Trump zagroził wyjściem Stanów Zjednoczonych ze Światowej Organizacji Handlu - WTO

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Prezydent USA Donald Trump zagroził, że Waszyngton może wycofać się ze Światowej Organizacji Handlu (WTO). Chodxi o specjalną pozycję Chin. 

Odpowiednie oświadczenie zostało wypowiedziane przez amerykańskiego lidera we wtorek 13 sierpnia br, podczas przemówienia do pracowników petrochemicznego brytyjsko-holenderskiego koncernu Shell w mieście Monaka w Pensylwanii.

„Wyjdziemy, jeśli będziemy do tego zmuszeni”- powiedział szef Białego Domu. „Wiemy, że oszukują nas od lat i to się więcej nie powtórzy” - podkreślił.

Wcześniej Trump wielokrotnie krytykował WTO. W szczególności przedmiotem jego oburzenia było to, że Chiny mają status kraju rozwijającego się a nie rozwiniętego. Na liście krajów opracowanej przez Światowy Fundusz Walutowy według wartości nominalnej produktu krajowego brutto Chiny znajdują się na drugim miejscu bezpośrednio po Stanach Zjednoczonych. 

 

Niemniej jednak status przyznany Chinom przez WTO pozwala Pekinowi otrzymywać dotacje na rozwój rolnictwa i ustanawiać wyższe bariery w imporcie produktów. Donald Trump mówi o nielegalności tego statusu i oskarża Chiny o kradzież amerykańskiej technologii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Kursor

No i dobrze bo obecne Chiny

No i dobrze bo obecne Chiny gorsze są od Hitlera i Stalina razem wziętych. Są mądrzejsi, mają sprawniejsza propagandę ale tak samo chcą panować nad światem i powolutku przy oklaskach większości świata im to się udaje. Już kontrolują społeczeństwo za pomocą kamer a niewygodnych jedynej słusznej partii zamyka się w obozach reedukacyjnych (koncentracyjnych). Albo zgadzasz się z partią albo tortury i morderstwa dla Ciebie i Twojej rodziny. Takim Chinom mówię NIE! Brawo Trump, który jako jeden z niewielu widzi co się naprawdę dzieje..

Portret użytkownika euklides

O proszę, wymienił też Koreę

O proszę, wymienił też Koreę Pd jako kraj któremu trzeba odebrać preferencyjne warunki. A Korea Pd jest przecież w wieczystym sojuszu z USA, podobnie jak nasz wysoko rozwinięty kraj. USA to naprawdę wspaniały sojusznik!

Portret użytkownika Felipesku

To jest jal w tej grze

To jest jal w tej grze "Influence" na androida... USA mysli ze jeszcze jest na szczycie i wygra ale jej los jest juz dawno przesadzny. Niczym tego nie powstrzymaja bo to jest machina wieksza od nich samych.

Portret użytkownika euklides

Mnie najbardziej szokuje

Mnie najbardziej szokuje bariera intelektu pomiędzy chińskimi politykami, a polinowskimi. W czasie gdy Chińczycy robią wszystko by oficjalnie mieć status kraju biednego, bo to wiąże się z rozmaitymi korzyściami, nasi zawyżają PKB. Polinowskie przygłupy wręcz starały by się o status kraju rozwiniętego, tylko po to by z dumą ogłosić to w wiadomościach. My sponsorujemy bazy USA i kupujemy od nich sprzęt, a amerykańska technologia jest we "wrogich" Chinach...

Portret użytkownika dziki kon

Hehehe, już nie mogę doczekać

Hehehe, już nie mogę doczekać sie gdy ten nic nie wart, skośnooki kraj przestanie być promowany i zacznie kończyć swój cudowny żywot. Ciekawe, czy dowiemy się o milionach głodujących z powodu wyparcia ludzi przez roboty Szczesliwy

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika angelus

magistrze... Chrześcijaństwo

magistrze... Chrześcijaństwo trzyma na smyczy wiele ciemnych i strachliwych mas różnych narodów tylko i wyłącznie dla utrzymania swojej hegemoni i każdy z odłamów tych judaistycznych spółek -religii-córek jest pod uważnym nadzorem żydów. Jesteś na ich smyczy i nie wżne w co wierzysz. ONI TO PRZEWIDZIELI, ŻE TAKĄ CIEMNOTĘ TRZYMA SIĘ WIARĄ W NIC, WIĘC WIARĄ W SZATANA UDAJĄCEGO BOGA

 im więcej ciemnoty w danym narodzie, tym temu narodowi bardziej nędza zagląda w oczy. Czyli ja mam rację. Chcesz wymienić, które narody są najbiedniejsze? Polacy, Meksykanie....

Strony

Skomentuj