Tragiczne informacje z Czech. W kopalni zginęło 12 Polaków

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

13 górników, w tym 12 Polaków i jeden obywatel Czech, zginęło podczas poważnej eksplozji w państwowej czeskiej kopalni węgla w Karwinie. Przyczyną tragedii było zapalenie się metanu. Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że niedziela będzie w naszym kraju dniem żałoby narodowej.

Do wybuchu metanu doszło około godziny 17 w czwartek w kopalni węgla kamiennego w mieście Karwina, leżącym nieopodal granicy polsko-czeskiej. Poza 13 ofiarami śmiertelnymi, kolejnych 10 górników zostało rannych. Według doniesień do eksplozji doszło około 800 metrów pod powierzchnią ziemi. 

 

Skala ofiar może jeszcze wzrosnąć, ponieważ jeden z polskich górników znajduje się w stanie krytycznym i lekarze nadal walczą o jego życie w szpitalu w Ostrawie.

 

Dyrektor wykonawczy kopalni, Bolesław Kowalczyk, oznajmił, że ratownicy byli zmuszeni przerwać poszukiwania ze względu na niebezpieczne warunki panujące w szybach. Jak informuje Reuters, incydent jest najtragiczniejszym wypadkiem w czeskiej kopalni od 1990 roku, gdy 30 górników zginęło w pożarze w innej kopalni niedaleko Karwiny.

 

Prezydent Andrzej Duda postanowił, że niedziela, 23 grudnia, będzie w Polsce dniem żałoby narodowej.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

Widzę, że mój wpis wywołał

Widzę, że mój wpis wywołał emocje wśród rozemocjonowanego medialnym przekazem tłumu. Brawo, o to właśnie chodzi sterującym wami politykom! Ba, płaczecie oglądając filmy, gdzie umierają wasi ulubieni bohaterowie. A jak traktujecie bliskich i rodziny? Ilu z was jest pokłóconych z bliskimi? Ilu ma w du...e sąsiada który właśnie umiera na raka. Nawet nie widzicie, że skaczecie jak wam zagrają. Wszystkim za was zajmuje się system. Codziennie umiera ponad 1000 Polaków, a każda śmierć to czyjaś osobista tragedia. Jeśli tego nie rozumiecie to tylko dlatego, że brak wam empatii i wyobraźni.

Portret użytkownika Alojzy

Deklu: każdy ma w dupie

Deklu: każdy ma w dupie przekaz medialny, każdy ma w dupie prezydenta i premiera i i ich pieprzenie. Nikt nie skacze jak mu zagrają - coś się stanie w twoim polu widzenia to się nad tym zastanawiasz (chociażby nad tym jak to się stało, że zginęli właściwie sami Polacy w Czeskiej kopalni). I nie ty będziesz decydował czy ktoś się ma przejąć czy nie. Kwa: euklidekiel wyznacznikiem moralności, wskaźnik wrażliwości ... jp.
" Codziennie umiera ponad 1000 Polaków, a każda śmierć to czyjaś osobista tragedia. " - i co ci z pierdzielenia takich banałów? Ktokolwiek mówi że tak albo nie?

Jesteś tak przesiąknięty banderowskim praniem mózgu w stylu kramkowym, że się prędzej skichasz, niż w każdym wydarzeniu przestaniewsz widzieć szansę do nawoływania do rozruchów w Polsce. Majdan w Polsce ci się marzy? - zapomnij.
A jeśli się mylę to rozwiejesz sporo wątpliwości pisząc zdanie, gdzie będzie jasne, że banderowcy to skończone s.syny.

Portret użytkownika Alojzy

Napisałeś, że banderowcy to

Napisałeś, że banderowcy to ssyny tak jak ja, a że ja nie jestem ani banderowcem ani ssynem - czyli napisałeś coś zupełnie odwrotnego niż miałeś napisać. Tak kiepsko z logiką, euklideklu? Zmień wreszcie nicka np. na sedes z minetu i nie zasłaniaj się skojarzeniem z  Euklidesem (nawet jeżeli z małej litery).

Portret użytkownika gonzoid

To, że ukrainiec euklides (co

To, że ukrainiec euklides (co za profanacja prawdziwego Euklidesa) twierdzi, że banderowcy to skończone s.syny (choć nie napiał pełnym tekstem) nic nie znaczy. Gadać po próżnicy każdy potrafi, a celem jego jest osiągnięcie zaufania ze strony Polaków, aby móc bez podejrzeń siać swoją propagandę. Wilk przebrany za owcę nie staje się owcą ukraińcu. Żadnych wątpliwości nie rozwiałeś.

Portret użytkownika Alojzy

Nawet tak nie twierdzi, bo

Nawet tak nie twierdzi, bo farmalnie patrząc to napisał coś odwrotnego Smile
Dlatego co jakiś czas warto przypomninać kim są różne banderowskie pały udające Polaków. Szczególnie te które nagle tęsknią za anarchią w Polsce marzy im się obalanie rządów - bo jeszcze ktoś się nabierze.

