Topnienie lodowców może mieć wpływ na obrót Ziemi

Kategorie: 

youtube.com

Skutki globalnego ocieplenia mogą być znacznie szersze niż dotychczas sądzono - topnienie polarnych czap lodowych może doprowadzić do redystrybucji masy Ziemi, co z kolei zmienia nachylenie osi obrotu. Odpowiedni raport pracowników amerykańskiej agencji kosmicznej NASA opublikowano w Science Advances.

 


Zmiany położenia biegunów magnetycznych Ziemi badacze obserwują od początku dwudziestego wieku. Przez ponad sto lat odnotowano nieznaczne przesunięcie w kierunku Kanady. Jednak nowe badania pokazują, że bieguny zmieniły kierunek swojego ruchu w stronę Anglii.

 

Jonathan Overpeck, profesor geologii na Uniwersytecie w Arizonie (USA) powiedział, że to samo w sobie zmienia lokalizację geograficzną. Usytuowanie biegunów nie jest zbyt niebezpieczne dla ludzkości na naszej planecie, ale wciąż musimy przyglądać się temu zjawisku z największą uwagą i myśleć o konsekwencjach swoich działań. To znaczy, że trzeba uznać powagę zmian klimatycznych, co w dużej mierze związane jest z działalnością człowieka.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika elohim

Problem w tym że Ziemia jest

Problem w tym że Ziemia jest płaska. Wybaczcie ale już barziej prawdopodobny wydaje się opis stworzenia z Biblii anijeżeli ten, którym faszeruje nas nauka. Dla mnie głupotą jest wierzyć, że wzięliśmy się z jakiś aminokwasów z komosu, skały, mikroorganizmu itp. (teorii jest wiele). Warto przejrzeć na oczy i wyjść z matrix'a. Zresztą samo życie pokazuje nam, że taka właśnie jest, pod warunkiem, że będziemy w stanie porzucić (suma sumarum pozbawione sensu) regułki wdrożone w nasze umysły przez edukację.. Ziemia w postaci "kuli" to świetny argument by "wyrzućić" Boga do jakiejś odległej galaktyki i pozbawić nas wspaniałości stworzenia Bożego. Po to właśnie to całe szukanie życia w komosie i innych bzdur.
 

Portret użytkownika pako1205

"Poniższa grafika pokazuje,

"Poniższa grafika pokazuje, jak stosunkowo mała jest ilość wody na całym świecie. Średnica Ziemi wynosi ponad 12 tysięcy kilometrów i w porównaniu do całej kuli ziemskiej nasza „mała niebieska kulka” wygląda bardzo niepozornie. A jednak zawiera ona wystarczająco dużo wody, żeby pokryć ponad 70 procent powierzchni naszej planety i wypełnić każdą żywą istotę na Ziemi niezbędnymi do życia cząsteczkami H2O."
 
Te kocopoły z nasa ... .
Człowiek z wyobraźnią- bez problemu zatrybi, że to co tam topnieje, to ma wpływ na parametry ruchu obrotowego Ziemi, jak uderzenie lokomotywy we wróbla, na jej prędkość... .
 
tekst i foto za: http://ziemianarozdrozu.pl/artykul/2113/ile-mamy-wody-na-ziemi

Portret użytkownika jolanda

Te wstrząsy wywołują ludzie,

Te wstrząsy wywołują ludzie, a własciwie Amerykanie poprzez odpalanie różnorakich bomb. Strefa 51 i takie tam. Jest to celowe działanie abyśmy wierzyli, ze zyjemy w kosmosie gdzie takich cywilizacji jak nasza jest bardzo wiele. Mamy sie bać. To jest dobrze zaplanowane przez siły szatańskie. Bóg niczego takiego nie robi. on dopiero zareaguje na samym końcu. Taka jest moja wiedza w tym temacie.

Portret użytkownika piotr7777

Oczywiście....jak nie kosmos

Oczywiście....jak nie kosmos to globalne ocieplenie, albo niż albo wyż. Na odmianę ruchy tektoniczne..A co z Bogiem który tym wszystkim włada i steruje? Nie łudźcie się, niedługo bedzie zapowiadana interwencja Boga bo znaki już od kilku lat pojawiają się wszędzie a ludzie tacy jak ty tłumaczą sobie to na wszystkie sposoby jak i tysiące pseudo-naukowców którzy tak naprawdę gówno wiedzą i potrafią przewidzieć pogode na trzy dni. Biblia chcąc nie chcąc się wypełnia na naszych oczach a i grzechy ludzi są już nie do pojęcia i jak zwykle w naszych dziejach potrzebny jest ogień. Tej zarazy która dłowi świat nic innego nie zlikwiduje. W księgach prorockich Bog zadeklarował że uczyni człowieka rzadszym niż najczystrze złoto. Tak i zrobi kolejny raz. Oczywiście piszę tu do chrześcijan którzy biblie znają a nie do katolików. A Ty bodek5 jesli myslisz że jesteś mądry to osiągnąłeś dopiero mniejsze stadium głupoty. Zamiast intersować się kosmosem poznaj tego który go stworzył.

Portret użytkownika 6 zmysł

A troszeczke dokłądniej, to o

A troszeczke dokłądniej, to o magnetyzm i układ planetarny. Nie trzeba być uczonym, żeby zrozumieć, a raczej popatrzeć co się dzieję i co występuje w okolicach "gniazda - czyli Ziemi. Już na poziomie podstawówki uczą, że Księżyc ma  wpływ na Ziemie, więc cały układ planetarny musi współgrać i wiadomo że co jakiś czas występuje zjawisko cykliczne. Oczywiście w kosmosie, a bardziej skupiając się na układzie planetarnym,  jest inny czas i pewnie jest szeroki wachlarz przeróżnych cyklów, zapewne tych złych dla ludzkości również. Miejmy nadzieje, że 03.06.2016 nie przyniesie złego cyklu.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jesteśmy na angielskiej wsi.

Jesteśmy na angielskiej wsi. Dzisiaj odwiedził nas dalszy sąsiad Juliana – rolnik, który ma około 400 ha i od kilku lat uprawia tylko zboża. Poul, tak ma na imię ten rolnik, przyszedł nam powiedzieć, że sprzedaje gospodarstwo z całym obejściem, ponieważ nie widzi już żadnej możliwości przetrwania na rynku.
Gospodarstwo odziedziczył po rodzicach – było w jego rodzinie ponad 50 lat, ale przeszło ogromną transformację. Transformację napędzaną przez korporacje, politykę UE i banki. Kiedyś to było piękne gospodarstwo o różnorodnej produkcji; teraz jest monokultura, wszystko bazuje na chemii i kontraktowanych usługach. Jak powiedział Poul: „Nie mogę patrzeć na tę martwą ziemię polewaną co roku ogromną ilością agrochemii.”
Poul, który kiedyś był w Polsce, dalej mówił: „Oni (korporacje, UE, banki) was też tak zniszczą, jak zniszczyli angielskich rolników, jeśli nie wyrzucicie ich ze swojego kraju! To dramat dla rolnika patrzeć jak ziemia umiera, a on uzależniony od banków nic nie może zrobić tylko dalej ją polewać tą chemią, aby zebrać jakieś plony. Nasze gospodarstwo przynosiło najlepsze dochody w czasach, gdy miało różnorodny profil produkcji i proporcjonalnie do obszaru niską liczbę krów. Kiedyś 40 krów to było dużo, później 100, teraz nawet przy 500 krowach trudno zarobić na życie. W naszej okolicy przetrwało tylko jedno gospodarstwo mleczne, które ma 700 krów. Moje dzieci nie są zainteresowane przejęciem gospodarstwa, bo to oznacza dla nich tylko dużo pracy i stresu, i nie widać żadnych lepszych perspektyw.”
Żegnając się, Poul powiedział: „Jeśli nie chcecie stracić swoich gospodarstw, tak jak ja i wielu moich kolegów, to nie słuchacie doradców. Zostańcie przy różnorodnej produkcji i szanujcie ziemię. TYLKO GOSPODARSTWA O RÓŻNORODNEJ PRODUKCJI PRZETRWAJĄ.”
Kochani rolnicy zapamiętajcie sobie to, co powiedział angielski rolnik. Pamiętajcie o tym, że on miał pełne(!) dotacje UE i dużo(!) doświadczenia na międzynarodowych rynkach…

