Trujące gąsienice wywołały panikę w Niemczech

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Toksyczne gąsienice z trującymi włosami wywołały panikę w niektórych częściach Niemiec. Jak informuje portal Spiegel.de doprowadziło to do zamknięcia basenów, restauracji, publicznych parków a nawet autostrad.

Gąsienice dębowe mają cienkie, długie włosy z toksyną wywołującą , która może powodować pęcherze, zawroty głowy i ataki astmy. Przez wiele lat gąsienica była stosunkowo rzadka w Niemczech, dystrybuowana tylko w odosobnionych obszarach leśnych.

 

Łagodne miesiące wiosenne i ciepłe, suche lato sprzyjają masowemu rozmnażaniu się ćmy. Według Schutzgemeinschaft Deutscher Wald (SDW), dębowa ćma procesyjna rozprzestrzenia się teraz we wszystkich landach niemieckich. Najbardziej dotknięte są Berlin, Brandenburgia, Saksonia - Anhalt, Badenia - Wirtembergia, Nadrenia Północna-Westfalia i Bawaria.

 

W maju gąsienice sparaliżowały A1 pod Hamburgiem przez trzy noce. Na festiwalu sportowym w Mühlheim trzech uczniów z podrażnieniem skóry i dusznością musiało udać się do szpitala. W Dortmundzie zamknięto park na trzy tygodnie. Ta lista może być kontynuowana w nieskończoność.

 

Sama ćma nie stanowi zagrożenia dla ludzi, ale jej gąsienice już tak. Od trzeciego stadium rozwoju zaopatrzone one są w kłujące włosy, które zawierają białko taumetopoeinę i wywołuje reakcje alergiczne u ludzi i zwierząt. Krótko przed przepoczwarczeniem gąsienica ma do 700 tys. kłujących włosów. Zawarta w nim trucizna może wywoływać powikłania przez kilka lat.

 

Włoski powodują podrażnienia w postaci guzków, bąbli i stanów zapalnych. Nieleczone będą utrzymywać się od jednego do dwóch tygodni. Włosy mogą również dostać się do oczu oraz dróg oddechowych i tam atakować błony śluzowe. W najgorszym przypadku człowiek może przeżyć szok alergiczny.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Emilia Zaręba

Witam

Witam

Unikam komentowania, ale po raz pierwszy postanowailam napisać coś od siebie, bo znam temat. Mieszkam w Holandii, ten artykuł jest prawdziwy, można zajrzeć na holenderskie lub niemieckie strony internetowe, kanały telewizyjne, mnóstwo informacji na ten temat. Sama odczuwam „atak gąsienic" bo na ciele pojawiają się duże bąble, bardzo swędzące. Mnóstwo ludzi tak ma, teraz wiadomo dlaczego. Zanim zaczniecie podważać wiarygodność danego artykułu, radzę na przyszłość uzbroić się w wiedzę, bo tak tylko ośmieszacie się, pisząc głupie komentarze pod adresem admina. To, że czegoś się nie doświadczyło, nie oznacza, że tego nie ma. 

Skomentuj