Trump ujawni akta o zamachu na Kennedy'ego! Czy wreszcie dowiemy się kto stał za zabójstwem?

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Robert Huffstutter/CC BY-NC 2.0

W zeszłym tygodniu Donald Trump zapowiedział ujawnienie tajnych dokumentów dotyczących zabójstwa Johna F. Kennedy'ego. Zdaniem wielu ekspertów upublicznienie akt sprawi, że ponownie odżyją liczne "teorie spiskowe". Czy jedno z najbardziej zagadkowych morderstw w historii ludzkości zostanie wyjaśnione?

 

John F. Kennedy był 35. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Służył od 20 stycznia 1961 roku do 22 listopada 1963 roku, czyli aż do swojej śmierci i do dziś określany jest przez wielu jako najlepszy prezydent w historii tego państwa. Zamach na Kennedy'ego miał miejsce w Dallas w stanie Teksas, gdy kolumna z prezydentem przejeżdżała przez Dealey Plaza. O godzinie 12:30 otrzymał dwa strzały - drugi przeszył głowę i zadecydował o jego śmierci.

John F. Kennedy tuż przed zamachem - źródło: Flickr/manhhai/CC BY 2.0

Oskarżonym o zamach na życie amerykańskiego prezydenta był Lee Harvey Oswald, który odrzucał wszelkie zarzuty. Dwa dni później, kiedy przewożono go do więzienia został zastrzelony przez gangstera i właściciela jednego z klubów nocnych, Jacka Ruby'ego. Ten z kolei otrzymał karę dożywocia i zmarł w 1967 roku na zatorowość płucną. W rzeczywistości sprawa morderstwa Johna F. Kennedy'ego nigdy nie została wyjaśniona i powstało wiele rozmaitych teorii spiskowych dotyczących jego śmierci.

 

Dokładnie 26 października 1992 roku Kongres zadecydował o wstrzymaniu publikacji 3 tysięcy tajnych akt na okres 25 lat, nawiązujących do zabójstwa Kennedy'ego. Termin ten już wkrótce dobiegnie końca, a Donald Trump uciął wszelkie spekulacje informując wszystkich, że tajne akta już wkrótce ujrzą światło dzienne.

Ponieważ szczegóły tamtego zamachu pozostają niejawne do dnia dzisiejszego, wiele osób po prostu nie wierzy w oficjalną wersję wydarzeń. Część Amerykanów jest przekonana, że Lee Harvey Oswald nie działał samodzielnie. Według różnych teorii, zabójstwo Kennedy'ego mogło zostać zlecone przez CIA, mafię, komunistów lub ówczesnego wiceprezydenta Lyndona B. Johnsona, który natychmiast przejął władzę w USA. Wkrótce poznamy treść tych tajnych dokumentów i być może wyjaśni się kto był prawdziwym organizatorem zamachu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Darek P.

Kto zabił Kenediego  dość

Kto zabił Kenediego  dość kąkretnie wyjaśnił autor książki "Wojna o pieniądz" ,wszystkie nitki prowadzą do kłębka czyli kraj najbogatszy USA który zgromadził największy kapitał , a ten znajduje się w bankach które muszą dbać o niego zaś prezydent który zagraża interesom banksterów ....

Portret użytkownika 44

kto się interesował to już

kto się interesował to już dawno wie kto za tym stał.....a co zostanie "ujawnione" może miec tyle wspólnego z prawdą co dotychczasowa propaganda w tym temacie

 

za zbrodnią zawsze stoi ten kto miał w tym interes.... i w tym przypadku nie był to C.C.C.P.

Strony

Skomentuj