Tragiczna burza z piorunami w Indiach - 12 ofiar, w tym 3 dzieci

Kategorie: 

Źródło: zmianynaziemi

W czwartek w Malda i Murshidabad w indyjskim stanie Bengalii Zachodnia, pioruny zabiły 12 osób, w tym 3 kobiety i 3 niepełnoletnich. Dodatkowo 5 osób zostało rannych w wyniku uderzenia piorunów podczas burzy. Tragiczny bilans to 11 ofiar śmiertelnych w Malda. Służby zarządzania kryzysowego zostały skierowane do akcji ratunkowej, by nieść pomoc rannym.

 

 

W Malda kilka ofiar śmiertelnych to osoby, które zbierały owoce, gdy uderzył w nie piorun. Inni zginęli, przebywając na polu, na drodze, lub znajdując się na zewnątrz swoich domów. Wśród rannych jest kobieta z plemienia Budhia oraz uczeń . W Murshidabad zginęła jedna osoba, a 3 zostały ranne, gdy pasły bydło.

 

W 2024 roku miało miejsce kilka poważnych incydentów związanych z uderzeniami piorunów. W stanie Uttar Pradesh w Indiach pięć osób zginęło w różnych częściach stanu, takich jak Lakhimpur Kheri, Hardoi, Sitapur i Shahjahanpur. Wydarzenia te miały miejsce podczas burzy z gradem, która nawiedziła region, powodując znaczne szkody i straty w ludziach.

 

Podobny tragiczny incydent miał miejsce w Sonbhadra, również w stanie Uttar Pradesh. W piątek 10 maja 2024 roku intensywna burza z deszczem i gradem spowodowała śmierć pięciu osób. Uderzenia piorunów miały miejsce w różnych lokalizacjach, co dodatkowo utrudniło akcje ratunkowe i pomoc poszkodowanym.

 

Te wydarzenia podkreślają niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą ekstremalna pogoda, szczególnie w regionach często dotykanych przez burze. Władze lokalne często apelują o ostrożność i wdrażają środki zaradcze, aby minimalizować ryzyko i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom podczas takich ekstremalnych zjawisk pogodowych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika r.abin

A jak wygląda statystyka (np

A jak wygląda statystyka (np z ostatnich 30 lat)? Może tego rodzaju burze - są normalnością, a większa ilość ofiar wynika - z większego zaludnienia. Kiedyś mieliśmy "okropną powódź we Wrocławiu" bo władze zgodziły się na postawienie osiedla - na terenie zalewowym. 

Skomentuj