Portret użytkownika Kangur

еuklidеs  - mógłbyś

еuklidеs  - mógłbyś przynajmniej uszanować tę tragedię i zamknąć japę.

Ciekawe, czy byłbyś na tyle odważny, żeby to powiedzieć w obecności rodzin tych górników...podejrzewam, że tak by ci napluli w "twarz", że pół roku by opuchlizna schodziła.

Portret użytkownika Roni Tornado

Dokładnie tak kochany !

Dokładnie tak kochany ! Smile Ludzkość nadal jest przesiąknięta hipokryzją. Nie potrafią współpracować, brakuje zrozumienia, empatii, rozsądku.

Żałoba narodowa to powinna być codziennie bo ludzie za pracą muszą wyjeżdżać za granicę, bo bezdomni zamarzają na ulicach, bo w szkołach nadal istnieje pastwienie się nad spokojnymi dziećmi, bo rząd coraz to gnębi społeczeństwo, bo prawo jest dla wybranych, itd.

Portret użytkownika Kangur

Dzięki temu wiadomo już, kto

Dzięki temu wiadomo już, kto tu nabija plusy, nie wierzę, że znalazło się 14 równie nienormalnych osób.

Bardzo ci współczuje euklides, z powodu tak niskiej samooceny, że aż musisz się dowartościowywać plusami.

Portret użytkownika prawdomówny

Idiotyzmy piszesz arogancki

Idiotyzmy piszesz arogancki ignorancie!!!

Co innego śmierć naturalna, lub w przypadku nieszczęśliwego wypadku, a co innego śmierć po ziemią!!!

Ostatnio cała Polska zaangażowała się w ogólnonarodowy hejt na górników, a tak naprawdę cała polska gospodarka stanęła na nogi po II wojnie dzięki górnictwie, hutnictwie i stoczniom.

Każda działająca kopalnia odproweadza ponad 130 różnych podatków, akcyz i innych kretyńskich opłat od każdej wydobytej tony. Każda kopalnia jest rentowna, ale zabijana jest przez nasz system finansowy. Zabiera się jej więcej niż się do niej dopłaca, ale głupi polak potrafi tylko narzekać, że nie będzie dopłacał do kopalni. Co za bzdura!!!

Dopłacać do 500+ możemy, dopłacać do państwa poprzez kradzież (OFE) też dobrze, ale gdy opodatkwuje się jakąś gałąź przemysłu w taki sposób aby ją zrównać z ziemią, a potem pięknie z mównicy wołać że cudowne i dobroduszne państwo dopłaca do tejże gałęzi to już jest fajnie.

Praca na kopalni to najgorsza z możliwych prac na ziemi. Nie wiem czy byłeś kiedyś w kopalni, 900 metrów pod ziemią podczas nornalnego dnia pracy górników, ale jeśli piszesz takie idiotyzmy to doniemam że nie masz zielonego pojęcia jaka to jest praca i jaka rzeczywistość wiąże się z jej wykonywaniem!!!

A uprzedzając zapewne twoją odpowiedź że pracę można zmienić i że trzeba było się uczyć to nie trzeba by było pracować na kopalni, to odpowiem Ci że zdecydowana większość obecnych górników to ludzie wykształceni (niejednokrotnie lepiej niż ty), po szkołach i uczelniach kształcących na adekwatnym kierunku.

Ostatnia sprawa, gdyby nie górnictwo, to teraz siedział byś przy świeczce a swoje męskie latte z sojowym mleczkiem zalewał byś wodą z ogniska lub w najlepszym wypadku z kuchenki gazowej odpalanej zapałką!!!

Portret użytkownika Endymion

-1* to ode mnie

-1* to ode mnie Smile

Zgoda z większością Twojej wypowiedzi. Niestety wyolbrzymiasz trud i ryzyko pracy górnika. To nie XIXw. gdy fedrowano ręcznie kilofami. Górnik odbija kartę pracy na bramie, zjazd na dół, dojście do ściany to wszystko czas za który ma płacone. Z 8h pracy realnie przepracowuje góra 5h. Co do niebezpieczeństwa, to statystyki pokazują, że zawodowy kierowca jest dużo częściej ofiarą wypadku w pracy, a nie ma tych przywilejów co święte krowy-górnicy. 

Wypadek w kopalni jest medialnie nagłaśniany, tak jak katastrofa samolotu. Ludzie na budowie, czy na drodze giną częściej i w większych ilościach.

Widząć ilość "+" pod Twoim wpisem, już wiem dla czego w Polsce jest jak jest.. macie problem z logiczną analizą rzeczywistości :((((((((

"Twoja siła zaczyna się tam gdzie kończy strach"

Strony

Skomentuj