Trump: Negocjacje handlowe z Europą "idą bardzo dobrze". Europa kategorycznie zaprzecza

Kategorie: 

Źródło: Michael Vadon

Od kilku tygodni Stany Zjednoczone prowadzą działania związane ze wzmocnieniem siły swojego handlu, zarówno w Chinach jak i Unii Europejskiej, grożąc różnego rodzaju cłami. I choć prezydent USA zapewnia, że rozmowy pomiędzy jego krajemi i Europą  przebiegają gładko, nie zgadza się z nim Europejski Komisarz ds. Handlu. Sprawa jest prosta - UE ma przygotowane projekty ceł na 20 miliardów dolarów przeciwko Ameryce.

Donald Trump wplątał się w wojnę handlową na wszystkich frontach. Oprócz wielu ceł na handel Chiński przyszła także pora na Europę. Kością niezgody stały się samochody. Jeśli Unia Europejska nie ułatwi importu amerykańskich wehikułów, Donald Trump grozi wprowadzeniem nawet 20% cła na ściąganie europejskich modeli. Negatywne podejście Trumpa do importowanych pojazdów i ich rzekomego złego wpływu na amerykańską gospodarkę jest znane od miesięcy, a zaogniona sytuacja może doprowadzić do wojny handlowej między Stanami i Europą.

Według prezydenta Donalda Trumpa, rozmowy między obiema stronami konfliktu przebiegają zgodnie z planem. Uspokaja on na swoim twitterze ciekawskich i przekonuje, aby nie przejmować się negocjacjami, które "idą sprawnie", a efekt będzie "wart oczekiwania". Jednakże według Europejskiej Komisarz ds. Handlu Cecilii Malmström, sytuacja nie wygląda wcale tak różowo. W przypadku nieudanego porozumienia, UE gotowa jest na ekspresowe wprowadzenie ceł nawet na 20 miliardów dolarów. Dotyczyć mają one wszelkiego typu produktów.

 

Sytuacja między USA oraz Unią Europejską staje się coraz bardziej napięta. Mimo zapewnień i obietnic Trumpa, przedstawiciele Europy pozostają sceptyczni. Prezydent USA zapewnia, że zależy mu na pozbyciu się wszystkich restrykcji, jednocześnie rzucając groźbami. Oferta wolnego handlu wydaje się więc niedorzeczna i ponadto może uderzać w prawa chroniące amerykańskie przedsiębiorstwa, a wysuwane przez ostatnie kilka lat propozycje ich poluzowania spotkały się z brakiem reakcji USA. Możemy tylko trzymać kciuki, by problem rozwiązano pokojowo.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: DoritosNachoCheese
Portret użytkownika DoritosNachoCheese

Komentarze

Portret użytkownika euklides

W efekcie ceł drogo zapłacą

W efekcie ceł drogo zapłacą Amerykanie, drogo zapłacą Chińczycy, drogo zapłacą Europejczycy. Nachapią się za to jak zwykle ci u koryta. Z tego kradzionego rzucą ochłap swoim bezmyślym wyborcom. W USA nawciskają kitu, że źle jest przez Chińczyków, w Europie, że przez USA, a w Chinach, że przez Europę. ŹLE JEST PRZEZ WAS TĘPI WYBORCY!!!

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ! Parchy

LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ! Parchy amerykańskie wytworzyły w europie taką suszę tylko po to właśnie żeby zbywać swoją nadwyżkę produkcji rolnej, po to są te wszystkie cety i ttip i całe to wpływanie na pogodę, a teraz eurokołchoz nadstawi ameryczce dupę

 

"Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani" M.Twain

Hibbeler Productions - LEVEL - https://youtu.be/MIlhdup4fL4

 

