ofiarą mrozu padały osoby przebywające w domach.

Szczególnie krytyczna jest sytuacja, dotyczy mieszkańców stanu Teksas. Niskie temperatury doprowadziły tam w wielu miejscach do problemów z dostawami prądu co w niektórych przypadkach, uniemożliwia ogrzewanie domów. Podobne problemy dotykają również placówki medyczne, urzędy i nawet więzienia. Doszło do tego, że z powodu niskiej temperatury doszło do awarii w Hilton Garden Hotel w mieście Killeen w Teksasie.  Doprowadziło to do pożaru i konieczności ewakuowania blisko 100 gości hotelu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Bodziszek

Kto jeszcze wierzy w

Kto jeszcze wierzy w ocieplenie? Przecież mamy kolejny rekordowo zimny maj, po najzimniejszym od lat kwietniu, rok temu upały ponad 30 stopni trwały tylko przez 2 dni. Po zimnej wiośnie i chłodnym lecie, chłodna jesień i mroźna zima, potem mroźna wiosna. Ludzie wierzą w telewizje i internet, a nie w to co czują. co ciekawe internetowi piewcy ocieplenia nie pracują. Niby podają tytuły klimatologów, ale żyją z reklam umieszczonych na swoich stronach i z opowiadania głupot na wiecach i konferencjach, nie mają normalnej pracy, pewnie siedzą cały dzień w internecie, dlatego nie wiedzą jaki jest klimat, gdyby musieli codziennie chodzić lub jeździć do pracy wiedzieliby, że coraz zimniej.

Portret użytkownika Kwazar

"2400 rekordów niskich

"2400 rekordów niskich temperatur" No, bo ten prąd zatokowy,to on nie cyrkuluje jak chcemy i oczekujemy. A teraz na poważnie.Nie istnieje coś takiego jak "rekordy" zimna ani ciepła. Nie mamy żadnego rozeznania w dziedzinie klimatu w dokładniejszej skali niż kilkadziesiąt lat.Na tej podstawie nie możemy wyrokować co jest "rekordem" a co nie.Wystarczy, że pewne zajwiska występują w okresie większym, np.co pareset lat i już niczego nie wiemy.Potem mamy "rekordy" wynikające tylko z naszej niewiedzy, co do pewnych zjawisk i ich reguł,cykliczności i występowania.

Skomentuj