Tragiczne skutki osuwiska w Arunachal Pradesh w Indiach

Kategorie: 

Źródło: twitter

W północno-wschodnich Indiach, w stanie Arunachal Pradesh, doszło do wielkiego osuwiska, które zostało wywołane przez ulewne deszcze. W jego wyniku zginęło przynajmniej 16 osób. Jedna osoba nadal pozostaje zaginiona.

 

Nieszczęście wydarzyło się dzisiaj rano czasu lokalnego w pobliżu wioski Famla. Jest to też dość popularna destynacja turystyczna znajdująca się w okolicy klasztoru w Tawang. Obszar ten jest też potencjalnie sporny, ponieważ roszczenia względem niego mają Chiny, uważające Tawang za cześć okupowanego Tybetu.

Ludzie, którzy zginęli dzisiaj w osuwisku to pracownicy budowlani zatrudnieni w jednej z firm budowlanych stawiających pięciogwiazdkowy hotel. Jego szczególnym atutem miało być to, że powstaje na wysokości ponad 3 tysięcy metrów.

Zdaniem lokalnych mediów to ulewy wyzwoliły osuwiska, które ostatecznie wystąpiły w kilku miejscach Tawang. Dzieje się to już od kilku dni, ale dotychczas prowadziło do nieprzejezdności kilku lokalnych dróg. Tym razem doszło do tragedii, której skutkiem jest śmierć kilkunastu osób.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Skomentuj