Portret użytkownika 3plabc

Trump?!? Dyplomatycznie

Trump?!? Dyplomatycznie mówiąc to drugi Hitler, a w najlepszym wypadku zwykły wariat! W własnym gabinecie roszady robi jak by rękawiczki zmieniał, wojny handlowe chce toczyć z całym światem... chyba, że będzie kupował wszystko co USA chce wcisnąć. Na plecach NATO chce budować światową pozycje militarną USA i już przebąkną o 4% PKB na zbrojenia w krajach NATO. USA wydają 16% budżetu na armie 686 mld $ z 4,4 bln ogółu, a w 2019 ma być 717 mld $. Za te pieniądze można wyżywić kaszą jęczmienną 14 mld ludzi na planecie (jest jakieś 7-8mld). Wracając do armii- obciął z Obama-care 60mld $ i zwiększył o tą kwotę zasoby pentagonu. Szwindle i afery to już margines i szkoda mówić... trupy z szafy sypią się hurtem pomijając króliczka playboya i gwiazdkę porno. I to jest prezydent mocarstwa ATOMOWEGO! Przecież on bije dotychczasowy establishment na głowę!

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Koniec świata żydowskiego.

Koniec świata żydowskiego. (Hurrra nareszcie!)

Cytat: '' Rabini twierdzą, że Mesjasz narodził się 22 lipca 2018 r., co zdaniem wyznawców judaizmu oznacza, że obecny świat wkracza w ostatni etap czasów ostatecznych. Rabin Chaim Kanievsky, jeden z czołowych żydowskich uczonych na świecie, wierzy, że „zbawca” narodził się kilka dni temu. Świat czekają wielkie zmiany. Przepowiednia mówi o końcu świata oraz „wstąpieniu do Królestwa Bożego”. Rabin powiedział, że uważa obecną rosnącą niechęć do duchownych za jeden z elementów przepowiedni. Oobecna sytuacja, to „cisza przed burzą”. Znaki pojawiają się powoli, jednak wszystko wskazuje na to, że to czas nadejścia ogromnych zmian na świecie. ''

Portret użytkownika Sunshine

Narodził, czy narodzi... Kto

Narodził, czy narodzi... Kto to wie? Aczkolwiek, w ubiegłym półroczu rzuciły mi się w oczy ważne wydarzenia w brytyjskiej rodzinie królewskiej... Najbardziej to chyba urodziny trzeciego potomka książęcej pary (w kwietniu) - księcia Louisa (ciekawe imię). Jego mamma na wyjście ze szpitala, ubrała całkiem gustowną kieckę - kojarzacą się opinii publicznej, z niemal identyczną sukienką Mii Farrow, którą aktorka miała na sobie w wymownym filmie Polańskiego "Dziecko Rosemary"... Ślub Rudego i Megan w maju pomijam... Trzecia rzecz, to nieoficjalna wizyta księcia Williama w ziemi świętej w czerwcu, tuż po jego 36 urodzinach (21.06 - fajna data) i te "18" (36=18+18 i 2018r.).

Wink

"I have come here to chew bubblegum and kick ass... and I'm all out of bubblegum!"

John Nada

Portret użytkownika Zenek ;)

Cała tamta trójka to DZIECI

Cała tamta trójka to DZIECI BESTII, DZIECI ROSEMARY.....

środkowe ma zastąpić dotychczasową zmarszczoną łachudrę.... przewodzącą temu imperium pederastów i pedałów.... tylko dokonają PRZESZCZEPU DUSZY....

w dumpa za to wklejono DUSZĘ HITLERA znanego też pod ksywą jozue czy z katolska (pedał) jezus... dlatego się zachowuje jak ŻYD Z ZAPAŁKAMI... szukają tylko okazji by po światetm w "kotle" wojnę rozpalić

Portret użytkownika Pegaz

Dziadku,wasze prababdzie

Dziadku,wasze prababdzie,babcie,rodzice opowiadały o końcu świata,kazde pokolenie miało swoich proroków i jasnowidzów,jak widzisz nic sie nie wydarzyło i nie wydarzy. Nikt nie wie kiedy to sie stanie,a napewno nie plemie żmijowe,wie tylko Bóg.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika 3plabc

A ja Ci mówię, że jeszcze się

A ja Ci mówię, że jeszcze się nie narodził i z 12 lat co najmniej minie zanim się narodzi... a to że spełnia się Apokalipsa jest pewne jak to że 2+2=4 hehehe. Gdzieś mam wypisaną nawet całą liste znaków/faktów które to potwierdzają bo jeśli nie teraz to już nigdy... tylko że to jest wieloletni proces.

Strony

Skomentuj