Toshiba opracowała robota, który posługuje się językiem migowym

Kategorie: 

Źródło: Toshiba
Japonia jest światowym liderem w dziedzinie robotyzacji i nieraz zostało to udowodnione. Całkiem niedawno mieliśmy okazję poznać inteligentnego humanoida Pepper, którego będzie można zakupić w tym kraju już za kilka miesięcy. Kolejnym wynalazkiem jest robot posługujący się japońskim językiem migowym.

 

Maszyna została opracowana przez znaną firmę Toshiba przy współpracy z Uniwersytetem w Osace i instytutami technologicznymi w Shibaura i w Shonan. Tak jak w przypadku Pepper, zaprezentowany humanoid będzie pełnił rolę pomocniczą dla osób starszych oraz będzie dotrzymywał towarzystwa np. w domu spokojnej starości czy w ośrodku opieki zdrowotnej.

 

Robot potrafi posługiwać się japońskim językiem migowym i dość płynnie porusza rękami. Twórcom zależało, aby humanoid swoim wyglądem i zachowaniem przypominał człowieka na ile jest to możliwe. Niestety w niektórych sytuacjach łatwo zauważyć iż mamy do czynienia tylko z robotem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj