Tony Blair proponował Kaddafiemu ucieczkę z Libii aby uniknął śmierci

Kategorie: 

Źródło: BBC Arabic
Dopiero po kilku latach od śmierci libijskiego przywódcy dowiadujemy się, że Muammar Kaddafi jednak mógł przeżyć tę wojnę i otrzymał nawet propozycję ucieczki z kraju. Informacja na ten temat pojawiła się w prywatnych wiadomościach kandydatki na prezydenta USA Hillary Clinton, które zostały udostępnione w ramach ustawy o wolności informacji.

 

W zeszłym miesiącu dowiedzieliśmy się, że gdy Libia była bombardowana z powietrza przez międzynarodową koalicję w 2011 roku, ktoś z otoczenia Muammara Kaddafiego miał skontaktować się z Tonym Blairem i wyraził chęć wynegocjonowania porozumienia. Blair powiadomił o tej sprawie premiera Davida Camerona, lecz ten odrzucił jego ofertę.

 

Z prywatnych wiadomości Hillary Clinton wynika, że Tony Blair przeprowadził prywatną rozmowę telefoniczną z libijskim dyktatorem i zaproponował mu ucieczkę w jakieś bezpieczne miejsce. Wszyscy zresztą wiedzieli, że demokratyzacja Libii nie skończy się dobrze dla Muammara Kaddafiego.

 

Propozycja ta miała pojawić się już na początku 2011 roku, gdy protesty zaczęły przybierać na sile. Tony Blair najwyraźniej wiedział, że jego władza prędzej czy później i tak upadnie a Zachód zacznie wspierać rebelię, dlatego zasugerował Kaddafiemu aby zrezygnował z walki i jak najszybciej uciekł z kraju.

 

 

Źródło: http://www.ibtimes.co.uk/tony-blair-urged-gaddafi-flee-libya-avoid-death-1522083

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Rodak

Wojna  w  Libii  to

Wojna  w  Libii  to  inicjastywa  USA i Anglii, dla  ochrony hegemonii dolara, czemu  sprzeciwiał  sie  Kadafii i  stąd  zaatakowano  Kadafiego  dloa  tego  głównego  celu.

Portret użytkownika fenomen

Głównym prowodyrem ataku na

Głównym prowodyrem ataku na Libię, była Francja i Nicolas Sarkozy, który był winny kupę szmalu Kaddafiemu za finansowanie jego wygranych wyborów i nie chciał tej kasy oddać. Atak oczywiście był pod pretekstem demokratyzacji państwa i po rozbiciu Libii, gdzie nie liczono, ile wlewa się paliwa do wielkich silników półcieżarówek i każdy tam żył jak król, nagle nastała bieda i terroryzm. Unia Europejska zgotowała ludziom ten los za nasze podatki, ale ktoś na nią głosował. Ogłupiałe lewicowe lemingi. Teraz lemingi zapłacą za swoją głupotę, bo do ich domów wdziera się islam, który nie ma tradycji pokojowej i najbardziej nienawidzi właśnie lewicowych lemingów. Niech każdy lewicowy leming weźmie do swojego domu rodzinę islamską, inaczej będzie rasistą. Poczekamy co z tego wyniknie. Oby skończyło się na burkach, na głowach córek i żon, lewicowych lemingów.

Skomentuj