Trujący gaz z wulkanu błotnego zagroził mieszkańcom Indonezji

Kategorie: 

Źródło: Chave weather - Daily videos (Youtube)

Wczoraj rano doszło do erupcji z krateru Oro-oro Kesongo we wsi Gabusan w Indonezji. Zjawisko spowodowało wystrzelenie mułu na kilkadziesiąt metrów do góry. Co gorsza, erupcji towarzyszyła również emisja trującego gazu.

Do zdarzenia doszło jeszcze 27 sierpnia 2020 roku. W wyniku zajścia, czterech pobliskich hodowców bydła zostało otrutych. Jeden ze świadków zdarzenia Gabusan Parsidi, twierdził że erupcja była tak silna, że zupełnie ogłuszyła go na dłuższy czas choć on sam nie poniósł znacznego uszczerbku na zdrowiu.

Stan otrutych hodowców jest obecnie stabilny. Na całe szczęście niedługo po erupcji zostali oni przewiezieni do okolicznego szpitala. Incydent zakończył się jednak śmiercią dla bydła wypasanego w okolicy miejsca zdarzenia. Blisko 19 bawołów zginęło na skutek zatrucia.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj