Toyota stworzyła małe roboty, które mają wywoływać instynkt macierzyński

Kategorie: 

Źródło: Toyota

Toyota Motor Corp w poniedziałek przedstawiła robota mieszczącego się w dłoni. Nazwany Kirobo Mini, został zaprojektowany jako syntetyczny, niemowlęcy towarzysz dla Japonek, gdzie gwałtowny spadek urodzeń sprawił, że wiele kobiet jest bezdzietna.

 

Toyota zamierza sprzedawać Kirobo Mini w cenie 392 dolarów, urządzenie mruga i mówi podobnym do dziecka, wysokim głosem. Robociki będą dostępne w przyszłym roku i dołączą do rosnącej listy "robotów-towarzyszy".

 

W Japonii panuje kryzys demograficzny, według statystyk rządowych jedna na 10 kobiet nigdy nie wyszła za mąż, a urodzenia poza małżeństwem są w Japonii znacznie gorzej widziane niż w krajach zachodnich. Pojawiły się opinie, że mini roboty mają symulować dziecięcego pasażera i w ten sposób wywoływać instynkt macierzyński u japońskich kobiet.

Japonia jest już czołowym użytkownikiem robotów przemysłowych, 314 maszyn na 100 tysięcy pracowników, według Międzynarodowej Federacji Robotyki. Obecnie roboty pojawiają się także poza halami fabrycznymi, m. in. w domach, biurach, sklepach i szpitalach, a coraz częściej także jako symulatory interakcji międzyludzkich.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: Scarlet
Portret użytkownika Scarlet

Komentarze

Portret użytkownika Jasken

Mam teorie - w japonii ludzie

Mam teorie - w japonii ludzie moze juz sa tak zaawansowani ze osiagneli taki stopien zaawansowania  ze zaczynaja zanikac instynkty (tak tylko mysle) bo to jest 1 z najnowoczesniejszych krajow... i moze lepiej byloby zaczac jakos sztucznie tych ludzi "robic" ;p

Skomentuj