Tragiczny los księcia Arabii Saudyjskiej – śmierć podczas lotu F-15!

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi.pl

Saudyjski książe Talal bin Abdulaziz bin Bandar bin Abdulaziz Al Saud, wybitny członek saudyjskiej rodziny królewskiej, tragicznie zmarł w wieku 62 lat. Saudyjski dwór królewski potwierdził jego śmierć, ogłaszając, że modlitwy pogrzebowe odbędą się w meczecie Imama Turkiego bin Abdullaha w Rijadzie.

 

Życie księcia Talala było charakteryzowane przez jego wkład w Królewskie Siły Powietrzne Arabii Saudyjskiej jako podpułkownik oraz jego znaczącą rolę w saudyjskiej agencji wywiadowczej, GIP, gdzie służył jako asystent szefa wywiadu w latach 2004–2012.

 

Chociaż oświadczenie dworu królewskiego nie podało szczegółów dotyczących przyczyny śmierci księcia Talala, liczne raporty arabskich mediów, w tym renomowanego libańskiego serwisu informacyjnego Al Mashhad, wskazują, że książę zginął w katastrofie lotniczej. Uważa się, że śmiertelny wypadek miał miejsce podczas lotu szkoleniowego księcia Talala jako pilota myśliwca F-15 w Królewskich Siłach Powietrznych.

 

Urodzony w 1961 roku książę Talal bin Abdulaziz bin Bandar bin Abdulaziz Al Saud miał wybitną karierę wojskową. Jego służba jako podpułkownik w Królewskich Siłach Powietrznych Arabii Saudyjskiej oraz kadencja jako asystent szefa wywiadu w GIP ukazują życie poświęcone służbie dla kraju. Jego nagła śmierć wstrząsnęła narodem, pozostawiając pustkę w saudyjskiej rodzinie królewskiej oraz w sektorach wojskowych i wywiadowczych kraju.

 

Podczas gdy naród opłakuje stratę księcia Talala, jego dziedzictwo w sektorach wojskowych i wywiadowczych pozostaje. Jego poświęcenie dla kraju, widoczne w służbie w Królewskich Siłach Powietrznych Arabii Saudyjskiej i jako asystent szefa wywiadu w GIP, będzie nadal inspirować przyszłe pokolenia. Pomimo tragicznych okoliczności jego śmierci, życie księcia Talala i jego służba dla Arabii Saudyjskiej będą pamiętane i szanowane przez nadchodzące lata.

Ocena: 

2
Średnio: 2 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Skomentuj