Tragedia we wschodniej Libii - w wyniku powodzi zginęło ponad dwa tysiące osób

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

Libię ogarnęła prawdziwa katastrofa. Poważna powódź spowodowana cyklonem Daniel nawiedziła wschodnią część kraju, zabijając ponad dwa tysiące osób. Kilka tysięcy kolejnych uważa się za zaginione. To straszna tragedia wymagająca natychmiastowej interwencji i pomocy.

 

 

Szef powołanego przez parlament rządu Osama Hamad powiedział, że liczba ofiar przekroczyła wszelkie oczekiwania. Zauważył też, że w położonym na pierwszej linii frontu mieście Derna liczba ofiar śmiertelnych przekracza dwa tysiące osób. Kilka tysięcy mieszkańców uważa się za zaginionych, a ich los pozostaje nieznany.

 

Sytuacja we wschodniej Libii stale się pogarsza. Miasta Sousse i Derna zostały uznane za strefy klęski żywiołowej. Oddział Czerwonego Półksiężyca w Bengazi zgłosił śmierć ponad 150 osób. To dopiero początek, a liczba ofiar może nadal rosnąć.

 

Powodzie spowodowały poważne konsekwencje dla ludności. Ulewne deszcze spowodowały powodzie i zniszczenia w wielu miastach i miasteczkach we wschodniej Libii, w tym w Al-Bayda i Derna. Lotniska i porty morskie zostały zamknięte z powodu niekorzystnych warunków pogodowych.

 

Ta tragedia przypomina nam, jak bezbronni jesteśmy w obliczu klęsk żywiołowych. Powodzie spowodowane ekstremalnymi warunkami pogodowymi stają się coraz częstsze na całym świecie. Zmiany klimatyczne i globalne ocieplenie odgrywają rolę w nasilaniu takich zjawisk.

 

Libia wielokrotnie borykała się z powodziami i innymi klęskami żywiołowymi. W 2018 r. kraj nawiedziły także powodzie, w wyniku których zginęło wiele osób, a infrastruktura uległa zniszczeniu. Wskazuje to na konieczność podjęcia działań zapobiegających podobnym katastrofom w przyszłości.

 

Badania naukowe potwierdzają, że zmiany klimatyczne powodują nasilenie ekstremalnych zjawisk pogodowych, takich jak powodzie. Naukowcy ostrzegają, że bez natychmiastowych działań mających na celu ograniczenie emisji gazów cieplarnianych i przystosowanie się do zmian klimatycznych tego typu klęski żywiołowe będą zdarzać się coraz częściej i będą miały jeszcze poważniejsze konsekwencje.

 

Społeczność międzynarodowa musi połączyć siły i zapewnić Libii pomoc w tym trudnym momencie. Pilnie potrzebna jest pomoc humanitarna, pomoc medyczna i środki na odbudowę kraju. Libijczycy potrzebują wsparcia i solidarności ze strony społeczności międzynarodowej.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika wiktor wektor

Ludzkość to niestety bardzo

Ludzkość to niestety bardzo arogancji i głupi gatunek, który nie tylko panoszy się wszędzie bezkarnie niszcząc przyrodę, która życie na tej planecie podtrzymuje we względnej równowadze ale i ignoruje (ta ludzkość) głosy nielicznych mądrych przestrzegających przed tą "niefrasobliwością"..  Człek mądry od głupiego różni się tylko w jednej kwestii.. poziomie świadomości (przebaczcie im albowiem nie wiedzą oni co czynią.. ) Mądry ma świadomość zależności, wpływu i konsekwencji a także przyczyn pewnych działań i ich powodów, ale głupiec tej świadomości nie ma. Wielkim nieszczęściem ludzkości jest fakt, że owych głupców jest niepomiernie więcej.. są jak chwasty zagłuszające kwiaty i inne pożyteczne rośliny.

W moim rewirze dawno, dawno temu (ok. 40 lat) - władze postanowiły o melioracji okolicznych pól (jako dziecko obserwowałem te działania) ze względu na podmokłość terenu. Wtedy i lata później wszystko było (jeszcze) w porządku, wody nie brakowało (bo była jeszcze w glebie) w rowach odpływowych płynęła czysta i świerza woda w których kwitło życie fauny i flory.. łowiłem ryby. Dziś w tych samych rowach nie ma już wody a na dnie stoi tylko cuchnąca breja.. zaś na polach susza.. pył unosi się z wiatrem i za traktorem.. Nikt nie pomyślał o "inteligentnej" melioracji, która odprowadzałaby tylko NADMIAR wody a nie wszystko. 

To proste rozwiązanie: wystarczy przewód melioracyjny zakończyć studzienką z odpływem w jej górnym poziomie, co pozwala odprowadzić nadmiar wody, pozostawiając ją w głębszych jej warstwach.

Portret użytkownika Vastu

Jakie ocieplenie klimatu-

Jakie ocieplenie klimatu- zmiana klimatu. Spójrzcie jak te globalistyczne bestie próbują nas zastraszyć. Ich czas mija, broń pogodowa też straci swą moc. Matka Ziemia działając precyzyjnie pomoże uporać się z nimi.. Tak czy inaczej warto zawsze być połączonym z Absolutem, z tym  który jest Żŕódłem wiecznej miłości, a my jesteśmy jego cząstkami.

Portret użytkownika Endymion

W hameryce już mówią, że

W hameryce już mówią, że najbardziej narażeni na nową wersję srowida są szczepany. Ponadto ponoć na październik planują odpalenie 3-4 silnych inpulsów z sieci 5G, co by tłuaczyło dlaczego szczepany są najbardziej zagrożeni.

Będzie kładł się trup gęsto, a media nie będą informować, że uimerają szczepany.

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika syriues

Pewnie polegnie dużo osób,

Pewnie polegnie dużo osób, nie chcą  by ludzie doczekali dnia w którym pojawi sie na niebie coś co otworzy im oczy.Pomysla sobie wtedy,na huj ja robilem i glosowalem na nich po co sie dalem zniewolic dla mamony,skoro najważniejsza jest duchowosc. Gowno z tych pieniędzy, gonitwy blazenady, zdrad i pych skoro gownem tylko to wszystko jest i w oczach Boga zdradzieckie.nawet ten zasrany smartfon to zawracanie ducha ze ścieżki prawdziwego życia 

Skomentuj