Tragedia w Genui. Zawalił się wiadukt na autostradzie, zginęło ponad 35 osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter

We wtorek w godzinach południowych, we włoskiej Genui zawalił się fragment wiaduktu. Ekipy strażackie natychmiast wyruszyły na miejsce, aby pomóc ludziom, którzy utknęli pod gruzami. Według najnowszych szacunków, zginęło 35 osób. Jest również wielu rannych i zaginionych.

 

Wielki fragment mostu, który jest częścią autostrady A10, spadł między innymi na domy mieszkalne. Ratownicy przeszukują gruzowiska i wydobyli już pierwszych rannych. Jednak przed nimi jeszcze sporo pracy – kilkadziesiąt ton betonu spadło na domy, samochody i ludzi, natomiast w momencie katastrofy, na wiadukcie znajdowało się ponad 30 pojazdów.

W chwili obecnej nie wiadomo, co mogło być przyczyną tragedii. Wskazuje się na burze i ulewy, możliwy zły stan techniczny mostu oraz błędy konstrukcyjne. Z kolei świadkowie twierdzą, że w wiadukt trafił piorun.

Most zawalił się w godzinach szczytu, dlatego liczba ofiar śmiertelnych może być znacznie większa. Sporym wyzwaniem będzie szybkie dotarcie do ludzi, którzy utknęli pod gruzami mostu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Prawdziwa przyczyna

Prawdziwa przyczyna KATASTROFY

KULCZYKOWO-ŁAPÓWKARSKI SYSTEM ZARZĄDZANIA MIENIEM UKRADZIONYM NARODOWI

czyli sprywatyzowanym przez różnego rodzaju RZĄDOWO-POSELSKO-URZĘDNICZE KLIKI "biznesowe"

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=23652&Itemid=47

innymi słowy CHCIWOŚĆ ZARZĄDCY i SANIE KASY Z INWESTYCJI z OLEWANIEM NIEZBĘDNYCH REMONTÓW i krycie tego stanu poprzez chciwe kasy urzędasy z nadzoru (też budowlanego)

jak w polin, zarządzanym przez "brytyjski" kapitał kondominium jałtańskim,
czyli mateczniku BAND PORYWAJĄCYCH z ulicy DZIECI NA MACĘ czy NASTOLATKI NA NARZĄDY
czym się już ze 10 lat temu w wywiadzie chwalił jakiś żydowski rekieter, weteran wojny afgańskiej

Tu też wszyscy ODPOWIEDZIALNI ZA TO poza rodzinami ofiar RŻNĄ GŁUPA iż NIE MA TAKIEGO PROBLEMU i tylko jak grzyby po deszczu powstają kolejne lotniska do TRANSPORTU BRANEK do burdeli w semitylandiach..
SEKSUALNYCH NIEWOLNIC dla BIBLIJNEJ RASY HITLEROWCÓW....
okupantów planety i BURZYCIELI RAJU.. tzw UPADŁYCH....

Portret użytkownika euklides

Jak coś jest państwowe to już

Jak coś jest państwowe to już jest ukradzione narodowi, bo poza wąską grupą, której narodowość jest wątpliwa, nikt z Polaków z państwa nie czerpie korzyści. Wręcz przeciwnie, przeciętny Polak musi łożyć na państwo - albo swoją niewolniczą pracą (np. lekarze, nauczyciele, listonosze) albo płacąc haracze w postaci podatków. Państwo nie umie zbudować drogi ani mostu. Państwo nie ma ani jednego pracownika, który by coś potrafił i któremu ktoś chciałby zapłacić za wykonaną pracę.  Państwo potrafi tylko kraść i zmuszać. Dlatego nie należy mieszać narodu z państwem, czyli organizacją okupującą naród.

Portret użytkownika Max 1983

W sumie tak blisko Watykanu i

W sumie tak blisko Watykanu i co??Nie pomógł żaden Bóg ,ojciec syn .....albo jakiś święty przynajmniej??No i to jeszcze dzień przed świętem Maryjnym??A powodem pewnie jak zwykle we Włoszech była korupcja, wiadukt był badany i ponownie zatwierdzany do użytku w 2016 roku.....już szukają winnych urzedników.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Portret użytkownika zdzichu

W Watykanie znowu bawiono sie

W Watykanie znowu bawiono sie generatorem, tzn Franek ma naciski by odpalic generator plazmy, ale nie ma kodow dostepu, wiec wstukuja na hybil- trafil, no i wlasnie trafili w most wiazka energii.
Tak to jest jak sie bawi w pana boga. Kiedys taki generator nazywano Arka Przymierza i ciskano gromy gdzie popadnie jak sie Jezusowi spodobalo, zeby siac haos.
Arka to takie urzadzenie do ktorego wkladalo sie krysztalowa matryce i przepuszczalo przez nia wiazke swiatla, Wychodzily takie obrazy, ze pala mala. Ot i to jest prawdziwy Bog. Swiatlo przechodzace przez matryce i mamy kolorowe obrazy zycia do tego ruchome, taki kinematograf.
Wszystko dzialalo do czasu jak sie Jezusowi-Mardukowi-Jehovie-Lucyferowi nie zachcialo grzebac przy generatorze. Podpieli swoje swiatlo i puscili obrazy...... Co widac za oknem...... prosze wycieczki. Lepiej nie patrzec za dlugo, bo mozna dostac torsjii
Tyle od zdzicha na koniec........

Portret użytkownika zdzichu

Trudno jednoglosnie

Trudno jednoglosnie stwierdzic czy:
Bylo to celowe?
Przypadkowe?
Naturalne?

Jedno jest pewne ten swiat sie wali na naszych oczach. Cytujac Incepcje- labirynt sie zawala. Pytanie komu uda sie uciec przed swoim koncem.......

Portret użytkownika 3plabc

Sugeruję wziąść tą katastrofę

Sugeruję wziąść tą katastrofę jako zły omen obrazujący całą sytuacje Włoch- jednej z największych europejskich gospodarek. We Włoszech jest multum obiektów infrastukturalnych, oraz budynków użyteczności publicznej (np.: sąd w Bari przeniesiony do "namiotu") w katastrofalnym stanie jak zawalony most. Jeśli kraj tej wielkości nie modernizuje i nie naprawia tak ważnych obiektów znaczy tylko tyle, że nie ma pieniędzy. Włochy mają olbżymie zadłużenie, bezrobocie, problemy z migrantami, korupcją... i są jednym z filarów strefy Euro... walącym się jak ten most. Kłopoty Grecji żyjącej z turystów, oliwek i fety to pryszcz przy kłopotach Włoch... które mogą pogrzebać strefę euro... jak gruzy wiaduktu pogrzebały ofiary katastrofy. Taka mała dygresja. Acute

Portret użytkownika artek

Pomijając samą tragedię, to

Pomijając samą tragedię, to tak sobie pomyślałem: czy winą za zły stan infrastruktury nie jest pompowanie pieniędzy w biedne południe? Podobnie jest w innych zachodnich krajach, gdzie są rozbudowane systemy opieki socjalnej czy problem z utrzymywaniem sprowadzonych uchodźców.
 

Skomentuj