Tragiczny pożar centrum handlowego w Rosji – zginęły co najmniej 64 osoby w tym wiele dzieci

Kategorie: 

Źródło: Everything News na youtube.com

W niedzielę około godziny 17:00 w centrum handlowym w Kemerowie na Syberii wybuchł pożar, w wyniku którego życie straciły co najmniej 64 osoby, w tym 9 dzieci. Pożar udało ugasić się dzisiaj rano, a na miejscu nadal trwa akcja ratunkowa, dlatego dane o rannych i ofiarach śmiertelnych stale rosną.

Informacje na temat ofiar śmiertelnych potwierdza Rosyjski Komitet Śledczy. Ludzie nadal są ewakuowani z budynku, poszukuje się jeszcze 10 osób. Póki co nie podano oficjalnej przyczyny pożaru, choć władze wszczęły już dochodzenie. Do złożenia wyjaśnień zatrzymano 4 osoby, w tym szefa firmy, która zarządza centrum handlowym.

 

W sieci opublikowano wiele zdjęć i nagrań, na których widać dym wznoszący się z płonącego budynku. Wśród nich znajdują się wyjątkowo drastyczne sceny, w których ludzie, chcąc ratować się przed płomieniami, skaczą z okien budynku.

 

Pojawiły się już niepotwierdzone informacje na temat tego, że pożar wybuchł w sali zabaw dla dzieci, gdzie rzekomo jeden z podopiecznych podpalił zapalniczką materiał z pianki. Następnie ogień szybko rozprzestrzeniał się na dalsze części budynku, zapędzając przerażonych klientów centrum handlowego aż na dach.

Sufity dwóch z trzech sal kinowych uległy zawaleniu i wciąż trwa ich odgruzowywanie. W akcji ratowniczej wzięło udział 660 osób, które pracują już od ponad 17 godzin. Mieszkańcy Kemerowa ustawiają się w długie kolejki, aby oddać krew dla osób walczących o życie.

Ofiary pożaru w centrum handlowym, które otwarto w 2013 roku, to nie tylko ludzie. W budynku znajdowało się także mini zoo, w którym zginęło 200 zwierząt z 25 różnych gatunków.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (2 votes)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Pojawiły się już

Pojawiły się już niepotwierdzone informacje na temat tego, że pożar wybuchł w sali zabaw dla dzieci, gdzie rzekomo jeden z podopiecznych podpalił zapalniczką materiał z pianki.

@Scarlet, proszę o link do źródła tej informacji. Wygląda to na celowo kierowaną dezinformację identycznie, jak z otruciem Skripala.

Napisałaś o zachodnich domysłach, a pominęłaś opublikowaną informację, że wyjścia p/pożarowe w budynku były zablokowane, co już sugeruje zupełnie inne podejrzenia niż dziecięce zabawy zapalniczką.

Portret użytkownika Zenek ;)

Kiedyś był SŁYNNY POŻAR

Kiedyś był SŁYNNY POŻAR podczas KONCERTU ROCKOWEGO we Sopocie

i tez się PO FAKCIE OKAZAŁO iż było to CELOWE PODPALENIE...
(ŻYDOWSKA ŚWIĄTYNNA OFIARA CAŁOPALNA)

z CELOWO UWIĘZIONYMI LUDŹMI W ŚRODKU i też
WYJŚCIA AWARYJNE BYŁY CELOWO POZASTAWIANE....

więc w przypadku Rosji tu tez pachnie NAZISTOWSKĄ ZEMSTĄ za olanie "prowokacji ze scripalem" i BRAKU WOJNY O NAZISTOWSKĄ RZESZĘ (syjon) z tego powodu... zbyt wymownie

Portret użytkownika Ractaros96

Ciekawe do ilu pożarów i

Ciekawe do ilu pożarów i zgonów przyczyniły się łatwopalne materiały, które zostały zastosowane tam gdzie stosowane być nie powinny. Zresztą, dobrze zaprojektowany system przeciwpożarowy ze zraszaczami powinien natychmiast ugasić ten pożar, zanim się rozprzestrzenił.

Podejrzewam też, że przyczyną wielu takich tragedii jest po prostu korupcja firm budowlanych i nadużycia kontrolerów prawa budowlanego.

Dziwnie się poczułem, jak przeczytałem na samym końcu o tych zwierzętach co zginęły, tak jakby ich mi było bardziej szkoda niż tych ludzi, ale to może efekt tego, że żadne zwierze nigdy mnie nie skrzywdziło w przeciwieństwie do ludzi, taki emocjonalny odruch.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Pio'76

Nie wiemy jakie są normy

Nie wiemy jakie są normy bezpieczeństwa p.poż. w Rosji. A jeśli są, to jak wspomniałeś, korupcja u nich jest niemierzalna.

