Transfuzja krwi lub osocza ozdrowieńców znacząco zwiększa szansę chorych na koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Badanie naukowe z Chin sugeruje, że transfuzje krwi od osób które zwalczyły infekcję koronawirusem SARS-COV2 mogą pomóc w walce z wirusem u osób chorych. Wygląda na to iż wykorzystanie tej metody może wspomóc działania badaczy poszukujących lekarstwa na tę zjadliwą chorobę.

 

Sam pomysł wykorzystywania krwi od ozdrowieńców nie jest nowy, ale dopiero teraz jest on testowany wśród chorych na COVID-19 w Chinach. Wyniki dotychczasowych eksperymentów sugerują, że nawet dawka krwi rzędu 170 ml znacznie zwiększa szanse pacjenta. Dzieje się tak, ponieważ zawarte w niej przeciwciała spowalniają postęp choroby, dając tym samym organizmowi chorego więcej czasu na wytworzenie własnych przeciwciał.

Należy zauważyć, że grupa badawcza w tym wypadku była dość skromna i wynosiła zaledwie 10 pacjentów. Nie jest to również w żadnym razie uniwersalne panaceum na wirusa. Jedynie spowalania ona jego rozwój. Mało tego, w przypadku tej metody trzeba również uważać na grupy krwi, aby dodatkowo nie zaszkodzić pacjentowi. Z tym problemem mierzą się chociażby szpitale w USA. Mimo iż lekarze są zainteresowani eksperymentowaniem z tą metodą, mają oni poważny problem z odnalezieniem ozdrowieńców, o kompatybilnych grupach krwi z ciężko chorymi pacjentami.

 

Amerykańskie Stowarzyszenie Banków Krwi, otworzyło nawet specjalną stronę, której przeznaczeniem jest możliwość zgłaszania się osób, które zwalczyły COVID-19, aby mogły zostać odesłane do punktów poboru krwi. W tym samym czasie, amerykańska Administacja ds. Żywności i Leków przypomina, że przed oddaniem krwi, należy odczekać 14 dni od ustąpienia symptomów choroby.

Być może transfuzje mogą kupić nam nieco czasu koniecznego dla osiągnięcia jakiejś formy leku przeciwko SARS-COV2. Jeśli prognozy co do nawrotu choroby na jesień okażą się prawdziwe, stworzenie rezerw na potrzeby walki z powracającym koronawirusem, może okazać się konieczne. Oczywiście, o ile społeczność naukowa zdoła potwierdzić skuteczność tej terapii na większej grupie chorych.
 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika budzik

Obejrzyjcie sobie jak od

Obejrzyjcie sobie jak od dawna ludźmi się manipuluje za pomocą ściekomediów!!! 

https://youtu.be/o6f4Idfmrtw

Takich filmików jest więcej, gdzie zwykli prywatni ludzie pokazują jak to faktycznie wszędzie wygląda!

Ludzie, zacznijcie wreszcie myślec krytycznie i samodzielnie ( to komunikat do tych co jeszcze nie zaczęli )!!! Robią z wami co chcą! Jak wam rozkażą meldować o każdej defekacji i pytać o zgodę, to pewnie też się będziecie stosować w imię wyimagiwanego bezpieczeństwa!!! Zabronili wchodzic do lasów, gdzie władze niemieckie wręcz zalecają spacer po lesie! Teraz będzie trzeba obowiązkowo nosić maseczki, każdy, i to w imię tej wyimaginowanej pandemii! Ci którzy nie są w stanie walczyć o własną wolność, nie zasługują na nią!!! Najwyraźniej... Czemu ludzie świadomi muszą cierpieć za nieświadome i posłuszne jedynej słusznej pseudo władzy??? Ludzie, przecież oni wam się oficjalnie w twarz śmieją!!!! Teraz wszyscy będą musieli jak te małpy w maseczkach zapitalać, które jak ogólnie od dawna wiadomo gówno dają no bo i jak, abstrachując już, że to jedna wielka ściema!!!!  Udostępnij proszę ten filmik powyżej, daj suba, lajka i zostaw komentarz!! Jedyne co teraz możemy zrobić, to propagować informacje gdzie tylko sie da! Niech jak najwięcej ludzi otwiera oczy!!! 

Portret użytkownika euklides

To co najbardziej śmieszy to,

To co najbardziej śmieszy to, że większość tych stetryczałych dziadów to buntownicy za młodu i strasznie pyskaci ludzie w starciach 1 na 1. Zabawne jak opieprzali np. kasjerki w sklepach, że za wolno pracują, walczyli o miejsce przy kasie jak lwy, a teraz stoją grzecznie w kilometrowych kolejkach przed sklepem, bo telewizor tak kazał...

Portret użytkownika kolo21

90% na orginalnym kanale,

90% na orginalnym kanale, było pozytywnych.10% nasmarowanych przez takich trolli jak ty.  Wszystkie filmiki są blokowane i cenzurowane w necie. Więc szok że ten udało sie zamieścić. Nie ma nic gorzeszego niż szabesgoj tfu na was.

kolo21

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika euklides

OPODATKOWAĆ MORAWIECKIEGO!

OPODATKOWAĆ MORAWIECKIEGO!

Chyba zarejestruję komitet wyborczy o takiej nazwie, a moim programem będzie wprowadzenie podatku od Morawieckiego. Nie martwcie się, że źródło dochodów wyschnie. Koledzy z JP Morgan na pewno koledze bankierowi pomogą, a my wtedy znowu hyc. Zresztą do tego grona można włączyć innych tuzów podatkowych. Pan Kaczyński też ma pokaźny majątek, którym zechce się w końcu podzielić ze wszystkimi. Nie widziałem zresztą biednego socjalisty. Tak dobrze potrafią dawać i pomagać najuboższym, że bieda ich nienawidzi i się od nich odwraca. Trzeba i tym ludziom trochę pomóc, by zakosztowali rozkoszy socjalizmu z innej perspektywy....

Portret użytkownika euklides

A ja mam taki pomysł żeby

A ja mam taki pomysł żeby opodatkować Morawieckiego. Jest milionerem? Jest! No to niech zapłaci daninę solidarnościową. W końcu sam trzebie pomysłami podatków jak z rękawa, dlaczego zatem nie wprowadzić podatku od Morawieckiego? Czemu nie uszczuplić trochę kieszeni "bogoczowi"? Pytanie kieruję w szczególności do jajogłowych wśród PiSioków.

Skomentuj