Trujący gaz w salonie Apple'a. Czy iPady stanowią zagrożenie?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

Trzech pracowników salonu Apple w Amsterdamie zostało poszkodowanych, ponieważ awarii uległa bateria jednego z nowych iPadów. Na skutek awarii z urządzenia zaczął się wydobywać gaz.

Według pierwotnych informacji podawanych przez holenderskie media, w salonie Apple'a miało dojść do eksplozji iPada. Ostatecznie okazało się, że dzięki interwencji straży pożarnej nie doszło do wybuchu, aczkolwiek trzech pracowników przetransportowano do szpitala, w związku z wdychaniem toksycznego gazu, wydobywającego się z uszkodzonej baterii.

 

Klienci sklepu zostali natychmiastowo ewakuowani, a Apple poinformowało, że dzięki sprawnej interwencji ich personelu oraz strażaków, salon został ponownie otwarty po kilku godzinach.

Gigant technologiczny bada teraz przyczyny zaistniałych problemów, podkreślając, że dołoży wszelkich starań, aby w przyszłości nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji. Właściciele iPadów oraz potencjalni kupcy mogą mieć jednak pewne obawy, ponieważ do podobnych incydentów dochodziło już kilkakrotnie i za każdym razem przyczyną były wadliwe baterie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Skomentuj