Tragiczny pożar lasów w Portugalii - ponad 60 osób spłonęło

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Dramatyczny pożar lasu wystąpił w Portugalii. W dystrykcie Leira w środkowej części kraju, doszło do tragicznego w skutkach pożaru lasu. Ogień powstał prawdopodobnie na sutek uderzenia pioruna po burzy i szybko się rozprzestrzenił. W skutek tego zginęło aż 62 osoby, większość w swoich samochodach, gdy próbowali uciekać.

Do feralnego w skutkach pożaru doszło w sobotę w godzinach popołudniowych. Ogień rozprzestrzeniał się szybko dzięki porywistemu wiatrowi, a nie wszędzie doszło do opadów. W skutek tego ogień szybko pochłaniał kolejne drzewa. 

Świadkowie twierdza, że to wglądało jak piekło. Strażacy twierdzą, że z takim żywiołem po prostu nie da się walczyć, można tylko próbować bronić niektórych obszarów. Niestety gdy ogień rozprzestrzenia się tak szybko trzeba też podejmować właściwe decyzje. Większość ofiar to osoby uwięzione w autach, które spłonęły wraz z nimi podczas próby ucieczki.

Zwrócono uwagę szczególnie na słabą koordynację akcji ratunkowej prowadzonej przez służby. Na przykład, mimo zagrożenia, nie zamknięto drogi szybkiego ruchu w okolicy Pedrogao Grande, a to właśnie tam silny poduch ognia spowodował śmierć 19 osób w kilku pojazdach.

Nie można wykluczyć, że ofiar będzie dużo więcej. Obecnie jest przynajmniej 62 zabitych i kilkudziesięciu rannych. Niestety cały czas rośnie liczba osób zaginionych, więc ten bilans prawie na pewno ulegnie zmianie.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Pożary są przerażające. Mamy

Pożary są przerażające. Mamy jakieś osobliwe żniwo: niedawno wieżowiec w Wielkiej Brytanii, teraz lasy w Portugalii... Od dwóch tygodni mamy Marsa w znaku Raka, ogień w wodzie...

Tutaj wideo, gdzie widać przynajmniej straż pożarną: https://www.youtube.com/watch?v=_wLrJb2GKWg

Niedawno była tutaj dyskusja o demonach. Przyzywam więc do obejrzenia zdjęcia, które zrobiłam sama, gdy płonął dom w sąsiedztwie. I powiedzcie, wierzycie, czy nie?

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Akamai

Od uderzenia pioruna ginie 60

Od uderzenia pioruna ginie 60 osób. 

Oczywiście pośrednio. Przypadek czy zemsta natury ? 

Człowiek już dawno przestał szanować swoją Matkę Ziemię. To nie jest tak, że można czynić wszystko nie zważając na florę i faunę. Ludzie są jedynie częścią globalnego ekosystemu i raczej nie tą najmądrzejszą.

Czasami myślę, że może nawet najgłupszą.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika MiamiVibe

Nie tyle co nie najmądrzejszą

Nie tyle co nie najmądrzejszą, co najbardziej pyszną i zarozumiałą, uważającą że mogą ciągle brać i dewastować, nie dająć nic od siebie, zamieniającą własny dom w kawałki papieru, za które kupują przedmioty zaspokajające ich próżność. Jesteśmy rakiem dla Natury, a pomimo tego nie unicestwiła nas jeszcze. Być może to Natura jest Bogiem, którego ludzie tak usilnie poszukują w książkach, figurkach i zeznaniach poschizowanych mistyków.

Portret użytkownika MiamiVibe

1. Nie potrafię tego wyjaśnić

1. Nie potrafię tego wyjaśnić. Po prostu inaczej odczuwam Boga, nie potrzebuję do tego stosów teorii, książek, ani wizji mistyków, a przede wszystkim religii. Dla mnie człowiek to istota z cechami zwierzęcymi, ale obdarzona cząstką doskonałości w postaci duszy, lecz również naiwna szukająca owej doskonałości gdzie nie potrzeba, choć otaczająca się nią z każdej strony. Chaotyczny ten opis lecz lepiej tego nie ujmę Smile

2. Tu nastąpiła pomyłka i przyznaję się do błędu: poprawiam > Głupotą, która przyczynia się niszczenia wszystkiego wokół.

Portret użytkownika Medium

ad 1. Szczerze mówiąc ja

ad 1. Szczerze mówiąc ja także. I choć miarą boską jest zdolność tworzenia, to jakoś dobrze czuję się w dzikich zakątkach niepoprawionych ludzką ręką... Ale to są sprawy indywidualne, te odczucia.

ad 2. Teraz się zgadzam.

Pozdrawiam Cię serdecznie!

Portret użytkownika RAZPUTIN

ten pozar jest podejrzany

ten pozar jest podejrzany politycznie ,że co całe państwo nie potrafi poradzic sobie z pożarami cały zachód europy to cioty a wedłóg lewicowych polityków nowoczesne państwo to takie które promuje homo ,trans, less aborcje ,eutanazje a w razie W pomoże nam UE ,gdzie są jednostki straży pozarnej ,jednostki OC ,jak mozna samochodem wypełnionym benzyną zbudowanym z plastików i pianek wjezdzac w ogień ,tak kończy pokolenie supermarketów i komputerów ,dziękuje skonczyłem a zachód europy tez jest bliski końca 

Skomentuj