Trump otrzymał propozycję zbudowania Hyperloop w miejsce muru granicznego

Kategorie: 

Źródło: MADE Collective

Obecny prezydent Stanów Zjednoczonych obiecał budowę muru na granicy z Meksykiem. Setki firm wyraziło zainteresowanie a administracja Trumpa otrzymuje mnóstwo różnych propozycji projektów. Jeden z nich jest szczególnie interesujący, gdyż przedstawia "mur" jako zaawansowany środek transportu, który zamiast dzielić, połączy oba państwa.

 

Zespół amerykańskich i meksykańskich inżynierów z grupy o nazwie MADE Collective zaproponował niezwykłe alternatywne rozwiązanie. Projekt uwzględnia budowę superszybkiej kolejki Hyperloop w miejsce muru oraz utworzenie wspólnego państwa na terenie granicy. "Otra Nation" posiadałby własny niezależny samorząd i reprezentantów bez prawa głosu w organach legislacyjnych Meksyku i USA.

MADE Collective proponuje zbudować kolejkę Hyperloop o długości ponad 2 tysięcy kilometrów na granicy wraz ze stacjami dla pasażerów z Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Na terenie "Otra Nation" powstałoby również kilka farm słonecznych, które zasilałyby kolejkę Hyperloop. Wyliczenia wskazują, że projekt pochłonąłby około 15 miliardów dolarów, czyli o 6 miliardów mniej od szacunków Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego i miałby pozytywny wpływ na gospodarkę. Instytucja ta zakłada jednak budowę muru a nie transportu pasażerskiego. MADE Collective zaznaczył, że projekt zostałby zrealizowany w równej ilości przez Amerykanów i Meksykanów. Wspólne państwo "Otra Nation" byłoby zarządzane przez oba państwa.

Trudno powiedzieć czy taka propozycja zadowoliłaby Donalda Trumpa. Prezydent USA chce muru, który pozwoli oddzielić ten kraj od Meksyku i za który ma zapłacić Meksyk. W ten sposób chce ograniczyć napływ meksykańskich nielegalnych uchodźców. Powyższy projekt posiada zupełnie odwrotne znaczenie i prawdopodobnie zostanie zignorowany.

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj