Topienie się lodowców Bieguna Północnego otwiera "wojnę" o posiadanie Arktyki

Kategorie: 

http://www.museopolare.it/mostra_copenaghen_2006_file/image004.jpg

Kurczenie się lodowców wokół Bieguna Północnego umożliwia aktywność militarną w rejonie Arktyki . Obszar ten jest kluczowy dla wielu państw ze względu na bogactwa naturalne i strategiczne szlaki morskie które do tej pory nie były wykorzystane z powodu zalegającego tam lodowca.

 

W miesiącu marcu Norwegia rozpoczeła dość pokaźną militarną operację na oceanie arktycznym nie znaną do tej pory w historii o nazwie “Exercise cold response”, obejmujacą 16.300 żołnierzy z 16 krajów . W czasie ćwiczeń bojowych testowano przystosowanie żołnierzy do ciężkich warunków arktycznych.

 

USA , Kanada i Dania zaczęły swoje ćwiczenia juz w miesiącu lutym i co było wielka niespodzianką , wojskowi z największych potęg arktycznych czyli Kanady,USA, Rosji, Islandii, Danii,Szwecji , Norwegii i Finlandi spotkali się w zeszłym tygodniu w kanadyjskiej bazie wojskowej aby przedyskutować kwestie bezpieczeństwa tego regionu.

 

Wg obliczeń USA na Arktyce może się zanajdować ok.13% światowych zasobów ropy naftowej i ok. 30% gazu naturalnego. I jakby tego było mało także Chiny przypomniały sobie jak ten region jest ważny. Pekin otrzymał zgodą na bycie stałym obserwatorem, potwierdził to Song Tao chiński wiceminister do spraw zagranicznych, zaznaczył on ze Chiny widza w tym regionie potencjał ekonomiczny jak i naukowy.

 

To tylko kwestia czasu aby zobaczyć powazne zamiary takich mocarstw jak Rosja , USA czy Chiny bo przeciez nie zależałoby im tak bardzo na przedsięwzięciach badaczych i naukowych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: stella325
Portret użytkownika stella325

Komentarze

Portret użytkownika Joenna

Tak na prawde to my nic nie

Tak na prawde to my nic nie wiemy ani o nas samych, ani o planecie n ktorej zyjemy..Wszystkiego po prostu domyslamy sie i snujemy teorie, szukamy dowodow... Ale dowody znajuja sie na wszystkie teorie, chocby czesciowo..a my dalej nie wiemy nic

Portret użytkownika NIKT

Droga Joenna :) mysle ze

Droga Joenna Smile mysle ze wiemy bardzo wiele . Jestem pewien ze nasza wiedza czeka tylko na zielone swiatlo. Kilka rodzin ( SWIATOWA ELITA ) na razie nie dopuszcza do wykorzystania tejze wiedzy. Swiat sie zmienia, my tez ! Mysle ze juz wkrotce KTOS te wiedze wyzwoli. ( innego wyjscia nie ma ).... Chyba ze nas wszystkich pierun strzeli. Lecz wtedy bedziemy na 100 % ta cywilizacja, ktora w 100 procentach nie zdala egzaminu. Pozdrawiam.

Portret użytkownika inne spojrzenie

jak chcecie mieć węgiel to

jak chcecie mieć węgiel to zakopcie parę m3 drzewa pod paroma metrami gliny i odkopcie za 50 lat. Zdziwiciesię jak szybko powstaje węgiel. A żeby mieć ropę i gaz to wystarczy z zakładów mięsnych brać odpady i zakopać pod ziemią na paredziesiąt m i też odczekać ok 50 lat. Naukowcy mówią że ropa i gaz niedługo się wyczerpią. GÓWNO PRAWDA. Twierdzą żę trzeba było miliardów lat na wytrorzenie się gazu i ropy. Ewolucja jest głupia. Obejrzyjcie sobie wykłady Kenta Hovinda na youtube. Np: 100 powodów dla których ewolucja jest głupia!!!. pozdro

Portret użytkownika zeta_reticuli

Czy to nie dziwne, że tyle

Czy to nie dziwne, że tyle państw (w tym mocarstw) gna by położyć swoją łapę na tym lodowym torcie? Złoża gazu i ropy? - śmiech na sali. Tu nie chodzi o surowce...tu jest coś znacznie grubszego.Będę nudziarzem po raz enty i przewinę temat ze swojej strony raz jeszcze.Czy słyszeliście o legendarnej Agarcie? O drugim wewnętrznym świecie który każdy z nas ma pod nosem? To jest bardzo ciekawy temat o którym wciąż niestety nic nie wiemy. Czy temat jest "zamknięty" choćby dlatego, że mógłby to być nasz luksusowy bunkier dla wszystkich?...przyjżyjmy się zatem:(tu mam wielką prośbę do wszystkich którzy zaczną apelować o rozdawanie swych majątków z dniem 1 stycznia 2013 i zaczną wyrywać z kontekstem w trakcie: OBEJRZYJ I PRZECZYTAJ DO KOŃCA;) Animiacja, teoria i wprowadzenie zagadnienia "Wewnętrznej Ziemii"http://www.youtube.com/watch?v=ubKFmIDBMjUTrochę historycznych faktów...http://www.greendevils.pl/rozne/hyperborea/nowa_szwabia/1_nowa_szwabia.html...dokumentacji...http://www.youtube.com/watch?v=ekDWZzWUG3s&feature=relatedW większości wskazówek pozostawionych nam jest mowa byśmy prawdy szukali wewnątrz siebie... Szukajmy a znajdziemy...Pozdrawiam ;) 

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika NIKT

Wystarczy sie troche tym

Wystarczy sie troche tym tematem zainteresowac. Nie trzeba szukac dowodow ( ktorych jest OGROM ) , wystarczy pomyslec. Wiadomo ze np :  Greenlandia jak i Antarktyda byly zielone.... Cala nasza planeta nie zawsze wygladala tak jak teraz. To powinno wystarczyc.

Portret użytkownika Pan Dziobak

Rozumiem, dzięki za

Rozumiem, dzięki za odpwowiedź, czyli g**** wiesz co tam jest, ale na pewno resztka żyjącej kiedyś cywilizacji Biggrin sam artykuł mówi o złożach surowców mineralnych, a przecież to są niezależne media! Nie wierzysz niezależnym mediom? Tak swoją drogą to po prostu grzecznie zapytałem o dowody istnienia pozostałości wcześniej istniejących kultur...  Pozdrawiam Pepe

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika Gość

Zaraz.. dopiero co, na tym

Zaraz.. dopiero co, na tym samym portalu czytaliśmy, że pokrywa lodowa Arktyki jest największa od wielu lat.. kilka dni później.. znowu "topnienie lodowców". Może by się tak zdecydować, Droga redakcjo? ;-) 

Strony

Skomentuj