Portret użytkownika piotr7777

Widzisz...masz rację tylko że

Widzisz...masz rację tylko że ludzie niczego już nie widzą.Zachłyśnięcie światem nie są w stanie dojrzeć co się dzieje. Zobacz te wpisy...ludzie bazują na bzdurnych informacjach z NASA gdzie karmią ich bzdurami. Mało kto widzi co się dzieje. Do tego kościół jak zwykle mydli oczy ciemnocie okradając ją wiecznie a sami biorą udział w dzialaniach które opisujesz. Jedyna nadzieja w Bogu który może to przerwać i wierzę że to zrobi. Ten ich porządek na świecie nie potrwa już długo a i ci którzy się na niego godzą zginą razem z nim.Widzisz...Jezus powiedział że krolestwo wewnętrznie skłucone się nie ostoi. Tak i będzie z naszym krajem. Chrześcijan w tym kraju jak na lekarstwo...reszta to katolicy,jehowi itd. Wszydtkie te kościlły należą do świata a chrześcijaństwo nie. Ludzie wierzą że KK obroni ich przed globalizacją i przed gniewem Boga a sam ja wprowadza i ma najwiekszy wpływ na politykę swiata. KK okradł już całą ziemię a kult maryjny...królowej nieba pokazał już wszystkim którzy widzą że nie jest to chrześcijaństwo. Ludzie biorąc udział w najwiekszym kłamstwie pewni są że islam chce zniszczyć chrześcijaństwo tylko że sami nie są chrześcijaninami. Kościół wprowadzając swój katechizm stał się prawodawcą usuwając drugie przykazanie i wproadzając heretyczny katechizm czyli nauki których Bóg nie nakazał. Potem na czele koscióła stanęła królowa nieba odrzucajac ofiarę przebłagalną Jezusa a ludzie dziwią się dlaczego tak jest a nie inaczej. Społeczeństwa slowiańskie są najbardziej okradane przez kosciół i najbardziej oszukiwane. Kościół od wieków pod przykrywką ewangeli której sam nie przestrzega zrobił sobie monopol na Boga i okrada przy tym całą ziemię. Owoce ich ddziałalności widać wszędzie i ich brudy są nie do pomyslenia nawet dla ludziświeckich ale nadal tam chodzą udajac że nic się nie dzieje. Kto zna chocby listy do rzymian, Tesaloniczan wie doskonale że ten kościół nie ma nic wspólnego z nauką biblii. Chrystusa użył do własnych celów i mam nadzieję niedlugo spotaka go za to kara. Na tym forum często widzę wspomnienia o masonach illuminatachitd.. a przecież oni są dobrze znani i niejednokrotnie się nie ukrywają. Prawdziwe niebezpieczeństwo jest tam gdzie nikt się nie spodziewa. Pisalem już kiedyś to oczywiście mnie zminusowano o tym jak Dziwisz przywiózł z Watykanu relikwie krwi, włosów i żeba trujki Wojtyły i karzą się wam do tego modlić tak jakby Chrystus umarł za darmo. Kto już tego nie widzi to rzeczywiście jak to nazywa kolega magister inżynier jest pod wplywem czarów lucyfera. Starsi ludzie modlą się na różańcu którego biblia nie zaleca a który ma źrudło już przed Jezusem w religiach wschodu. Babcie chodzą obłudne,obgadują się nawzajem i prześcigają w pokazywaniu swojej poboznosci i obronie krzyża a nawet nie wiedzą co robią i kogo w istocie bronią. Ale samej biblii w zyciu w ręce nie mialy. Maryję bo już nawet nie Marię nazywają zawsze dziewicą co kompletnie przeczy biblii. Tak samo biblia zakazuje czczenia figur i podobizn czegokolwiek tak samo potepia kulty królowej nieba doskonale znanej już przed Chrystusem. Kto mial czas zbadał ile synkretyzmu występuje w KK..ile mitraizmu. Całe I+H+S to nie są inicjaly Chrystusa jak was oszukano tylko.. Izyda.Horus,Set. Stare pogańskie bóstwo. Tym was karmią ślepi ludzie przy tym obdzierając was z pieniedzy. Kto choć raz przeczytal biblię to chocby był niedorozwinięty wpadnie na to że to wszystko oszustwo i dłowi już narody od wieków. Cała chierarchia kościóła chlubi się naukami ekumenicznymi ale nikt się nie zorientował że ekumenizm to nauka filozofów greckich a nie nauka Jezusa. Z Ambon cytują list św Jana...Wyszli oni z nas ale nie są z nas,gdyby byli naszego ducha pozostali by z nami i oszukuja was że inni są antychrystami a prawdę powiedział. Kościół wyszedł z apostołów ale nie był z nich a antychryst jest w watykanie. Wymyslili już stosy modlitw heretycznych a nakazona nam modlić się prosto i w ukryciu aby Bóg to ujrzał. Na dodatek w różańcu wprowadzono już tajemnicę światła co wiadomo już z kim jest zwiazana. Ta katolicka łajba nawet już do homoseksualizmu się dostosowała. Według Biblii idziecie wprost do piekła razem z nimi ale ślepota ludzi nie jest do ogarnięcia. Naucznia Fatimskie,Garabndal inne zwiedzenia...ale co to ma wspólnego z Biblią i nauka w niej zawartą. Prawdy to nikomu się nie chce podnosić choć leży wszędzie na około.Biblia jest dostępna dla każdego człowieka ale trzeba się zastanowić czy ufa się Chrystusowi i Bogu czy kłamcom których owoce widać już wszędzie. Biblia dokładnie mowi że jedym=nym mostem do Boga jest Jezus Chrystus i to jest prawda niepodważalna i fundamentalna dla cheścijan ale kościół funduje wam setki innych mostów a nikt nie wie gdzie one prowadzą. W tym momencie KK ludzi nie zgadzających się na kult maryjny łamiący biblię nazywa ludzmi którzy są pod wpływem szatana tylko na jakiej podstawie. Wmówiono wam że matka boska walczy z szatanem ale co to ma wspolnego z Biblią i chrzesćijaństwem i na jakiej podstawie ktos może taką hipotezę postawić. To slepi przewodnicy głupich! Kościół Katolicki to najwieksza na świecie sekta która naukę chrześcijańską urzyła dla władzy, dla pieniedzy, własnej chwały i zwiedzenia ludzi. Kto żyje w kłamstwie i jest udziałem kłamstwa od Chrystusa jest bardzo bardzo daleko.

Skomentuj