Tragedia w Kenii – fala wody z pękniętej tamy doprowadziła do ogromnych zniszczeń, jest wiele ofiar

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Kenia od dłuższego czasu zmaga się z intensywnymi opadami deszczu, które spowodowały wielkie powodzie, a minionej nocy doszło do pęknięcia jednej z tam. Wielka fala wody zniszczyła setki domów, służby wciąż poszukują ofiar.

 

Tama w mieście Solai – około 190 km na północny zachód od stolicy Nairobi, została uszkodzona przez nadmiar wody. Świadkowie mówią o głośnym huku, który przypominał eksplozję. Woda zalała wiele prywatnych pól uprawnych i domów. Kenijski Czerwony Krzyż powiadomił, że dotychczas udało się uratować 40 osób i zabrano je do szpitala. Jednak ratownicy wydobyli także co najmniej 31 ciał.

Liczba ofiar śmiertelnych prawdopodobnie wzrośnie. Tymczasem setki ludzi pozostaje bez dachu nad głową. Służby mówią o ogromnych zniszczeniach. Szczegóły zostaną podane, gdy uda się oszacować straty.

 

Kenia od marca zmaga się z potężnymi ulewami. Powodzie spowodowały śmierć 152 osób, a ponad 200 tysięcy zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Sytuacja może ulec znacznemu pogorszeniu, gdyż jeden z lokalnych farmerów jest właścicielem trzech tam. Jedna z nich właśnie pękła, a władze są zaniepokojone stanem pozostałych dwóch, które są przepełnione wodą.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Kenia jest w rękach Chin, jak

Kenia jest w rękach Chin, jak zała prawie Afryka, niech im pomagają Chińcyki ! A tak przy okazji, zauważyliście ogromnąilość minusów przy wypowiedziach bardzo dobrych, logicznych i prawicowo chrześcijańskich ?! łatwo odgadnąć kto je stawia Smile otóż na stronę ZnZ wchodzi bardzo dużo lewaków i innych odszczepieńsców nowoczesności filantropa, widzać to po głosowaniu na partie polityczne ! prawie 1000 głosóww oddali lewacy ! Smile

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj