Tragiczne osuwisko w Ugandzie, mogło zginąć nawet 450 osób

Kategorie: 

Kadr z nagrania wideo

Cały czas trwa akcja ratunkowa w Ugandzie. Zsunęło się tam całe zbocze góry Elgon. Na liście zaginionych jest 450 osób i nikt prawie nie ma nadziei na odnalezienie kogoś żywego.

 

Władze Ugandy stawiają teraz priorytet na ewakuacje ludności z zagrożonych regionów. Jednak wiele osób odmawia opuszczenia swoich domostw. Dzieje się tak głównie z powodu żyzności gleby oraz małej ilości przypadków malarii.

Ostatnia podobna tragedia miała miejsce w Ugandzie w 2010 roku. Wtedy w błotnym osuwisku śmierć poniosło 350 osób z wschodniej Ugandy. Tym razem na listach czerwonego Krzyża znajduje się już 448 nazwisk i z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że większość poszukiwanych osób znajduje się pod grubą warstwą błota.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika Rage Against Ages

WDN, jakim Ty jesteś

WDN, jakim Ty jesteś burakiem. Ponad 400 osób zgineło w tym całe rodziny, dzieci, a Ty takie bzdury piszesz człowieku (o ile można cię tak nazwać)Pomyśl 3x zanim coś nabazgrasz.Rage

Skomentuj