Trąba powietrzna przeszła przez Chorzów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Trąba powietrzna to niecodzienny widok w jakimkolwiek mieście. Jednak do takiego zjawiska doszło wczoraj w Chorzowie na Śląsku. Wielka nawałnica sprowadziła nie tylko obfite opady, ale też tornado, która spustoszyło wszystko, co znalazło się na jej drodze.

 

Skutkiem ekstremalnych zjawisk pogodowych były liczne podtopienia i połamane drzewa. Uszkodzone zostało kilka dachów. Pojawiły się też nagrania wideo pokazujące jak podczas nawałnicy w pewnym momencie tworzy się wir, który przeistoczył się w groźną trąbę powietrzną.

To właśnie ten wir powietrza, poruszającego się z prędkością ponad 100 km/h wyrządził najwięcej szkód. Na szczęście poza uszkodzeniami samochodów i infrastruktury, nie doszło do żadnych tragicznych wypadków z uczestnictwem ludzi. Świadkowie byli jednak i tak wstrząśnięci widząc w swoim mieście tak ekstremalne zjawisko.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Niestety do takich

Niestety do takich ekstremalnych zjawisk trzeba sie przyzwyczaic i brac je za normalke do momentu kiedy nie uspokoi sie ten caly haos. Kiedy to nastapi? Najpierw musi byc wdrozony w zycie zestaw nowych praw, ktore zapewnia Polsce nienaruszalnosc terytorialna i sprawiedliwosc wobec prawa, nastepnie skonczyc sie musi globalna wojna, ktora juz trwa od momentu nieudanego puczu w Turcji. Nastepnie w Polsce musza powstac nowe technologie pozwalajace na regulowanie pogody bez skutkow ubocznych. To wszystko potrwa jakies 27 lat. W miedzy czasie takie tornadka beda normalnoscia w Polsce a ekstremalna pogoda bedzie wtedy kiedy padac bedzie grad wielkosci pilek od tenisa. To i tak w stosunku do tego co bedzie dzialo sie na swiecie to maly pikus. Ziemia utonie w calkowitym haosie. Poczatki juz widzimy. Jednak to co jest teraz to naprawde przedsmak tego co musi nastapic i z czego odwrotu juz nie ma. 

Moje posty mają charakter karykaturalny i artystyczny. 

Portret użytkownika tubylec

Pogoda od zawsze regulowana

Pogoda od zawsze regulowana jest przez siły natury i nie człowiekowi z jego technologią się w to wtrącać. Trąby powietrzne i inne zjawiska pogodowe są potrzebne, były tu od zawsze i służą naturze .. niestety człowiekowi któremu grad poobijał autko za które jeszcze nie spłacił kredytu trudno jest to zrozumieć bo trzęsie się z emocji i nie pojmuje że jego autko jest po prostu nienaturalne, podobnie jak jego kredyt i ubezpieczenie, więc będzie głosować za regulacją pogody za pomocą technologii.

A ja powiadam że natura niedługo tak rozpieprzy wasze technologie, infrastruktury i wszystkie iluzje że będziecie się ze strachu kitrać w gruzach jak karaluchy. Pozbawieni tojtoja, papieru toaletowego i latarki z palcem do dupy będzie wam ciężko trafić a co dopiero regulować technologią pogodę.

Skomentuj