Tragiczne informacje z Czech. W kopalni zginęło 12 Polaków

Kategorie: 

Źródło: Pixabay

13 górników, w tym 12 Polaków i jeden obywatel Czech, zginęło podczas poważnej eksplozji w państwowej czeskiej kopalni węgla w Karwinie. Przyczyną tragedii było zapalenie się metanu. Prezydent Andrzej Duda ogłosił, że niedziela będzie w naszym kraju dniem żałoby narodowej.

Do wybuchu metanu doszło około godziny 17 w czwartek w kopalni węgla kamiennego w mieście Karwina, leżącym nieopodal granicy polsko-czeskiej. Poza 13 ofiarami śmiertelnymi, kolejnych 10 górników zostało rannych. Według doniesień do eksplozji doszło około 800 metrów pod powierzchnią ziemi. 

 

Skala ofiar może jeszcze wzrosnąć, ponieważ jeden z polskich górników znajduje się w stanie krytycznym i lekarze nadal walczą o jego życie w szpitalu w Ostrawie.

 

Dyrektor wykonawczy kopalni, Bolesław Kowalczyk, oznajmił, że ratownicy byli zmuszeni przerwać poszukiwania ze względu na niebezpieczne warunki panujące w szybach. Jak informuje Reuters, incydent jest najtragiczniejszym wypadkiem w czeskiej kopalni od 1990 roku, gdy 30 górników zginęło w pożarze w innej kopalni niedaleko Karwiny.

 

Prezydent Andrzej Duda postanowił, że niedziela, 23 grudnia, będzie w Polsce dniem żałoby narodowej.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: ZychMan
Portret użytkownika ZychMan

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl od ponad 2 lat. Specjalista z zakresu Internetu i tematyki naukowej. Nie stroni również od bieżących tematów politycznych.


Komentarze

Portret użytkownika еuklidеs

Widzę, że mój wpis wywołał

Widzę, że mój wpis wywołał emocje wśród rozemocjonowanego medialnym przekazem tłumu. Brawo, o to właśnie chodzi sterującym wami politykom! Ba, płaczecie oglądając filmy, gdzie umierają wasi ulubieni bohaterowie. A jak traktujecie bliskich i rodziny? Ilu z was jest pokłóconych z bliskimi? Ilu ma w du...e sąsiada który właśnie umiera na raka. Nawet nie widzicie, że skaczecie jak wam zagrają. Wszystkim za was zajmuje się system. Codziennie umiera ponad 1000 Polaków, a każda śmierć to czyjaś osobista tragedia. Jeśli tego nie rozumiecie to tylko dlatego, że brak wam empatii i wyobraźni.

Portret użytkownika Alojzy

Deklu: każdy ma w dupie

Deklu: każdy ma w dupie przekaz medialny, każdy ma w dupie prezydenta i premiera i i ich pieprzenie. Nikt nie skacze jak mu zagrają - coś się stanie w twoim polu widzenia to się nad tym zastanawiasz (chociażby nad tym jak to się stało, że zginęli właściwie sami Polacy w Czeskiej kopalni). I nie ty będziesz decydował czy ktoś się ma przejąć czy nie. Kwa: euklidekiel wyznacznikiem moralności, wskaźnik wrażliwości ... jp.
" Codziennie umiera ponad 1000 Polaków, a każda śmierć to czyjaś osobista tragedia. " - i co ci z pierdzielenia takich banałów? Ktokolwiek mówi że tak albo nie?

Jesteś tak przesiąknięty banderowskim praniem mózgu w stylu kramkowym, że się prędzej skichasz, niż w każdym wydarzeniu przestaniewsz widzieć szansę do nawoływania do rozruchów w Polsce. Majdan w Polsce ci się marzy? - zapomnij.
A jeśli się mylę to rozwiejesz sporo wątpliwości pisząc zdanie, gdzie będzie jasne, że banderowcy to skończone s.syny.

Portret użytkownika Alojzy

Napisałeś, że banderowcy to

Napisałeś, że banderowcy to ssyny tak jak ja, a że ja nie jestem ani banderowcem ani ssynem - czyli napisałeś coś zupełnie odwrotnego niż miałeś napisać. Tak kiepsko z logiką, euklideklu? Zmień wreszcie nicka np. na sedes z minetu i nie zasłaniaj się skojarzeniem z  Euklidesem (nawet jeżeli z małej litery).

Portret użytkownika gonzoid

To, że ukrainiec euklides (co

To, że ukrainiec euklides (co za profanacja prawdziwego Euklidesa) twierdzi, że banderowcy to skończone s.syny (choć nie napiał pełnym tekstem) nic nie znaczy. Gadać po próżnicy każdy potrafi, a celem jego jest osiągnięcie zaufania ze strony Polaków, aby móc bez podejrzeń siać swoją propagandę. Wilk przebrany za owcę nie staje się owcą ukraińcu. Żadnych wątpliwości nie rozwiałeś.

Portret użytkownika Alojzy

Nawet tak nie twierdzi, bo

Nawet tak nie twierdzi, bo farmalnie patrząc to napisał coś odwrotnego Smile
Dlatego co jakiś czas warto przypomninać kim są różne banderowskie pały udające Polaków. Szczególnie te które nagle tęsknią za anarchią w Polsce marzy im się obalanie rządów - bo jeszcze ktoś się nabierze.

Portret użytkownika Kangur

еuklidеs  - mógłbyś

еuklidеs  - mógłbyś przynajmniej uszanować tę tragedię i zamknąć japę.

Ciekawe, czy byłbyś na tyle odważny, żeby to powiedzieć w obecności rodzin tych górników...podejrzewam, że tak by ci napluli w "twarz", że pół roku by opuchlizna schodziła.

Portret użytkownika Roni Tornado

Dokładnie tak kochany !

Dokładnie tak kochany ! Smile Ludzkość nadal jest przesiąknięta hipokryzją. Nie potrafią współpracować, brakuje zrozumienia, empatii, rozsądku.

Żałoba narodowa to powinna być codziennie bo ludzie za pracą muszą wyjeżdżać za granicę, bo bezdomni zamarzają na ulicach, bo w szkołach nadal istnieje pastwienie się nad spokojnymi dziećmi, bo rząd coraz to gnębi społeczeństwo, bo prawo jest dla wybranych, itd.

Strony

Skomentuj