W Polsce samoczynne systemy p.poż. są stosowane dopiero powyżej jakiejś powierzchni. Takiego systemu w zasadzie nie da się wyłączyć/zablokować bez specjalistycznej wiedzy. W każdym razie „byle ochroniarz” by sobie z tym nie poradził i gdyby system zraszaczy był, to rzeczywiście to nie powinno się wydarzyć. Podobnie systemy oddymiania, które powinny dać czas na ewakuację. 

Ochroniarz pewnie zrobił to, co robi się powszechnie w Polsce. Co roku, w każdym centrum handlowym jest wzbudzaych wiele fałszywych alarmów i są blokowane zanim zostanie ogłoszona ewakuacja. Teoretycznie alarm wzbudzony przyciskiem Ręcznego Ostrzegacza Pożarowego albo wzbudzony odpowiednio wysokim stężeniem dymu czy liczbą czujek nie daje się skasować, ale zawsze jest chwilka na  wciśnięcie przycisku na mikrofonie strażaka, który ma priorytet nad całą automatyką, po czym robi się reset centralki pożarowej lub blokuje aktywne czujki. To podstawowe umiejętności na monitoringu...

Przy niesprawnych czujkach, usterkach instalacji p.poż. całe obszary potrafią być permanentnie odłączone. Utrzymanie instalacji w sprawności kosztuje, a umówmy się, że to stało się w Rosji, czyli kraju tatarskich koczowników, gdzie życie jest tanie, a przepisy są po to, żeby je omijać.

Portret użytkownika Eva11

Również zareagowałam podobnie

Również zareagowałam podobnie kiedy doszłam do końcówki ...Ale nie dlatego ,że zwierząt jest mi bardziej szkoda...Bardzo współczuję rodzinom ofiar i nie wyobrażam sobie takiej tragedii...

Ale te biedactwa nie zamknęły się tam z własnej woli...psychole ludzie odcięli zwierzaki od drogi ucieczki ,aby inne psychole mogły sobie popatrzeć...

Zniewolili  i pozamykali je w klatkach ...Pozbawiając jakiejkolwiek szansy na ocalenie w razie takich tragicznych wydarzeń...

Ludzie tam łażą z własnej woli tylko te dzieciaki nieświadome mają od dziecka wpajany konsumpcjonizm....

Tych co tworzą klatki dla zwierząt sama bym pozamykala w klatce ,aby poczuli czym jest ta przyjemność ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika euklides

Przyczyną jest to, że wszyscy

Przyczyną jest to, że wszyscy chcą wszystko jak najtańsze. Ludzie idą do najtańszego sklepu, kupują najtańsze g..., a potem się dziwią, że ktoś nie wyprodukował im za złoty pińdzisiąt żarooodpornego placu zabaw zdobionego złotem. Jak idziesz z dzieckiem do takiego centrum, to jest twoja wina i nikogo innego.

Portret użytkownika Medium

Powywalać te wszystkie

Powywalać te wszystkie wielokondygnacyjne centra handlowe, nie pozwolić na przechowalnie dzieci w mniejszych. Fakt, jak się jest rodzicem nie należy odstawiać dziecka przy byle okazji pod cudzą opiekę.

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

Nic to nie da bo

Nic to nie da bo dotychczasowi opiekunowie dzieciaczków czyli dziadkowie, mają źle w głowie od nadmiaru tabletek, albo walą kupę pod siebie od alzheimera. Dawny model rodziny wielopokoleniowej przestaje funkcjonować na naszych oczach i jak widać po wpisach nikogo to zupełnie nie rusza. Idą nowi-ruski, prawdę piszą ci którzy twierdzą że dawna Rosja która w coś wierzyła i miała jakieś zasady się już kończy. Nowy ruski GMO ich zmiecie do lamusa historii. Dlatego twierdzę, że takie przechowalnie bachorów w świątyniach-NWO i drukarki kolorowej paszy-GMO to nieuchronna przyszłość dla bachorów na całym świecie. Co najwyżej każdy spiskuje czyja to jest wina... ale tak naprawdę to ma wyje... XD na wszystko co się rusza łącznie z kochanymi zwierzątkami. Nawet jeśli to była wina kiepskich materiałów budowlanych to i tak nikt z domu siłą nie wyganiał rodziców tych dzieci do tej świątyni-NWO na zakupy. Chcecie zmanimy? To omijajcie te potworne sklepy należące do zagranicznych koncernów. W niedziele jedźcie na wieś i pokażcie dzieciom jak wygląda krowa kotek i piesek.

Skomentuj