Tornada sieją spustoszenie w Stanach Zjednoczonych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Bardzo silne tornada pojawiły się wczoraj w stanie Missouri. Żywioł zdołał uszkodzić aż 80% budynków w miejscowości Orrick.

 

 

Trąba powietrzna niszczyła zabudowania. Kilkanaście domów zostało zupełnie zniszczone. Huraganowy wiatr wyrywał drzewa z korzeniami i rozrzucał samochody niczym resoraki.

Oczywiście zerwana jest większość z sieci trakcyjnych w okolicy. Władze twierdzą, że nie ma na szczęście ani rannych, ani zabitych. Orrick znajduje się około 50 km od Kansas City, czyli znajduje się w obrębie amerykańskiej alei tornad.

W kwietniu tego roku, w wyniku ekstremalnej pogody w USA zginęło 35 osób, a ponad 100 zostało rannych. Część zabitych to ofiary poprzedniej fali tornad, które nękają amerykańskie społeczności.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Skomentuj