Tragiczne skutki licznych gradobić w Indiach. Grad zabił ponad 50 osób

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Ekstremalne zjawiska pogodowe w postaci potężnych gradobić, nawiedziły Indie gdzie spowodowały śmierć ponad 50 osób i to zaledwie w ciągu ostatnich dwóch dni. 

Po ciężkich gradobiciach, które 12 kwietnia 2018 nawiedziły stan Uttar Pradesh, śmierć poniosło w sumie 44 osoby, a ponad 100 zostało rannych. Poza ofiarami śmiertelnymi są jeszcze straty materialne w tym zwłaszcza w rolnictwie. Hinduscy rolnicy dotknięci tą nawałnicą, twierdzą, że ich uprawy zostały zupełnie zniszczone. 

Zaledwie dzień wcześniej, 11 kwietnia 2018 roku kolejne gradobicie, tym razem w stanie Radżastan, zabiło 17 osób, w większości dzieci. Ulewy i towarzyszące im gradobicia spowodowały też liczne powodzie. Całkowity bilans strat nie jest jeszcze znany i trwa jego szacowanie. W wielu miejscach nie przywrócono jeszcze normalnego funkcjonowania.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj